Wygraj książkę „Śpiący przebudzony″ [ZAKOŃCZONY]

-

Luty to w naszym kalendarzu miesiąc klasyków. Przygotowaliśmy dla was powrót do przeszłości. Będziemy skupiać się na znanych klasykach różnych gatunków i wszelakich nośników. Filmy, gry, seriale, książki, komiksy… Będzie w czym wybierać! A tymczasem zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest klasyk H.G. Wellsa – Śpiący przebudzony. Zapraszamy

Wygraj książkę „Śpiący przebudzony″ [ZAKOŃCZONY]Bohater powieści, Graham, w wyniku przedawkowania leków na bezsenność zapada w śpiączkę, z której budzi się ponad 200 lat później, na początku XXII wieku. Okazuje się, że w wyniku splotu przypadków jest obecnie najbogatszym człowiekiem na świecie. Mimo to zderzenie wychowanego w wiktoriańskiej Anglii dżentelmena z realiami przyszłości jest bardzo bolesne: Graham nie potrafi odnaleźć się w nowej rzeczywistości, nie akceptuje zasad rządzących światem, przytłacza go postindustrialny charakter metropolii, zatracenie indywidualności przez jego mieszkańców, kult pracy i pieniądza. Śpiący przebudzony to kolejny popis wizjonerskiej wyobraźni Herberta George Wellsa, klasyczna antyutopia, której echa rozbrzmiewają w tak uznanych dziełach jak Nowy wspaniały świat Huxleya, czy Rok 1984 Orwella.

Mamy dla was jeden egzemplarz książki Śpiący przebudzony od wydawnictwa Vesper.

Co trzeba zrobić aby zdobyć nagrodę? Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

za co cenisz sobie klasyki? swoją odpowiedź uzasadnij.

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrywa jedna, najbardziej kreatywna odpowiedź. Jej autor zostanie nagrodzony jednym egzemplarzem książki Śpiący przebudzony. Na wasze zgłoszenia czekamy do 26 lutego 2022, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursu jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Wydawnictwo Vesper.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl/.
 3. Konkurs trwa do 26 lutego 2022 roku, do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do Internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. W zgłoszeniu Uczestnik powinien zawrzeć klauzulę: “Akceptuję regulamin”. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem. 
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze jedno najciekanego jego zdaniem zgłoszenie. Autorowi wybranego komentarza zostanie wręczona nagroda: jeden egzemplarz książki Śpiący przebudzony.
 9. Wyniki zostaną podane na stronie z konkursem w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, jako odpowiedź na zwycięski komentarz, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 30 dni od przekazania danych adresowych przez Zwycięzców do Organizatora.
 10. W przypadku niepodania przez zwycięzcę danych w ciągu siedmiu dni kalendarzowych od ogłoszenia wyników, nagroda dla niego przepada i przechodzi dalej, do osoby, którą Organizator wskaże jako tę z kolejną najciekawszą według niego odpowiedzią.
 11. Nagrodę stanowi: 1 x Śpiący przebudzony.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Jeden uczestnik może wziąć udział w danym konkursie tylko jeden raz – to znaczy, dodać tylko jedną odpowiedź na pytanie konkursowe.
 14. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 15. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.
 16. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 17. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 18. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 19. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 20. Dane określone w punkcie 14 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 21. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 22. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

5 komentarzy

 1. Klasyki zawsze poruszają tematy, które są aktualne w każdych czasach, dla każdego niezależnie od wieku, zainteresowań i upodobań. Klasyki to powieści, obok których nie da się przejść obojętnie, a po ich poznaniu nie możemy o nich zapomnieć, często czując chęć ponownego powrotu do nich.

 2. Klasyki to wieczne arcydzieła literackie, przetrwały próbę czasu, i są wiecznie aktualne w naszych czasach. To najbardziej wartościowe dzieła. Cenię je za emocjonalność, wzruszenia, zawierają głębokie przesłania, skłaniają do refleksji…Klasyka ma duży wpływ na obraz współczesnej kultury. Czytając te dzieła, poznajemy świat, poznajemy ludzi, uniwersalne wartości takie jak sumienie, dobroć, empatia, miłość, poznajemy najwspanialsze romanse w historii („Duma i Uprzedzenie’ – Jane Austen), a także zagłębiamy się w ciemniejsze wnętrze ludzkiej duszy…
  Dla mnie klasyka to największy fenomen czytelniczy! Czytanie JEJ bardzo ubogaca!
  Akceptuję regulamin

 3. Za co cenię klasyki? Za ich ponadczasowość, za to, że czytając je po dziesiątkach, setkach lat od stworzenia one w żaden sposób nie tracą na aktualności. Za cudowny, niepokaleczony niczym język i wykreowanie barwnego świata. Za głębię i oryginalność. Za to, że po prostu są i jestem niemalże pewna, że pozostaną z czytelnikami przez dalsze wieki- jako wciąż niepowtarzalnie świeże.

  Akceptuję regulamin

 4. Przede wszystkim za powtarzalne schematy, które tyle wprowadziły do kultury światowej, które wywodzą się z tak wielu książek i które możemy z zaciekłością dzisiaj śledzić (a często i bezwiednie powtarzamy, zanim zorientujemy się z czego to i jak zostało tam pierwotnie przedstawione). Mimo że klasyki mogą trącić starawym językiem, miejscami być może niezrozumiałym dla współczesnych czytelników, to jednak ta wyobraźnia klasycznych autorów – uznanych przecież przez dziesiątki instytucji za wartych przeczytania, dyskutowania, powielania, studiowania itd. – miała w sobie to „coś”, przez co i dzisiaj wywołuje w nas ciarki. Ja w szczególności lubię odwołania we współczesnej odsłonie, często je śledzę. Klasyki mają zwykle to do siebie, że każdy zna przynajmniej ich podstawowe odniesienie (np. portret zatrzymujący młodość Doriana Graya, kosmici przedstawiani przez Wellsa), ale rzadko ich treść od deski do deski (a szkoda). To niesamowite! Ja po „Wojnę światów” Wellsa sięgnęłam dopiero, gdy obejrzałam już sporo rzeczy na ten temat, szczególnie serial i ten film z Tomem Cruisem. Po lekturze byłam tak pod niesamowitym wrażeniem, że do dzisiaj wracam z rozrzewieniem do tej (niegrubej przecież) książki. A „Doktor Jekyll i pan Hyde” Stevensona? To przecież taka cieniutka książeczka, a tyle namieszała w popkulturze (komiksowy Hulk to moim zdaniem pokłosie właśnie tej nowelki) i dopiero przeczytanie jej uświadamia, że autorowi chodziło o coś zupełnie innego, ale w kulturze powiela się już inny obraz (pan Hyde był przede wszystkim złą/ nikczemną postacią, a nie agresywną, w ogóle nie zmieniał fizycznego wyglądu doktora Jekylla, to mimika sprawiała, że nikt go nie rozpoznawał). Nie uważam tej pewnej wielopłaszczyźnianej „pomyłki” za smutną, a raczej za niesamowicie ciekawą do obserwacji, urozmaicającą naszą kulturę o nowe doznania, szczególnie że jedne są świadome, a drugie nie.

  Akceptuję regulamin

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię książką! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać ŚPIĄCY.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu