Wygraj słowiańską książkę młodzieżową „Wojna bogów. Plemiona tom 1” [ZAKOŃCZONY]

-

Trójka rodzeństwa przenosi się w czasie o półtora tysiąca lat do słowiańskiej Polski. Gromowładny Perun wraz z innymi bogami stawia czoła Czarnobogowi – demonicznemu władcy bestii i demonów z północy – i przegrywa. Czy trójka śmiałków z przyszłości jest w stanie odmienić losy tych ziem? Czy rodzeństwo odnajdzie się w nowej, zupełnie obcej rzeczywistości? Bez telefonów, internetu, bieżącej wody, ale za to ze wszędobylską magią?

Jeżeli opis nowego dzieła autorstwa Łukasza Radeckiego was zaciekawił, to świetnie się składa, bowiem możecie wygrać tę książkę u nas! Zainteresuje ona nie tylko młodzież, dzieci i fascynatów mitologii słowiańskiej, ale także pozwoli dorosłym odpocząć, zrelaksować się i zatracić w magicznym świecie. Jeśli nie jesteście przekonani, sprawdźcie naszą recenzję.

 

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że napiszecie, dlaczego mitologie tak interesują ludzi – co w tym takiego ciekawego? 🙂

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygra jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Na wasze zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

 

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 26 sierpnia 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze tę najciekawszą według niego. Wręczony zostanie jeden egzemplarz książki Wojna bogów. Plemiona tom 1 Łukasza Radeckiego (wybrany zostanie jeden zwycięzca).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu.

10. Nagrodę stanowi książka Wojna bogów. Plemiona tom 1 autorstwa Łukasza Radeckiego.

11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

 

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

24 komentarzy

 1. Aha, nie napisałam,ze akceptuje regulamin 🙁 Czy wobec tego moge napisać to teraz? Niniejszym akceptuję regulamin. Można teraz to napisać?

 2. Ludzkość zawsze interesowała się istotami nadprzyrodzonymi, rzeczami nieosiągalnymi, niewyjaśnionymi sytuacjami. Wszystkich nas pociąga to co zakazane, niezrozumiałe czy niemożliwe. Mitologia daje możliwość odcięcia się od zwykłej codzienności i poszukania miejsca dla siebie w świecie bogów. Każdy człowiek może odnaleźć w bogach czy bohaterach kogoś, kto posiada podobne cechy do niego, ponieważ gama emocji i zachowań jest ogromna. Dodatkowo mitologia uczy też odpowiednich zachowań, z których powinniśmy czerpać całymi garściami. W mitologii nie ma też ograniczeń, do których ludzie są przyzwyczajeni. Co więcej z mitologii czerpią inspirację autorzy całego świata, co daje pogląd na jej zasięg i to jak bardzo wpłynęła na sztukę i twórczość.
  Akceptuję regulamin

 3. Dlaczego mitologie tak interesują ludzi? Sęk tkwi właśnie w słowie „dlaczego”. Ludzie od zawsze szukali odpowiedzi na pytania zaczynające się od „dlaczego?” Dlaczego mamy noc i dzień? Dlaczego zmieniają się pory roku? Dlaczego chorujemy? Dlaczego umieramy i co się dzieje z nami po śmierci? I można by tak wymieniać bez końca…
  U podstaw każdej z mitologii stoją próby odpowiedzi na te pytania. Ludzie, w zależności od tego gdzie i w jakich warunkach żyli, w różnorodny sposób próbowali wyjaśnić otaczający ich świat. Fascynujący jest sposób w jaki potrafili sobie odpowiedzieć na te pytania oraz to, że te same zjawiska różne kultury potrafiły wytłumaczyć zupełnie inaczej. Mitologia jest nie tylko interesującą opowieścią o bogach i bohaterach, wzajemnych relacjach, przeżywanych przygodach, ale też o ludziach, którzy w nią wierzyli. Odzwierciedla ich mentalności, to co było dla nich ważne, kogo podziwiali i stawiali wyżej od siebie.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i akceptuję regulamin konkursu.

 4. Tam, gdzie są pytania tam też muszą znaleźć się odpowiedzi. Więc skąd się zrodził świat? Stworzenie świata przez Boga? Wielki Wybuch? A może to dzieło Ymira? Każda z teorii trafia na grunt zwolenników i tak powstaje wiara, a ta z czasem wymaga swoich praw i zasad. I krok po kroku dochodzimy do mitologii. O wiele łatwiej jest wierzyć w coś co się rozumie, jak pioruny od Zeusa albo Thora, jak również o wiele łatwiej jest ubłagać rozzłoszczonych bogów, gdy wie się co, kto lubi. Tak też powstają bogowie ognia i wody, opiekunowie rodzin i kupców, bogowie wojny i złodziejów. Na swój sposób mitologia jest drogowskazem praw i zasad, odpowiednikiem biblii dla katolików. Jednakże czy jeden Bóg jest bardziej realny, od walecznych nordyckich bogów, słowiańskich bożków, czy greckich zastępów na Olimpie? Tworzymy wiarę, bo chcemy wierzyć w coś, czego nie możemy zrozumieć, a rozumiemy coś, co jest bliskie człowieczeństwu. Stąd wedle religii chrześcijańskiej człowiek powstał na podobieństwo Boga, a egipscy bogowie byli połączeniem człowieka i zwierzęcia… Tym samym mitologia to też taka „Moda na sukces” tylko wersji książkowej – podobnie jak ludzie kochają się i zdradzają, lubią i się nienawidzą, czy są posłuszni lub myślą o zemście tak i „ludzcy” bogowie mają podobne problemy. Czy poszczególne mitologie się czymś różnią? Dostosowane są do panujących obyczajów i zasad moralnych, aczkolwiek po części powstawały na zasadzie przekazywanych historii. Przykładem tego może być Zeus, syn i pogromca Kronosa wykarmiony przez kozę Amalteję, podobnie jak Odyn, pogromca Ymira wykarmiony przez kozę. A co z wilczycą karmiącą Remusa i Romulusa? Jedni tworzyli cały świat, a inni tylko Rzym – czyli główny świat Rzymian : )

 5. Mitologie są niczym wehikuł czasu, który z pomocą naszej wyobraźni potrafi nas przenieść do czasów w których zwykli śmiertelnicy mieli możliwość spotkania się oko w oko z bóstwami. Mitologia i jej symbolika są wciąż aktualnym nośnikiem prawd o świecie . I chociaż dziś nie musimy szukać odpowiedzi na wiele z pytań, które stawiali sobie starożytni Grecy, Rzymianie czy Słowianie bo wiemy już skąd biorą się burze, sztormy i inne zjawiska atmosferyczne, to wiele tematów jest wciąż aktualnych. Antyczni bogowie i herosi, tak jak my, zakochiwali się i bywali zazdrośni. Czasem dawali się ponieść emocjom lub namiętności – byli nad wyraz współcześni. O ile łatwiejsze, zabawniejsze i ciekawsze mogłoby okazać się ich życie, gdyby do swojej dyspozycji mieli dostępną dziś technologię? Jak skończyłby Ikar jeśli na swoim smartfonie sprawdziłby pogodę? Jak wyglądałby profil Afrodyty na Instagramie i wreszcie ile trwałaby tułaczka Odyseusza, gdyby wcześniej usiadł z laptopem i dokładnie rozplanował swoją podróż? Najbliższą mi jest mitologia grecka, która jest pełna symboli, może dlatego, że należała do kanonu lektur szkolnych i zobowiązana byłam ją poznać bardzo dokładnie. Do dzisiaj pamiętam i używam wiele zwrotów, które są zaczerpnięte z mitów, takich jak: puszka Pandory, olimpijski spokój, paniczny strach, pięta Achillesa, stajnia Augiasza, prace syzyfowe itp. Są one ponadczasowe, bo człowiek od zawsze zastanawiał się nad sensem istnienia świata, roli bogów w naszym życiu, a mity odpowiadały na wiele nurtujących pytań. To wspaniała lektura dla każdego ciekawego świata, po którą z ogromną przyjemnością wracam, gdy tylko mam wolną chwilę.

 6. Chcąc zapomnieć o codziennych problemach z chęcią sięgamy po ciekawą lekturę w której możemy się zapomnieć, taką między innymi jest mitologia. Zapominamy o codzienności i wgłębiamy się w życie ówczesnych ludzi i ich Bogów. Marząc o posiadaniu chociaż jednej dziesiątej ich mocy, o mieszkaniu na Olimpie, czy też o ich ucztach;p

 7. Chcąc zapomnieć o codziennych problemach z chęcią sięgamy po ciekawą lekturę w której możemy się zapomnieć, taką między innymi jest mitologia. Zapominamy o codzienności i wgłębiamy się w życie ówczesnych ludzi i ich Bogów. Marząc o posiadaniu chociaż jednej dziesiątej ich mocy, o mieszkaniu na Olimpie, czy też o ich ucztach;p

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i akceptuję regulamin.

 8. Mitologia przedstawia mityczne bóstwa, które mają moce zmieniać świat. Każde ma inne moce, część z nich powstało w nadnaturalny sposób (narodziny Ateny – bogini mądrości wychodzącej z rozłupanej czaszki ojca), a niektóre łączą cechy które nie istnieją w świecie rzeczywistym (np. cyklopi – jednookie postacie). Oprócz nadnaturalnego aspektu w mitologii pokazywane są relacje między członkami rodzin boskich. Jest wiele relacji toksycznych, a także konfliktowych. Bogowie wymyślają przeróżne sposoby by się zemścić na członkach rodziny i nie tylko. Ich zachowania również często są podyktowane poznaniem przepowiedni i próbą niedoprowadzenia do jej ziszczenia czy nieprawdziwymi informacjami, które mają ich wzburzyć i doprowadzić do zachowania, na którym zyska postać rozsiewająca nieprawdziwe informacje. Co w tym interesuje ludzi? Wiele aspektów po pierwsze pierwiastek nadnaturalności – boskości bóstw, które mają moc i różny wygląd (wiele z nich nie jest ludźmi). Czy Ty nie marzysz o tym, by mieć nadnaturalne moce? Kolejnym powodem są burzliwe relacje między bogami – konflikty czy zdrady. Innym powodem są przepowiednie i próba przeciwdziała fatum (przeznaczeniu). Jeszcze innym aspektem są liczne podstępy i kary, które są często są bardzo wymyślne i mają różny skutek.
  Akceptuję regulamin.

 9. Hejka! Jestem osobą, która wręcz uwielbia czytać o mitologii. Bardzo interesuje mnie ten temat! Uważam, iż ludzie sięgają po takie właśnie książki, ponieważ chcą przenieść się do świata bogów, zobaczyć jak kiedyś przedstawiany był świat i móc poczuć się, jakby na prawdę się w nim było. Tak, to właśnie magia książki – potrafi przenieść nas do innej rzeczywistości! Nagle niemożliwe staje się możliwe, jak za sprawą magicznej różdżki. Osobiście uwielbiam mitologie – czy to greckie, rzymskie, nordyckie – sięgam po każdą książkę związana z tym tematem. Ubolewam niestety nad tym, że w szkole na historii mamy bardzo mało o mitologii. W każdym razie ludzie sięgają po książki z dziedziny mitologii, także po to, aby rozszerzyć swoją wiedzę o niej, po prostu dla nich ten cały świat bogów – Zeus, Posejdon, Hades, Atena – to wszystko jest na prawdę ciekawe!

 10. To, dlaczego tak fascynują nas mitologie, można łatwo wyjaśnić – jako próbę poznania dawnych ludzi, którzy wymyślali historie o pochodzeniu świata by wytłumaczyć sobie skąd się wzięli. Bogowie dawnych ludów – czy tez wciąż współcześnie istniejących ludów pierwotnych – są fascynujący przez to, że choć posiadają oni niezwykłe moce, są zdumiewająco ludzcy – czemu nie należy się dziwić, zważywszy, ze zostali wymyśleni przez ludzi ze wszystkimi ich wadami i przywarami. Bogowie odziedziczyli owe wady po swoich twórcach. Choćby popędliwy Zeus, ponury Hades czy lubieżna Afrodyta – żeby sięgnąć do panteonu bogów greckich. Zarazem jednak posiadają fantastyczne moce, za którymi niejeden z nas tęskni. Czytając książki o tematyce mitologicznej, jestem żywo zainteresowana punktem widzenia przedstawicieli rozmaitych kultur, które dawno już odeszły w niepamięć razem ze swoimi bóstwami. Mitologia pozwala nam na przeniesienie się w świat, który dawno już przeminął, co jest rzeczą fascynującą dla niejednego z nas, nieco już znudzonego naszą szarą rzeczywistością. Możemy odkrywać jak ludzie nie mający dostępu do współczesnej wiedzy, tłumaczyli sobie najrozmaitsze zjawiska naturalne. W dawnych czasach każde z nich posiadało jakiegoś boga lub boginię, odpowiadających za nie. W mitach każdy z nas może znaleźć coś dla siebie – możemy w nich znaleźć miłość i zdradę, przygody rozmaitych bogów i herosów.

 11. Mitologie fascynują, bo Bogowie tam przedstawieni są ciekawsi niż nasz jeden. Są podstępni, mają fantastyczne pomysły i moce jakie nie jeden z nas chciał posiadać.

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie i akceptuję regulamin.

 12. Cześć! Jestem Maja i uwielbiam czytać książki z mitologią w tle. Często sięgam na półki z młodzieżowymi opowiadaniami o bohaterach, bogach itp. Przeczytałam już mnóstwo tomów o mitologii nordyckiej, greckiej, a także egipskiej. Zastanówmy się jednak, dlaczego sięgam po książki o takiej tematyce? Przede wszystkim interesuje mnie punkt widzenia różnych starożytnych kultów, często także mogę wyobrazić sobie jaki byłby świat urozmaicony szczyptą magii. Wybierając takie historie, staram się połączyć naukę z zabawą. Z chęcią poznaję przygody książkowych rówieśników, przy okazji odkrywając historyczne fakty o przeróżnych kulturach. Nie czytałam jeszcze żadnej książki o mitologii słowiańskiej, dlatego seria Łukasza Radeckiego od razu przypadła mi do gustu i bardzo chciałabym ją przeczytać.

 13. Mitologia pozwala na przenieś się do świata gdzie wyobraźnia była podstawą przetrwania. Rozwija i uczy przedstawia nowe sposoby wglądu w otaczający nas świat.
  Każda mitologia wnosi ze sobą coś nowego i często zabawnego, i nie jest to nawet ważne czy powstaliśmy z gliny prochu, czy nawet pary wodnej istotne jest jak różne a zarazem podobne potrafią być te opowieści. Chyba najbardziej szaloną wersją mitu o powstaniu człowieka jaką słyszałam znam z Pyrkonu, mówiła o tym, że człowiek powstał ze wszy mieszkającej na ciele bóstwa było wszystko co oferowała mitologia na ten temat, nie było żadnego lepienia, sklejania czy kłucia były po prostu pasożyty. Lepiej nie będę wspominać jak powstała reszta świata bo to jeszcze bardziej zwariowana historia.
  Mity pozwalają nam na poznawanie świata jakim już nikt go nie zobaczy, możemy odkryć jak dawniej tłumaczono zjawiska które są teraz tak oczywiste. Dawniej jednak nie było tak łatwo za wszystko ktoś odpowiadał za zmianę pór roku, za pioruny, za ognisko domowe, o czym tylko człowiek by nie pomyślał był od tego jakiś Bóg bądź bóstwo i to nie tylko w mitach grackich ale we wszystkich mitach.
  Więc podsumowując wydaje mi się że powodem dla którego mitologie tak fascynują ludzi jest fakt, że każdy może znaleźć w nich coś dla siebie. Do wyboru do koloru czego tylko dusza zapragnie porywające historie, wartkie akcje, miłość, zdradę, dramat i humor, a wszystko to okraszone dużą dozą wyobraźni.

 14. Mitologia to nauka o bogach i bohaterach. Któż nie chciałby rozwiązać odwiecznej zagadki istnienia?…początku?…boskości? Boimy się śmierci, nie wiedząc, gdzie podążymy po niej. Stąd człowiek stworzył bogów – mity – opowieści, które tłumaczą wszystkie groźne sytuacje. A dzisiaj – czytamy o perypetiach mieszkańców niebios i prostych Ziemian, bo mamy nadzieję… Zawsze, nawet jak pękamy ze śmiechu słuchając, że ziemia jednak jest płaska , mamy nadzieję, że w mitologii zawarto jakiś okruch prawdy.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu