Wygraj książkę „Tristan Strong wybija dziurę w niebie” [ZAKOŃCZONY]

-

Razem z Wydawnictwem Galeria Książki przygotowaliśmy dla was konkurs, w którym do wygrania jest jeden z dwóch egzemplarzy książki Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Zapraszamy.

Popbookownik objął pozycję swoim patronatem.

Wygraj książkę „Tristan Strong wybija dziurę w niebie” [ZAKOŃCZONY]Tristan Strong wcale nie czuje się silnym bokserem, odkąd jego przyjaciel zginął w wypadku autobusowym – uważa, że zawiódł Eddiego. Jedynym, co mu po nim zostało, jest dziennik, w którym Eddie zapisywał różne historie. Aby pozbierał się po tej tragedii, rodzice wysyłają go na wakacje na farmę dziadków w Alabamie, na co Tristan wcale nie ma ochoty.

Pierwszej nocy na wsi w jego sypialni zjawia się kleiste stworzenie, które kradnie dziennik Eddiego. Tristan ściga tę istotę – czy to naprawdę lalka? – i próbując wyrwać zeszyt z rąk złodziejki, przypadkiem wybija dziurę w niebie… i ląduje w Śródszlaku – groźnym miejscu z płonącym morzem, nawiedzonymi kościostatkami i żelaznymi potworami, które prześladują mieszkańców tego dziwnego świata.

Tristan trafia w sam środek walki, którą bogowie czarnoskórych Amerykanów, John Henry i Brat Królik, toczą resztkami sił. Jednak umowa z chytrym Anansim ma swoją cenę. Czy Tristanowi uda się uratować świat, zanim straci jeszcze więcej?

Co zrobić aby zdobyć jeden z dwóch egzemplarzy książki Tristan Strong wybija dziurę w niebie? Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe w komentarzu do tego wpisu:

Jaki jest Twój ulubiony starożytny mit i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi, a jej pomysłodawcy otrzymają po jednym egzemplarz książki Tristan Strong wybija dziurę w niebie. Na wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2021, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem. 
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród wydawnictwo Galeria Książki.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 30 września 2021, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzurę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze dwie najciekawsze według niego. Autorom wybranych komentarzy zostaną wręczone nagrody w postaci jednego egzemplarza książki Tristan Strong wybija dziurę w niebie(każdy zwycięzca otrzyma po jednej książce).
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi książka Tristan Strong wybija dziurę w niebie (Kwame Mbalia).
 12. Koszt nadania nagród ponosi serwis Popbookownik. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

14 komentarzy

 1. Najbardziej chyba lubię przepowiednie Ragnaroku pochodzącą z mitologii nordyckiej. Bogowie znają swoje przeznaczenie, wiedzą kto i jak umrze co na swój sposób sprawia że dopóki się on nie rozpocznie są niezniszczalni. Uwielbiam patrzeć jak świadomość ich losu kształtuje wszystkie podejmowane przez nich decyzję w sposób nieoczywisty dla większości z nas. Najlepsza jednak w tym wszystkim jest obietnica jutra, nowego dnia który nastanie po końcu świata, gdzie ci, którzy przeżyją zapoczątkują nową rzeczywistość.

 2. Moim ulubionym starożytnym mitem jest ten o Demeter i Korze (Persefonie). Kora była córką Demeter – bogini urodzaju i płodności ziem. Mit opowiada dzieje kiedy to na ziemi zawsze rosły piękne kwiaty, którymi każdy się zachwycał. Coś cudownego, po jednej stronie czerwone maki, po drugiej stronie delikatne białe dmuchawce, te wszystkie matka pozwoliła zrywać córce oprócz Narcyza. Narcyz był uznawany za kwiat zwodniczy, złudny, nieszczery, fałszywy, niczym Bogowie należący do Podziemia. Pewnego dnia Kora została pod opieką Nimf na łące. Kuszący Narcyz złudził wszystkie Nimfy, które się w nim nieustannie kochały. Zbliżył się także do Kory, aby ona również poddała się zwodniczym sztuczkom. Nieskazitelny na pierwszy rzut oka z delikatnymi, białymi płatkami, pełen uroku, wdzięku, który objawiał się ze wnętrza jego kielicha z czarującymi wystającymi pręcikami. Oczywiście była to sprawka Hadesa, który dobrze się postarał, by Kora nie mogła się oprzeć. Kora ostatecznie zrywa cudowny kwiat odrzucając słowa matki. Więc co się stało? Świat ogarnęła gęsta mgła, a jej dusza jak gdyby trafiła do strasznych ciemności. Trafiła do Tartaru – miejscówki Boga Hadesa. Zaczęły się poszukiwania Kory przez rozbitą, smutną i rozpaczliwie tęskniącą Demeter. Bogini jako patronka zbóż, urodzajów postanowiła zniknąć i okryła świat żałobą – przestały wtedy rodzić wszelkie plony, funkcjonować rolnictwa. Hades zgodził się uwolnić Korę pod warunkiem, że weźmie owoc granatu, ona nieświadoma sytuacji ugryzła go i dzięki temu już na zawsze związała się z władcą ciemności. Granat symbolizował życie i małżeństwo i Kora była zobowiązana wracać na dany okres roku do niego. Za pomocą całej przedstawionej historii w starożytnej Grecji tak była wyjaśniana zależność pór roku. Uważano, że gdy Kora przybywa na ziemię świat obrastają pełne bujne roślinności panując wiosna i lato, lecz gdy musi wracać do podziemia i żegna się z matką Demeter – bogini szlocha i jednocześnie wtedy wszystkie plony usychają, a kwiaty więdną ze smutku oraz nastaje najpierw jesień. Kiedy jej ukochana córka przebywa już u Boga Hadesa w czeluściach zmroku na ziemi panuje zima. Uwielbiam ten mit, gdyż opowiada historię matki i córki, które muszą przystosować się do kalendarza roku, by móc ze sobą przebywać, móc się przytulić i porozmawiać. Mit porusza także następowanie także pięknych pór roku, sybmolizujących spotkania i rozstania matki z córką. Nie chciałabym by tak wyglądała relacja moja i mojej mamy. Mit pokazuje, że nie zawsze na wszystko mamy wpływ i nie można znaleźć logicznego rozwiązania danej sytuacji, gdy już się zrobiło błąd.
  Akceptuję regulamin.

 3. Moim ulubionym starożytnym mitem jest ten o Demeter i Korze (Persefonie). Kora była córką Demeter – bogini urodzaju i płodności ziem. Mit opowiada dzieje kiedy to na ziemi zawsze rosły piękne kwiaty, którymi każdy się zachwycał. Coś cudownego, po jednej stronie czerwone maki, po drugiej stronie delikatne białe dmuchawce, te wszystkie matka pozwoliła zrywać córce oprócz Narcyza. Narcyz był uznawany za kwiat zwodniczy, złudny, nieszczery, fałszywy, niczym Bogowie należący do Podziemia. Pewnego dnia Kora została pod opieką Nimf na łące. Kuszący Narcyz złudził wszystkie Nimfy, które się w nim nieustannie kochały. Zbliżył się także do Kory, aby ona również poddała się zwodniczym sztuczkom. Nieskazitelny na pierwszy rzut oka z delikatnymi, białymi płatkami, pełen uroku, wdzięku, który objawiał się ze wnętrza jego kielicha z czarującymi wystającymi pręcikami. Oczywiście była to sprawka Hadesa, który dobrze się postarał, by Kora nie mogła się oprzeć. Kora ostatecznie zrywa cudowny kwiat odrzucając słowa matki. Więc co się stało? Świat ogarnęła gęsta mgła, a jej dusza jak gdyby trafiła do strasznych ciemności. Trafiła do Tartaru – miejscówki Boga Hadesa. Zaczęły się poszukiwania Kory przez rozbitą, smutną i rozpaczliwie tęskniącą Demeter. Bogini jako patronka zbóż, urodzajów postanowiła zniknąć i okryła świat żałobą – przestały wtedy rodzić wszelkie plony, funkcjonować rolnictwa. Hades zgodził się uwolnić Korę pod warunkiem, że weźmie owoc granatu, ona nieświadoma sytuacji ugryzła go i dzięki temu już na zawsze związała się z władcą ciemności. Granat symbolizował życie i małżeństwo i Kora była zobowiązana wracać na dany okres roku do niego. Za pomocą całej przedstawionej historii w starożytnej Grecji tak była wyjaśniana zależność pór roku. Uważano, że gdy Kora przybywa na ziemię świat obrastają pełne bujne roślinności panując wiosna i lato, lecz gdy musi wracać do podziemia i żegna się z matką Demeter – bogini szlocha i jednocześnie wtedy wszystkie plony usychają, a kwiaty więdną ze smutku oraz nastaje najpierw jesień. Kiedy jej ukochana córka przebywa już u Boga Hadesa w czeluściach zmroku na ziemi panuje zima. Uwielbiam ten mit, gdyż opowiada historię matki i córki, które muszą przystosować się do kalendarza roku, by móc ze sobą przebywać, móc się przytulić i porozmawiać. Mit porusza także następowanie także pięknych pór roku, sybmolizujących spotkania i rozstania matki z córką. Nie chciałabym by tak wyglądała relacja moja i mojej mamy. Mit pokazuje, że nie zawsze na wszystko mamy wpływ i nie można znaleźć logicznego rozwiązania danej sytuacji, gdy już się zrobiło błąd.

 4. Szczególnie fascynuje mnie konflikt Seta i Ozyrysa (później jego syna Chorusa), obfitujący w transmutację, masturbację, nekrofilię, operacje plastyczne, skrytobójstwo, bezczeszczenie zwłok, gwałt… w stylu więziennym i dosyć wygadane boskie nasienie… a to wszystko w walce o władzę. Być może ze względu na kontrowersyjne zagadnienia mitologia egipska nie jest zbyt dobrze znana szerszemu gronu odbiorców: wiemy tylko coś o piramidach i na tym ogólna wiedza się kończy. Mit o walce Seta i Ozyrysa jest kwintesencją całego mitologicznego uniwersum egipskiego i zawsze polecam go osobom, które chcą rozpocząć z nim przygodę.

  Akceptuję regulamin.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać TRISTAN STRONG.

 5. Moim ulubionym mitem jest mit o Dedalu i Ikarze!
  Już w szkole podstawowej zapadł mi głęboko w pamięć! Jest to historia smutna, ale zarazem pouczająca!
  Pokazuje, że ciekawość świata nie zawsze powinna wygrywać z rozsądkiem! Udowadnia nam, że mimo, że rady rodziców bywają nudne i monotonne to jednak oni nigdy nie chcą dla nas źle!
  Wszystkie ich rady kierowane w naszą stroną płyną z głębi serca i są wypowiadane dla naszego dobra, a nie po to aby zrobić nam na złość!
  Bardzo często zadawałam mamie pytanie czy nie pozwala mi na coś z takich samych powodów jak Dedal zabronił swojemu synowi wysoko latać? Żeby nic mi się nie stało?

  P.S. Tak polubiłam ten mit, że nawet miałam psa, który wabił się Dedal 🙂
  Akceptuję regulamin.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu