Wygraj słowiańską książkę młodzieżową „Wojna bogów. Plemiona tom 1”

Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Perun wraz z innymi bogami stawia czoła Czarnobogowi – demonicznemu władcy bestii i demonów z północy – i przegrywa. Czy trójka śmiałków z przyszłości jest w stanie odmienić losy tych ziem? Czy rodzeństwo odnajdzie się w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości? Bez telefonów, internetu, bieżącej wody, ale za to ze wszędobylską magią?

Jeżeli opis nowego dzieła autorstwa Łukasza Radeckiego was zaciekawił, to świetnie się składa, bowiem możecie wygrać tę książkę u nas! Zainteresuje ona nie tylko młodzież, dzieci i fascynatów mitologii słowiańskiej, ale także pozwoli dorosłym odpocząć, zrelaksować się i zatracić w magicznym świecie. Jeśli nie jesteście przekonani, sprawdźcie naszą recenzję.

 

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że napiszecie, dlaczego mitologie tak interesują ludzi – co w tym takiego ciekawego? 🙂

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

 

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 26 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze tę najciekawszą według niego. Wręczony zostanie jeden egzemplarz książki Wojna bogów. Plemiona tom 1 Łukasza Radeckiego (wybrany zostanie jeden zwycięzca).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu.

10. Nagrodę stanowi książka Wojna bogów. Plemiona tom 1 autorstwa Łukasza Radeckiego.

11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

 

Komentarze

 • 12 sierpnia 2018 o 11:42

  cześć

  Odpowiedz
 • 12 sierpnia 2018 o 11:37

  Cześć! Jestem Maja i uwielbiam czytać książki z mitologią w tle. Często sięgam na półki z młodzieżowymi opowiadaniami o bohaterach, bogach itp. Przeczytałam już mnóstwo tomów o mitologii nordyckiej, greckiej, a także egipskiej. Zastanówmy się jednak, dlaczego sięgam po książki o takiej tematyce? Przede wszystkim interesuje mnie punkt widzenia różnych starożytnych kultów, często także mogę wyobrazić sobie jaki byłby świat urozmaicony szczyptą magii. Wybierając takie historie, staram się połączyć naukę z zabawą. Z chęcią poznaję przygody książkowych rówieśników, przy okazji odkrywając historyczne fakty o przeróżnych kulturach. Nie czytałam jeszcze żadnej książki o mitologii słowiańskiej, dlatego seria Łukasza Radeckiego od razu przypadła mi do gustu i bardzo chciałabym ją przeczytać.

  Odpowiedz
 • 6 sierpnia 2018 o 22:39

  Mitologia pozwala na przenieś się do świata gdzie wyobraźnia była podstawą przetrwania. Rozwija i uczy przedstawia nowe sposoby wglądu w otaczający nas świat.
  Każda mitologia wnosi ze sobą coś nowego i często zabawnego, i nie jest to nawet ważne czy powstaliśmy z gliny prochu, czy nawet pary wodnej istotne jest jak różne a zarazem podobne potrafią być te opowieści. Chyba najbardziej szaloną wersją mitu o powstaniu człowieka jaką słyszałam znam z Pyrkonu, mówiła o tym, że człowiek powstał ze wszy mieszkającej na ciele bóstwa było wszystko co oferowała mitologia na ten temat, nie było żadnego lepienia, sklejania czy kłucia były po prostu pasożyty. Lepiej nie będę wspominać jak powstała reszta świata bo to jeszcze bardziej zwariowana historia.
  Mity pozwalają nam na poznawanie świata jakim już nikt go nie zobaczy, możemy odkryć jak dawniej tłumaczono zjawiska które są teraz tak oczywiste. Dawniej jednak nie było tak łatwo za wszystko ktoś odpowiadał za zmianę pór roku, za pioruny, za ognisko domowe, o czym tylko człowiek by nie pomyślał był od tego jakiś Bóg bądź bóstwo i to nie tylko w mitach grackich ale we wszystkich mitach.
  Więc podsumowując wydaje mi się że powodem dla którego mitologie tak fascynują ludzi jest fakt, że każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Do wyboru do koloru czego tylko dusza zapragnie porywające historie, wartkie akcje, miłość, zdradę, dramat i humor, a wszystko to okraszone dużą dozą wyobraźni.

  Odpowiedz
 • 5 sierpnia 2018 o 02:38

  Mitologia to nauka o bogach i bohaterach. Któż nie chciałby rozwiązać odwiecznej zagadki istnienia?…początku?…boskości? Boimy się śmierci, nie wiedząc, gdzie podążymy po niej. Stąd człowiek stworzył bogów – mity – opowieści, które tłumaczą wszystkie groźne sytuacje. A dzisiaj – czytamy o perypetiach mieszkańców niebios i prostych Ziemian, bo mamy nadzieję… Zawsze, nawet jak pękamy ze śmiechu słuchając, że ziemia jednak jest płaska , mamy nadzieję, że w mitologii zawarto jakiś okruch prawdy.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.