Zapowiedziano nowy film anime w serii „Psycho-Pass”

Psycho-Pass zadebiutowało w Japonii w październiku 2012 roku. Doczekało się mangowej adaptacji oraz kilku animowanych kontynuacji, zyskując coraz szersze uznanie widzów. Twórcy zapowiadają premierę kolejnego filmu rozbudowującego markę jako prezent na dziesiąte jej urodziny.

Produkcja Psycho-Pass Providence, bo taki tytuł nosić będzie nowa animacja, już trwa. Reżyserię powierzono w ręce Naoyoshiego Shiotaniego, który pracował także nad wcześniejszymi projektami wewnątrz tej franczyzy. Fabuła oraz data premiery nie są jeszcze znane.

Marka Psycho-Pass narodziła się w 2012 roku, kiedy rozpoczęto emisję pierwszego, dwudziestodwuodcinkowego sezonu. To opowieść o futurystycznym świecie, w którym technologia umożliwia odczytywanie myśli oraz poznanie osobowości dowolnej osoby, co umożliwia karanie osób za przestępstwa, które dopiero planują. Główny bohater, Shinya Kōgami, to strażnik odpowiedzialny za likwidowanie „tych złych”. Pierwszy sezon spotkał się z przychylnym odbiorem, co poskutkowało wydaniem dwóch kolejnych sezonów serialu oraz kilku filmów.

Zapowiedź Psycho-Pass Providence to tylko część obchodów dziesiątej rocznicy narodzin marki. Na fanów w Japonii czekają także inne atrakcje, między innymi audycje radiowe z „głosem protagonisty”, Tomokazu Sekim (te mają być dostępne także na Spotify), wyjątkowe menu oraz pokazy pierwszego sezonu anime w wybranych kawiarniach czy wystawy gadżetów i ilustracji.

Znacie Psycho-Pass? Czekacie na kolejną część tej opowieści?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu