„Y: Ostatni z mężczyzn” – komiksowy serial z nową showrunnerką

0
Y: Ostatni z mężczyzn to projekt od dawna rozwijany przez The FX. Niestety, serial od dawna boryka się z kilkoma problemami, ale wydaje się, że produkcja wraca na właściwe tory.

Wszystko to za sprawą nowej showrunnerki. Jak podaje portal Variety, projekt przejęła Eliza Clark, która zajmie się również napisaniem scenariusza.

Przypomnijmy, że wcześniej funkcję producentów wykonawczych sprawowali Michael Green i Aida Mashaka Croal. Jako oficjalną przyczynę zrezygnowania przez nich z produkcji, FX podało różnice artystyczne jakie wynikły na linii twórcy-stacja.

Akcja komiksu rozgrywa się w niedalekiej przyszłości, gdzie tajemnicza choroba zabija wszystkie istoty z chromosomem Y, odpowiadającym za wykształcenie się u organizmu cech płci męskiej. Przeżyć udaje się jedynie Yorickowi Brownowi (Barry Keoghan) i jego małpce kapucynce. Ostatni mężczyzna na całej planecie rusza na poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

W obsadzie serialu znajdują się Diane Lane, Barry Keoghan, Imogen Poots, Lashana Lynch, Juliana Canfield, Marin Ireland i Amber Tamblyn.