4DX DAY w Cinema City. Odkryj kino nowych wrażeń z efektami specjalnymi

22 maja (niedziela) w sześciu miastach w Polsce po raz pierwszy odbędzie się wyjątkowe wydarzenie dla żądnych przygód kinomanów – 4DX DAY w Cinema City. Tego dnia w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Lublinie i Łodzi w salach 4DX emitowane będą filmy, które warto zobaczyć raz jeszcze w niezwykłych okolicznościach. Pokazane zostaną: Obecność 3: Na Rozkaz Diabła 2D, Diuna 3D, Free Guy 3D, Król Lew 3D oraz John Wick3 2D. Bilety na seanse podczas 4DX Day to tylko 20 zł za filmy 2D lub 22 zł za filmy 3D.

4DX to opracowana przez koreańską firmę rewolucyjna technologia, która zdobyła ogromne powodzenie wśród tych, dla których kino to przygoda i chęć przeżywania emocji jeszcze pełniej.  Format 4DX dzięki ruchomym fotelom i zaawansowanym efektom specjalnym, takim jak np. podmuchy wiatru, efekty wodne, zapach czy efekty świetlne oferuje niesamowite kinowe przeżycie, podczas którego filmowa fikcja staje się rzeczywistością.

Cinema City cyklicznie zaprasza na świętowanie kina w wyjątkowych formatach. To, co dziś budzi w widzach największe emocje to możliwość doświadczania filmów w inny, pełniejszy sposób. Ogromne ekrany, efekty sensoryczne, wrażenie uczestnictwa w akcji, całkowite oderwanie się od rzeczywistości i zagłębienie w świecie filmowym stanowią o sile kinowych formatów Cinema City. 4DX Day odbędzie się w Cinema City Arkadia (Warszawa), Cinema City Bonarka (Kraków), Cinema City Bydgoszcz, Cinema City Manufaktura (Łódź), Cinema City Felicity (Lublin) oraz Cinema City Wroclavia (Wrocław).

4DX Day

Filmy pokazywane podczas 4DX Day:

Obecność 3: Na Rozkaz Diabła 2D. Trzecia część kultowej serii horrorów, w której bohaterowie, małżeństwo Warren badają sprawę mężczyzny oskarżonego o morderstwo. Sprawca jednak utrzymuje, że za zbrodnie odpowiedzialny jest potężny demon, władający jego ciałem. Cykl horrorów Obecność inspirowany był autentycznymi zdarzeniami, opiera się na udokumentowanych przypadkach rzekomych nawiedzeń i opętań z lat 70. i 80. XX wieku.

Diuna 3D. Film w reżyserii Denisa Villeneuve’a opowiada historię opartą na bestsellerowej powieści Franka Herberta, której akcja toczy się w bardzo odległej przyszłości, na pustynnej planecie Arrakis, zwanej także Diuną. Wielkie widowisko filmowe, ukazujące walkę bohaterów o wpływy i władzę, zrealizowane zostało tak, aby perfekcyjnie oddać piękno i grozę odległej planety, co dodatkowo podkreśla ścieżka dźwiękowa. W tej poruszającej opowieści science fiction występują Rebecca Ferguson, Timothée Chalamet, Zendaya i Jason Momoa.

Free Guy 3D. Film jest pozycją obowiązkową dla fanów wirtualnych gier, a wszystkim pozostałym, dzięki sprawdzonym talentom komediowym twórców filmu, również zapewni mnóstwo zabawy i rozrywki. Ryan Reynolds, jako tytułowy Free Guy, wiedzie życie przeciętnego urzędnika bankowego, aż odkrywa, że jest tak naprawdę niezależną postacią w brutalnej grze wideo. Postanawia zmienić rzeczywistość i wziąć los w swoje ręce. Wartka akcja i mnóstwo humoru zapewniają widzom doskonałą rozrywkę, a obejrzenie filmu w formacie 4DX pozwoli dodatkowo doświadczyć iluzji wejścia w sam środek toczącej się gry.

Król Lew 3D. Nie ma chyba widza, który nie znałby jednego z najbardziej znanych przebojów Disneya – Króla Lwa. Opowieść o młodym Simbie, który jest prawowitym następcą tronu po swoim ojcu, królu Mufasie, ale musi walczyć z przeciwnikami, powrócić z wygnania, a wcześniej odszukać swoją drogę do dorosłości, wzrusza wszystkich niezależnie od wieku. Dzięki 4DX film Król Lew można przeżywać jeszcze pełniej, czując się jak jeden z bohaterów animacji.

John Wick 3 2D. Kolejna część hitowej serii sensacyjnych filmów neo-noir z Keanu Reevesem w roli tytułowej, które w dużej mierze pomogły aktorowi wrócić do pierwszej ligi aktorów Hollywood. Tym razem John Wick, jeden z najlepszych zabójców na świecie, wpada w poważne problemy. Przez zlikwidowanie jednego z członków Gildii Zabójców, potężnej organizacji działającej na całym świecie, staje się jednym z głównych celów najgroźniejszych „fachowców z branży”. Za jego głowę zostaje wyznaczona nagroda, której oprzeć nie może się nawet tajemnicza Sofia (w tej roli Halle Berry). To wszystko może okazać się zbyt dużym wyzwaniem nawet dla Johna Wicka.

Bilety na 4DX DAY dostępne są na   www.cinema-city.pl/4dx-day

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu