Zapowiedzi programowe kanału Epic Drama – MAJ 2022

W maju Epic Drama szczególnie poleca uwadze serial Inspektor George Gently. Ponadto ruszy także cykl Przedpołudnia z kryminałem – emitowany od poniedziałku do piątku.
Inspektor George Gently

Premiera: sobota 7 maja, godz. 19:30

Sezon: 1

Liczba odcinków: 3 x 90 min

Tytuł oryginalny: Inspector George Gently

Rok: 2008

Doświadczony nadinspektor George Gently jest policjantem o silnym poczuciu sprawiedliwości.

W latach sześćdziesiątych niestrudzenie ścigał londyńskich gangsterów. Dziś pracuje wśród pięknych krajobrazów hrabstwa Northumberland, pełnych surowych wzgórz i chłodnych jezior, gdzie trafił po tragicznej śmierci swojej żony, zamordowanej przez znanego przestępcę. Gently przystosowuje się do zmiany tempa pracy. Szuka spokoju i wytchnienia. Szybko przekonuje się jednak, że na pozornie spokojnych terenach z dala od wielkich miast także dochodzi do wielu groźnych przestępstw. Z pomocą młodego sierżanta Bacchusa — jednocześnie podekscytowanego i onieśmielonego faktem, że pracuje z legendarnym detektywem — Gently rozwiązuje kolejne trudne sprawy i stawia przestępców przed wymiarem sprawiedliwości.

Inspektor George Gently

Premiera: sobota 14 maja, godz. 21:30

Sezon: 2

Liczba odcinków: 4 x 90 min

Tytuł oryginalny: Inspector George Gently

Rok: 2009

W drugiej serii Gently i Bacchus muszą zmierzyć się m.in. ze sprawami dotyczącymi prostytucji, gwałtów, lokalnej korupcji, rasizmu i pedofilii.

W Anglii z początku lat 60. społeczeństwo znajduje się u progu zmian: homoseksualizm, aborcja, a nawet przepisywanie środków antykoncepcyjnych niezamężnym kobietom są nielegalne — ale zaczyna się już epoka klubów ze striptizem i muzyki Beatlesów. Gently musi pracować jako policjant w społeczeństwie, w którym stare wartości ścierają się z nowymi i toczy się nieustanna wojna pokoleń. Serial daje fascynujący wgląd w trudności, z jakimi musiała się mierzyć policja w latach 60. XX w., prowadząc dochodzenia i rozwiązując sprawy bez pomocy nowoczesnej technologii.

Cykl: Popołudnia z kryminałem

Przez cały dzień w dni powszednie

Zapraszamy na niezwykłą podróż przez różne epoki w towarzystwie naszych ulubionych ekspertów od zbrodni. Powracamy do najciekawszych śledztw Williama Murdocha i jego zaufanego zespołu, podziwiamy najwyższej klasy umiejętności detektywistyczne panny Marple, cieszymy się świeżym spojrzeniem Frankie Drake i jej kobiecej prywatnej agencji detektywistycznej, a także przyglądamy się burzliwym latom 60. w Wielkiej Brytanii wraz ze znakomitymi, policyjnymi detektywami — Endeavourem Morse’em i Fredem Thursdayem.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu