Zapowiedzi programowe kanału Epic Drama – czerwiec 2023

Co ciekawego zobaczą widzowie kanału Epic Drama w czerwcu?

Dalgliesh

Premiera: poniedziałek 5 czerwca, godz. 21:30

Sezon: 2
Liczba odcinków: 3 x 120 min

Dalgliesh i jego asystentka, detektyw Kate Miskin, powracają w trzech odcinkach opowiadających o nowych, tajemniczych morderstwach.

W pierwszej historii nastolatkowie znajdują zwłoki młodej kobiety. Sekcja nie wykazuje nic niezwykłego, ale kiedy dochodzi do drugiego zgonu, miejscowa policja prosi o pomoc Dalgliesha. W 2. odcinku znakomita adwokat Venetia Aldridge pomaga uniknąć kary mężczyźnie, który w oczywisty sposób jest winny. Kiedy kilka tygodni później prawniczka zostaje brutalnie zamordowana we własnym gabinecie, Dalgliesh trafia w sam środek świata ostrej rywalizacji i zdrady.

W ostatnim rozdziale tego sezonu Dalgliesh zostaje wezwany do zbadania sprawy morderstwa w rodzinnym muzeum Dupayne’ów — instytucji słynącej z ciekawych ekspozycji ukazujących najstraszniejsze zbrodnie lat międzywojennych.

Grantchester

Premiera: czwartek 1 czerwca, godz. 21:30

Sezon: 4
Liczba odcinków: 6 x 60 min

Jest rok 1956. Rok temu odeszła Amanda, a pani Maguire wyszła za Jacka i jest teraz panią Chapman. W powietrzu wiszą wielkie zmiany, normy społeczne obowiązujące od II wojny światowej zmieniają się. Zaczyna się epoka nastolatków, czasy Elvisa… Zmiany zachodzą także na plebanii w Grantchester. Sidney Chambers czuje się zagubiony — do momentu, kiedy w mieście pojawia się amerykańska działaczka Violet Todd, której aktywność na nowo rozbudza w nim potrzebę działania na rzecz sprawiedliwości społecznej. Do Grantchester przybywa również nowy wikary, Will Davenport, który wkrótce zajmuje miejsce Sidneya na ambonie. Energiczny idealista Will jest człowiekiem z ludu; on także zostanie wciągnięty w świat kryminalnych zagadek inspektora Geordiego Keatinga. To nowe doświadczenie poruszy jego duszę i pozwoli mu zrozumieć jego własną, trudną przeszłość. Geordie musi teraz radzić sobie bez Sidneya — a to nie będzie dla niego łatwe…

Detektyw Murdoch

Kontynuacja od wtorku 6 czerwca, godz. 21:30

Sezon: 16
Liczba odcinków: 24 x 60 min

Na początku 16. sezonu detektyw Murdoch i doktor Ogden powoli przyzwyczajają się do życia ze swoją małą córeczką, Susannah. Tymczasem Crabtree zostawia swoją narzeczoną Effie Newsome przed ołtarzem po tym, jak jego ciotka w złowrogiej przepowiedni uprzedza, że ślub oznacza podpisanie wyroku śmierci na Effie. Detektyw Watts zniknął z pracy i z miasta. W serii ponownie pojawią się postaci historyczne, między innymi znakomici pisarze Rudyard Kipling i Edith Wharton, powróci także Lucy Maud Montgomery. Będziemy świadkami śledztwa w sprawie śmierci miłośnika motocykli, w którym pomagają rywalizujący ze sobą wynalazcy William S. Harley i Arthur Davidson, a Murdoch i dr Ogden pod przykrywką wtopią się w wiejską społeczność, by zdobyć zaufanie i informacje po śmierci młodego mennonity.

ŹródłoNota prasowa
Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu