Wygraj film “Wonder Woman 1984” na Blu-ray lub DVD [ZAKOŃCZONY]

-

Gal Gadot powraca jako Wonder Woman w superprodukcji Patty Jenkins zatytułowanej Wonder Woman 1984. Jeśli nie widzieliście jeszcze tego filmu, to nic straconego, ponieważ możecie go zdobyć biorąc udział w naszym konkursie.

Dzięki uprzejmości Galapagos mamy dla Was 3 egzemplarze filmu Wonder Woman 1984: 2 na DVD oraz 1 Blu-Ray. Więcej na temat filmu przeczytacie tutaj.

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie:

Który bohater z uniwersum DC jest Twoim ulubionym i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu oraz wskażcie, na którym nośniku chcielibyście otrzymać film: DVD lub Blu-Ray. Wygrają trzy, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 11 maja 2021, do godziny 23:59.

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.
 1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem), a fundatorem nagród Galapagos.
 2. Konkurs odbywa się na stronie https://popbookownik.pl.
 3. Konkurs trwa do 11 maja 2021 do godziny 23:59.
 4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.
 5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.
 6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.
 7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.
 8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze cztery najciekawsze według niego. Wręczone zostaną dwa egzemplarze filmu na DVD Wonder Woman 1984 oraz jeden egzemplarz Blu-Ray filmu Wonder Woman 1984 (trzech uczestników otrzyma po jednym egzemplarzu).
 9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.
 10. Na podanie danych do wysyłki czekamy 7 dni od daty ogłoszenia wyników. Po tym terminie nagroda przepada.
 11. Nagrody stanowią trzy egzemplarze filmu: dwa DVD oraz jeden Blu-Ray Wonder Woman 1984.
 12. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski.
 13. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.
 14. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania. W przypadku, gdy koszt nadania leży po stronie Sponsora, podane dane osobowe zostaną przetworzone jedynie w celu wysłania ich do Sponsora. Od tego momentu dane przetwarza Sponsor.
 15. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.
 16. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.
 17. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.
 18. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.
 19. Dane określone w punkcie 13 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.
 20. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.
 21. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.
Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

29 komentarzy

 1. Harley Quinn to wyjątkowo ekstrawagancka niewiasta. Z jednej strony buduje wyłącznie toksyczne relacje, niskie poczucia własnej wartości popycha ją do popełniania głupich błędów i ujawnia jej szaleństwo. Z drugiej jednak kobieta roztacza pewien niespotykany urok, wspomniane szaleństwo bywa wyjątkowo pociągające, a jej determinacja w działaniu naprawdę imponuje. Gdybym jako superbohater mógł wybrać swoją wspólniczkę w czynieniu zła, byłaby to właśnie Harley. Zdecydowanie najlepsza z postaci DC. 🙂

  Akceptuję regulamin. Wybieram blu-ray.

 2. Moim ulubionym bohaterem z uniwersum DC jest Batman. Losy Człowieka-Nietoperza śledzę od najmłodszych lat od czasów serialu animowanego ze studia Warner Bros – pamiętam, że na czas emisji podwórko pustoszało, a dzieci gromadziły się niekiedy w większych gromadach przed telewizorem, by śledzić losy tego niestrudzonego bohatera. Od zawsze Bruce Wayne kojarzył mi się jako superbohater, posiadający nadprzyrodzone umiejętności, jednak prawda jest zupełnie inna – postać ta nie posiada żadnych nadludzkich mocy, swoje umiejętności zawdzięcza jedynie intensywnemu treningowi fizycznemu, a gadżety i nowoczesne pojazdy dopełniają jedynie wizerunek superbohatera. Uderzyło mnie to i rzuciło do ćwiczeń, dzięki czemu sport jest dziś jedną z moich pasji. Bruce Wayne wyróżniał się ponadto wysoką inteligencją, znajomością psychologii, czy podstaw kryminalistyki. Myślę, że nie będzie zaskoczeniem, jeśli powiem, że obrany przeze mnie kierunek studiów to właśnie psychologia. Wartka akcja i rozwiązywanie zagadek z kolei przeniosły moje zainteresowania w kierunku spraw kryminalnych, które niedługo zaowocują własnym podkastem kryminalnym 🙂 To zadziwiające jak wielki wpływ Batman ma na moje życie po tylu latach. Tak więc mimo, iż na przestrzeni lat pojawiło się wiele filmowych wcieleń Batmana, dla mnie zawsze na pierwszym miejscu będzie serial animowany, który idealnie uchwycił mrok i tajemniczość nie tylko samego Gotham City, ale i jego Obrońcy.

  Akceptuję regulamin konkursu, wybieram wersję DVD

 3. Zdecydowanie najbardziej lubię postać będącą już prawdziwym klasykiem jeśli chodzi o czarne charaktery czyli Jokera. Z jednej strony mogło by się wydawać że to typowa postać która jest po prostu złym wariatem, ale nie dosc że zawsze świetnie służył jako rewers dobrego Batmana to można go też ukazać na naprawdę różne sposoby. Jack Nicholson był szalonym, okrutnym śmieszkiem, Heath Ledger był chodzącym, nieprzewidywalnym chaosem, Jared Leto hip hopowym gangusem, a Joaquin Phoenix uosobial w swojej interpretacji upadek społeczeństwa. Podejrzewam że gdy kiedyś doczekamy się kolejnego aktora wcielającego się w tą postać dostaniemy jeszcze inne, świeże spojrzenie. Już na samym etapie konceptu Joker jest niezwykle przekonujący. Klauny mają w sobie często coś przerażającego, za zabawną charakteryzacją, maską mogą się kryć mordercze myśli. Taki wizerunek często też zamiast bawić przeraża, co w popkulturze wykorzystywane było nie raz (choćby w „To”). Do krzykliwego makijażu dochodzi wyrazisty ubiór, we wszystkich wymienionych przez mnie interpretacjach bardzo od siebie odmienny, ale zawsze świetnie oddający ducha postaci. Nie brakowało różnych dodatków jak blizny w kształcie uśmiechu czy tatuaże zawsze mające coś na znaczeniu. Bardzo fajnie wypada zarówno to że postać przekonuje i wtedy gdy wiemy o niej wszystko, poznajemy jej genezę (Phoenix) jak i gdy jest jakąś mroczną, nieznaną siłą z nieznaną przeszłością (Ledger). Mimo wielu świetnych postaci wydaje mi się że właśnie ogłaszanie odtwórców roli Jokera budziło zawsze największe emocje, przynajmniej u mnie tak było zawsze.
  Wybieram wersję blu-ray

 4. Aquaman. W ogóle to moja ulubiona komiksowa postać. Boże, jak on wygląda! Chociaż Aquaman znany jest fanom komiksów od dawna, bo już od 1941 roku, to jednak jego globalna sława trwa zaledwie kilka lat. Okazało się, że  w tym filmie zachwyca mnie coś więcej, niż klata głównego bohatera. Zachwyca mnie zarówno podwodny świat Atlantydy, jak i tutejszy humor, boska Nicole Kidman, czy w ogóle cała akcja! To jest naprawdę fajny i ciekawy film. Ba, to jeden z lepszych filmów, jakie widziałam o superbohaterach – a widziałam ich naprawdę sporo. Co więcej, nie pamiętam, ile z nich tyle razy doprowadzało mnie do wzruszenia – a „Aquaman” wzrusza już od pierwszych minut. A to mimo wszystko dość interesujący superbohater, który – jako władca mórz i oceanów – panuje przecież nad ogromną częścią naszej planety. Wzorowany na greckim Posejdonie czy rzymskim Neptunie, Aquaman potrafi porozumiewać się z morskimi zwierzętami, pływać z ogromną prędkością, ma moc natychmiastowego zmieniania pogody, posiada nadludzką siłę oraz wytrzymałość i przede wszystkim używa niezniszczalnej, boskiej broni – czyli Trójzębu. Nie boi się również otwarcie sprzeciwić Supermanowi i Batmanowi, co czyni go równorzędnym przeciwnikiem nawet dla najpotężniejszych postaci z uniwersum DC Comics. Zanim zaś do ostatecznej walki dojdzie, to nasz Aquaman zaliczy jeszcze kilka całkiem interesujących przygód. Takich bardziej w stylu Indiany Jonesa, ale moim zdaniem nie jest to żaden zarzut. Mamy tu w końcu poszukiwanie czegoś na kształt skarbu, mamy walkę o tron, mamy ścierające się ze sobą królestwa. Jest zawiść, zazdrość, chore ambicje i pragnienie całkowitej władzy. Mamy w końcu pragnienie zemsty i miłość, która nigdy nie ustaje…

 5. No raczej nie będę oryginalny, bo jest to Batman. 😉 Batman nie ma żadnych mocy, a dorównuje innym herosom, przez co staje się zbyt idealny. Fascynujące w nim jest to, jak pokonuje swoje słabości. Do tego, fakt, że Batman jest zwykłym człowiekiem a zarazem jednym z najmądrzejszych i najbardziej niebezpiecznych członków Ligii, na tyle, że liczy się z nim sam Superman i Wonder Woman robi ogromne wrażenie. Tak naprawdę największym atutem Batmana to jego przeciwnicy. Chyba żaden komiksowy bohater nie może się pochwalić tak barwnym wachlarzem wrogów. Na drodze Mrocznego Rycerza stają nie tylko szaleńcy pokroju Jokera, czy Two-Face’a, ale też zwykli gangsterzy. O ile za młodych lat uwielbiałem pojedynki z tymi bardziej „udziwnionymi” przeciwnikami, tak teraz bliżej mi do historii o mafiozach. Jeżeli już miałbym naprawdę wskazać jedną cechę, która mnie przekonuje u Batmana, to chyba fakt, że jest zwykłym człowiekiem wymierzającym sprawiedliwość. Jednak podczas tej walki z przestępczością ciągle musi się hamować, żeby nie przekroczyć cienkiej linii, która oddziela go od pospolitych zbrodniarzy. Oto miasto Gotham, gdzie z dnia na dzień pojawia się samotny zamaskowany bohater. Opowieść, która inspirowała filmowych twórców – zarówno Tima Burtona, jak i Christophera Nolana. Oto futurystyczna historia o rzeczywistości, w której wiadomo wszystko o wszystkich, lecz pozostaje jedna niewiadoma: Batman! Historia Bruce’a Wayne’a, który nocą zakłada strój nietoperza, aby walczyć z przestępczością w Gotham City, jest powszechnie znana: jako dziecko Bruce był świadkiem morderstwa swoich rodziców. Gdy dorósł, postanowił walczyć ze złem na wszelkie możliwe sposoby, po pewnym czasie tworząc swój własny kodeks moralny, który zabrania mu chociażby zabijać przestępców. Tym jednak, co odróżnia go od ogromnej większości postaci z DC Comics, jest fakt, że nie posiada on żadnych nadprzyrodzonych mocy – korzysta wyłącznie z zaawansowanej technologii, swojej inteligencji i naturalnie wytrenowanego ciała. Wszak Bruce Wayne jest tylko człowiekiem, który przez lata ciężkich treningów osiągnął swoistą perfekcję. I kiedy na horyzoncie pojawia się specyfik mogący natychmiastowo podnieść jego umiejętności, a co za tym idzie skuteczność w walce z przestępczością, Batman jest kropce. Musi podjąć decyzję, czy warto dalej ciężko nad sobą pracować i osiągać pożądane efekty, czy nie zważając na konsekwencje w szybki i łatwy sposób osiągnąć więcej. Ten upiorny twór odmętów mrocznego miasta pojawia się, by nas chronić, zamiast nam zagrażać. Ale żeby nie było, że uciekam od pytania – myślę, że śmierć Mrocznego Rycerza mogłaby nastąpić dopiero w momencie, gdy przestałby być potrzebny. Nic zatem dziwnego, że Bruce Wayne stał się w pewnym momencie najpopularniejszym komiksowym bohaterem i postacią DC w ogóle – Mrocznym Rycerzem, którego sensem życia jest zemsta. Batman to idea, a idee żyją wiecznie.

 6. Marvel radzi sobie lepiej w kinach, lecz DC jest o wiele ciekawsze od Marvela. DC ma masę fajnych, interesujących potworków. Jak można nie lubić takiego Jokerka, albo Bane’a? Z antagonistek jedyną i niepowtarzalną jest według mnie Harley Quinn. Trochę przypomina żeński odpowiednik Lobo, tylko troszkę lżejszy. 🙂 Seria jej przygód jest humorystyczna, jest sporo akcji i fajnych momentów. Mnie w tym komiksie podoba się bardzo balansowanie między życiem Harley, a Harleen. Bez większych spoilerów, wszystko zaczyna się od tego, że Harley dostaje w spadku budynek do zarządzania, w którym ma też swoje mieszkanie, więc generalnie musi ogarnąć interes, a w tym samym czasie nagle zlatują na nią łowcy głów i musi odkryć, kto ciągle wyznacza na nią nagrodę. Gościnnie jest też Poison Ivy i rozwijane są jej relacje z HQ. Generalnie seria mocno idzie z duchem konceptu Timma i Diniego, ale nie bez powodu też ludzie widzą tutaj Deadpoola. Rysunki są też bardzo ładne, o. I ogólnie relacje HQ z innymi są też mega spoko. Zakochała się w Jokerze. Szalona miłość doprowadzi ją, do życia w zbrodni jako Harley Quinn. Akrobatka na poziomie olimpijskim. Nadludzka siła i sprawność zyskała od koleżanki najlepszej przyjaciółki Poison Ivy. Świetne dialogi (szacun dla tłumacza), dobrze skonstruowani bohaterowie (wszyscy się czymś wyróżniają, uatrakcyjniają fabułę) i zakręcony scenariusz, który jest niekonwencjonalny i świeżutki. 🙂

 7. Batman. Posiada on niepowtarzalny klimat, aura mroczności, bycia outsiderem, gentlemanem, twardzielem, a do tego bycia twardzielem bardziej niż posiadaczem supermocy. Batman jest człowiekiem bardziej niż superherosem i dlatego można z nim łatwiej generować scenariusze. Nie jest tak „kredkowy” jak reszta kolesi w lajkrach. W każdym razie w komiksach szukam obecnie czego innego niż ratowanie świata, ganianie za zbirami, i podobne chwalebne uczynki. Oglądając przygody Batmana, widziałam kogoś, kto jest silnym postrachem przestępców, ukrywającym w sobie cierpienie. Im byłam starsza, tym wyraźniej doceniałam jego upór, spryt czy wytrwałość, wszystko jednak zaczęło się od dramatycznej historii w Crime Alley. Pamiętam, że jako dziecko bardzo poruszyło mnie przedstawienie Bruce’a w serialu Batman Beyond – był on starym, samotnym, schorowanym człowiekiem. Nie chciałam, aby tak skończył mój ukochany bohater. Praktycznie odkąd pamiętam, to właśnie zeszyty z Batmanem najczęściej lądowały w moich rękach. Dodatkowo rodzice prowadzili wypożyczalnię kaset VHS i wraz z filmami często otrzymywali plakaty. Nad łóżkiem wisiał zatem burtonowski gacek, półki wypełniały się kolejnymi zeszytami, zaś pudełko zabawek obfitowało w figurki (niekiedy kilka takich samych). Całość podsycała kipiąca noirową stylistyką animacją, którą po dziś dzień uważam za swego rodzaju arcydzieło. Batman stał się moim wstępem do świata superbohaterów. Mrok, psychodeliczne obrazy i psychologiczne podłoże konfliktu spowodowały, że szybko zrozumiałam, iż ten gość w kostiumie nietoperza zdecydowanie nie jest tylko przebierańcem z poczuciem zaprowadzenia porządku w mieście.

 8. Moją ulubioną bohaterką uniwersum DC jest Vixen. Już od dziecka lubiłam zwierzęta i zawsze maszerowało za mną małe stadko stworzeń wszelakich. Tak więc, nie mogłam nie polubić postaci, która potrafi przywoływać moce wszystkich zwierząt, jakie chodzą lub kiedykolwiek chodziły po świecie. Wystarczy, że dotknie swojego stworzonego przez boga Anansi totemu noszonego na szyi i już może mieć siłę tyranozaura, prędkość geparda czy spryt lisa. Co niejednokrotnie przydaje się w walce z tymi złymi. Ostre pazury i zęby oraz super szybkość i zdolność do regeneracji również pomagają. Choć Vixen nie jest najpopularniejszą bohaterką DC i nie przychodzi na myśl jako pierwsza, to mnie bardzo cieszy, iż wydawnictwo wykreowało tę postać, gdyż łączy w sobie wszystko co lubię.

  Jeśli wygram poproszę o wersję DVD.
  Akceptuję regulamin konkursu.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię DVD! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać WW DVD.

 9. W uniwersum DC jest wiele postaci i bohaterów,
  A każdy z nich ma swoich miłośników, jak i hejterów,
  Lecz przy Wonder Woman męska ich część wymięka,
  A postać pięknej amazonki później ich w snach nęka.

  Filmowa „Wonder Woman” już dawno mnie zachwyciła,
  A grająca ją Gal Gadot moje serce od razu zdobyła,
  Film na sali kinowej porwał mnie od samego początku,
  Przenosząc mnie od razu do innego świata zakątku.

  Historia, muzyka, aktorzy, humor oraz wartka akcja,

  I jeszcze wdzięki pięknej aktorki jako dodatkowa atrakcja,
  Kobieta-bohaterka jak najbardziej mnie przekonała,
  A moja osoba jej powrotu na ekran długo wyczekiwała!

  Cieszę się, że to akurat kobieta jest naszym zbawicielem,
  Że posiada wewnętrzną siłę, by walczyć z nieprzyjacielem
  Jest wzorem dla nas, że siła i odwaga od płci nie zależy,
  A podejmowanie świadomych decyzji tylko do nas należy.

  W tym roku „Wonder Woman” osiemdziesiątkę celebruje,
  Jednak w roli dzielnej wojowniczki wciąż dobrze się czuje,
  Bo choć lata lecą, to Diana dalej ratuje wszystkich obywateli,
  Byśmy na świecie wszyscy święty spokój jak najdłużej mieli.

  Akceptuję regulamin konkursu. Wybieram wersję DVD.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię DVD! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać WW DVD.

 10. Cenię sobie oryginalność dlatego mój wybór pada nie na Batmana, Supermana czy Wonder Woman, a na Selinę Kyle czyli słynną Catwoman (Kobietę-Kot). Dlaczego akurat na nią? Spośród kobiet uniwersum DC jest to postać niejednoznaczna, barwna. Można by powiedzieć, że fascynuje jak rosyjska matrioszka. W pierwszym wcieleniu Catwoman jest antybohaterką, zwykłą kryminalistką i złodziejką, którą Selina Kyle postanowiła zostać jako młoda dziewczyna bez perspektyw. Druga warstwa odsłania nam Catwoman jako bohaterkę. Pod wpływem Batmana decyduje się odciąć od przestępczej przeszłości, by wraz z nim walczyć o sprawiedliwość w niebezpiecznym Gotham City. Z tych dwóch warstw w postaci Seliny Kyle/Catwoman można wywnioskować, że jest ona kobietą z krwi i kości. Nie jest wyłącznie zła jak stereotypowy antybohater. Jak w każdym człowieku jest w niej tyle samo zła co i dobra. Poza tym uwielbiam Selinę Kyle/Catwoman za sprawą kultowego filmu Tima Burtona „Powrót Batman”, gdzie jej postać została odegrana bardzo wyraziście przez rewelacyjną Michelle Pfeiffer. To właśnie od „Powrotu Batmana” rozpoczęła się moja fascynacja postacią Catwoman.
  Wybieram wersję Blu-Ray, ponieważ lubię kino w wysokiej jakości oraz dodatki jak niewykorzystane sceny czy ciekawostki z planu filmowego).
  Akceptuję regulamin konkursu.

 11. Batman jest ulubionym superbohaterem. Zamaskowany ,odziany w czerń,bogaty przystojniak,który broni biednych i uciśnionych. Stanowi idealny pomost pomiędzy zwykłym człowiekiem , a człowiekiem z nadludzkimi mocami. Mroczna postać , w przeciwieństwie do wielu innych superbohaterów nie posiada super mocy. By zostać bohaterem poddał się morderczym treningom fizycznym , symbol nietoperza wywołuje strach u jego przeciwników. Mroczny, często brutalny człowiek wraz z jego bardzo bystrym, detektywistyczny umysłem tworzy wizerunek najmroczniejszej postaci . Jako, że nie posiada on żadnych nadnaturalnych zdolności wcale nie oznacza, iż nie możne być bardziej niebezpieczny.Co bardzo ważne, w swojej walce polega nie tylko na sile pięści, ale też przede wszystkim na własnym intelekcie. Wysoka inteligencja w połączeniu z umiejętnościami bojowymi,wyrafinowaną bronią,czynią go jednym z niebezpiecznych postaci i bez żadnych super mocy zwalcza takie osobistości jak Joker albo Bane,pobił Supermana. Człowiek ze Stali, szybszy od pędzącej kuli, nie dał rady śmiertelnikowi. Wybitny przemysłowiec,który podjął drogę likwidacji przestępczości i walki o sprawiedliwość. Jest gotowy na najbardziej niewiarygodne i bohaterskie czyny chroniąc miasto Gotham i jego mieszkańców . Zapracował na swój sukces,swojej siły,inteligencji nie zawdzięcza nikomu .Jest jedyny który bez super mocy radzi sobie jako superbohater. Jest najlepszy z najlepszych. Jest ludzki najbliższy ze wszystkich bohaterów. Niby zwykły człowiek,ale niezwykle inteligentny i moralny mimo potworności jakie go spotkało.Czarny jak smoła a napakowany jak sianem stodoła.Do walki i wygrywanie stworzony,każdy pojedynek z nim zażarcie toczony.
  Lubię go za aurę mroczności,niepowtarzalny klimat,inteligencję,kreatywność,siłę woli,poczucie sprawiedliwości. Jego realizm i zaradność są godne podziwu. W jego świecie dominuje atmosfera mroku,tajemniczości,który przesiąka umysł. To on przenosi mnie do swojego świata ,pozwala przeżyć niesamowite historie. Jest jak dobry cukierek w pięknym opakowaniu.
  Wersja Blu-Ray

 12. Superman-Kal-El co bywa tłumaczone jako hebrajskie „głos Boga”.”S” na jego stroju symbolizuję nadzieję. Heros dysponujący ogromną potęgą ,a przy tym jest postacią o charakterze stawianym na wzór. Przesłany na ziemię przez swoich rodziców,którzy chcieli go w ten sposób ocalić od zagłady,dorastał jako normalny chłopiec,powoli odkrywając swoje zdolności .Nie pasuje do naszych czasów,jest dobry,opiekuńczy,nie zabija,jest honorowy,zawsze stoi po stronie prawdy,sprawiedliwości,niesie nadzieję. Jako Superman umie latać,podnosi niesamowite ciężary,przenika wzrokiem przez ściany,potrafi przesuwać planety,czy podgrzać temperaturę planety,pochłania i kumuluję energie słoneczną. Przejawia nadludzką siłę,szybkość,wytrzymałość,szybuje po nieboskłonie,jest szybki jak błysk. Szczyci się oszałamiającą regeneracją,oddychając może zamrażać przedmioty,gasić pożary,a krzykiem miażdży diamenty na małe okruchy. Jest także czarujący jako grecki półbóg, o krystalicznie czystym sercu. Słabości ma niewiele,jak chociażby kontakt z kryptonimem,czyni go bardzo słabym. Bohater przeszedł wiele metamorfoz,że brakłoby miejsca żeby to opisać . Twórcy pokazali też ludzkie oblicze Kal-Ela,dodając prawość herosa i jego oddanie rodzinie,zaangażowanie w misję. Korzystając ze swoich mocy chroni mieszkańców Metropolis. Świetnie wykreowany bohater o ogromnym potencjale,charyzmie. Jemu nikt nie podskoczy jest niepokonany!Gdy go zdenerwujesz zdrapią cię ze ściany.Jest chodzącą bombą naładowaną energią,wnikliwością,spostrzegawczością,wiedzą i sprawnością. Lubię go za niesamowity klimat,jaki stwarza, mistrzostwo,fantazję,fabułę,wyczuwalny nastrój grozy. Uruchamia świat wyobraźni,twórczej iluzji. Kopalnia emocji. Gwarantuję ucztę ,której głównym daniem jest wspaniała zabawa i dreszczyk emocji.

  akceptuję regulamin

  Film-DVD

 13. Dawno, dawno temu żyła sobie dziewczynka, która uwielbiała przeżywać przygody, a posiadanie nadprzyrodzonych mocy uznawała za oczywisty fakt. Uwielbiała spędzać swój wolny czas z bratem i razem nie tylko się bawili, ale i oglądali bajki. To właśnie wtedy po raz pierwszy obejrzała seriale animowane z Człowiekiem-Nietoperzem i Człowiekiem-Pająkiem w roli głównej. Jednak dopiero Superman zafascynował ją – superbohater z innej planety, posiadający nadludzkie zdolności i czyniący dobro. Super-człowiek. Od tej pory jej fascynacja tą postacią nabrała tempa – oglądała serial, czytała komiksy, wyczekiwała filmów. Jakiś czas później jej fascynacja sięgnęła zenitu, gdy dała się porwać „Nowym przygodom Supermana”, serialu emitowanym w latach 90. na Polsacie. Od tej pory codziennie w porze późno-popołudniowej zasiadała przed telewizorem i śledziła losy Lois Lane i Clarka Kenta – pierwszej filmowej pary, której mocno kibicowała. To właśnie wtedy postanowiła, że podobnie jak bohaterowie jej ulubionego serialu będzie studiować dziennikarstwo, by kiedyś pracować jako redaktorka. Lata mijały, a jej pasja nie gasła, a wręcz przybierała na sile – zaczęła uczestniczyć w festiwalach i konwentach, na jednym z nich jako sama Lois Lane! I to właśnie wtedy poznała swojego Clarka Kenta – normalny, trampki, t-shirt, okulary. Przypadkowe spotkanie przerodziło się w znajomość, a następnie związek. Odkryła, że ten niewyróżniający się mężczyzna to prawdziwy bohater – pomaga osobom starszym, jest wolontariuszem w schronisku dla zwierząt, pomaga też w hospicjum. Nie sądziła nigdy, że spotka Supermana w prawdziwym życiu, a tu proszę! Dzisiaj tworzą szczęśliwą rodzinę, a niedługo ich rodzina ma zamiar się powiększyć. Całkiem niedawno temu robiła porządki w piwnicy i odnalazła stary komiks „Supermana” z 1989 roku – nie sądziła, że jeszcze go posiada! Zabierając się do lektury, uświadomiła sobie, że ta historia to nie bajka – na swojej drodze od małego dziecka spotykała wielu SuperMężczyzn i wiele SuperKobiet, o innych słyszała od znajomych, z wieloma sama przeprowadzała wywiady i pisała o nich artykuły. Zanurzyła się w historii i od razu wróciły wspomnienia, ale jedna rzecz ją uderzyła – to jak wielki wpływ ta postać miała i ciągle ma na jej życie. Jej dziecięca wiara przerodziła się w wewnętrzną siłę i pewność siebie, a wartości wyniesione z lektury działały niczym drogowskaz, wskazując odpowiednie ścieżki i właściwych ludzi. To była jej supermoc, której nie była świadoma. Teraz była pewne, że inne osoby też ją posiadały.

  Akceptuję regulamin konkursu, chciałabym wygrać Blu-ray.

  • Hej!
   Dziękujemy za Twoje zgłoszenie. Bardzo spodobał nam się Twój pomysł, dlatego postanowiliśmy nagrodzić Cię BR! Gratulujemy!
   Wyślij proszę dane adresowe, wraz ze zgodą na ich przetworzenie w celu wysyłki nagrody, na adres redakcja@popbookownik.pl.
   Na ich podanie masz 7 dni, po tym czasie nagroda przepada. W tytule maila proszę podać WW BR.

 14. Moim ulubionym bohaterem z uniwersum DC jest Zack Snyder. Choć nazwisko to wielu kojarzy, to wydaje mi się, że jest to bardzo niedoceniany heros. Mimo, że jest jednym z siedmiu członków drużyny zwanej Ligą Sprawiedliwości, to nie widuje się go na plakatach. Pewnie dlatego, że na pierwszy rzut oka nie ma żadnej supermocy, nie nosi też maski, ani peleryny. A jednak… to ktoś o wyobraźni znacznie większej niż u „zwykłego śmiertelnika”, który w swojej głowie mieści całe Uniwersum.
  Jest też odważny, jak na prawdziwego bohatera przystało, bo nie boi się iść pod prąd i realizować swoich wizji, zamiast kopiować kogoś innego i starać się być chorągiewką na wietrze.
  Nie jest mu też obojętna krzywda ludzi, co udowodnił niedawno : kiedy świat pogrążony był w żałobie po tragedii jaką był film „Josstice League” z 2017 roku; kiedy wielu straciło nadzieję na rozwój filmowego uniwersum DC, to Zack Snyder odwrócił bieg historii i dał fanom arcydzieło zwane „Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera” przywracając nam tym samym nadzieję.
  Wreszcie, to ktoś kto się nie poddaje. Mimo osobistej tragedii i wielu innych ciężkich doświadczeń, czy krytyki, on cały czas szedł do przodu i tego powinniśmy się od niego uczyć.
  Gdybym go spotkał, to uścisnąłbym mu dłoń i powiedział :
  Zack, cokolwiek się stanie, chcę abyś wiedział, że Twój film był jednym z nich, Zack. Jednym z najlepszych z najlepszych.

  (Wersja Blu-ray)

 15. Wonder Woman czyli Diana to zdecydowanie moja ulubiona postać na dużym ekranie. Jest piękną Amazonśką księżniczką która oczarowuje wdziękiem, kobiecością, seksapilem a zarazem walecznością, sprytem i mądrością. Gal Godot w tej roli jest olśniewająca i fenomenalna.
  Diana, musi się dostosować do świata ludzi, rządzącego zupełnie innymi prawami, niż te w którym była wychowana a jednak nie tylko potrafi się dostosować, ale wielokrotnie pokazywać swoją siłę.
  Wonder Woman to sympatyczna postać, pokazana w bardzo przystępny sposób, bez patosu itd. Bardzo lubię filmy z udziałem tej pięknej bohaterki DC. I choć nie jestem wielkim fanem ani DC ani Marvela to filmy z Wonder Woman zawsze mnie przyciągały.
  Na Blu Ray jak przygarne w razie zwycięstwa w konkjrsie, chciałbym w lepszym obrazie i dźwięku zobaczyć „Wonder Woman 1984”.

 16. Oczywiście Barry Allen, Jest to niesamowita postać ze smutną historią. Co najbardziej w nim uwielbiam? To połączenie Bohaterstwa z Nauką. Flash i Star Labs to połączenie niesamowitych styli walki, tricków, poświęcenia i uporu w ratowaniu świata z teoriami naukowymi, świetnymi pomysłami, podróżami w czasie oraz zastanawianiem się nad zmianami i skutkami związanymi z nimi. Uwielbiam to jak ceni sobie rodzinę, przyjaciół i jak wiele dał z siebie by być kim jest. Strata matki, ojca i ciągłe walki o przeżycie powodują, że nie jest moim bohaterem tylko z powodu mocy ale także ze względu na charakter, bohaterstwo i inteligencję!
  Wybieram wersję DVD

 17. Oczywiście Barry Allen, Jest to niesamowita postać ze smutną historią. Co najbardziej w nim uwielbiam? To połączenie Bohaterstwa z Nauką. Flash i Star Labs to połączenie niesamowitych styli walki, tricków, poświęcenia i uporu w ratowaniu świata z teoriami naukowymi, świetnymi pomysłami, podróżami w czasie oraz zastanawianiem się nad zmianami i skutkami związanymi z nimi. Uwielbiam to jak ceni sobie rodzinę, przyjaciół i jak wiele dał z siebie by być kim jest. Strata matki, ojca i ciągłe walki o przeżycie powodują, że nie jest moim bohaterem tylko z powodu mocy ale także ze względu na charakter, bohaterstwo i inteligencję!

 18. Zdecydowanie Mr. Mxyzptlk, bo w uniwersum DC nie ma drugiego takiego bohatera. Już sam fakt, że mało która postać, czytelnik, czy widz są w stanie wymówić poprawnie jego imię, niezwykle mnie bawi. I ta jego historia związana właśnie z imieniem, która wydaje się być tak banalna i kiczowata, że aż chce się poznawać tego obywatela piątego wymiaru. Facet ma styl i mnóstwo mocy. Może być złoczyńcą, ale także superbohaterem. Doskonale działa w tandemie z przeróżnymi bohaterami. Potrafi zarówno rozbawić jak i wzbudzić irytację, a nawet smutek. Z takim bohaterem można śmiało popuścić wodze wyobraźni i nigdy się nie nudzić, bo z Mr. Mxyzptlikiem zabawa trwa cały czas.
  Wersja Blu-Ray

 19. Moim ulubionym bohaterem DC jest nie kto inny jak Batman. Człowiek Nietoperz z Gotham City od zawsze był moim idolem. Nie dość, że zawsze walczy w słusznej sprawie i o dobro, to posiada całkiem ciekawy arsenał – kostium Nietoperza, pas z wyposażeniem, Batrangi, Batlina to tylko niektóre z jego „gadżetów” podczas walki z nieobliczalnymi i psychopatycznymi przeciwnikami. Dodatkowo, posiada swój innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju Batmobil, motor Batcycle, Batwing rodzaj lotni lub samolotu oraz Batboat , czyli łódź. Człowiek Nietoperz jest w stanie zaatakować z lądu, powietrza i wody, więc nie ma dla niego rzeczy niemożliwych oraz wrogów nie do niepokonania. On jest moim prawdziwym idolem i Super bohaterem. Przykłady? Joker, Bane, Two-Face, Penguin i wiele innych przeciwników z którymi sobie poradził. Prawdziwy heros z krwi i kości wspomagany technologiami godnymi prawdziwego podziwu i wykonania. Dla mnie Batman od zawsze był najlepszy chodź inni również starali mu się dorównać, jednak w moim odczuciu niestety nie zdołali. Batman Forever!!! W przypadku wygranej proszę o wersję DVD.

  • Moim ulubionym bohaterem DC jest nie kto inny jak Batman. Człowiek Nietoperz z Gotham City od zawsze był moim idolem. Nie dość, że zawsze walczy w słusznej sprawie i o dobro, to posiada całkiem ciekawy arsenał – kostium Nietoperza, pas z wyposażeniem, Batrangi, Batlina to tylko niektóre z jego „gadżetów” podczas walki z nieobliczalnymi i psychopatycznymi przeciwnikami. Dodatkowo, posiada swój innowacyjny i jedyny w swoim rodzaju Batmobil, motor Batcycle, Batwing rodzaj lotni lub samolotu oraz Batboat , czyli łódź. Człowiek Nietoperz jest w stanie zaatakować z lądu, powietrza i wody, więc nie ma dla niego rzeczy niemożliwych oraz wrogów nie do niepokonania. On jest moim prawdziwym idolem i Super bohaterem. Przykłady? Joker, Bane, Two-Face, Penguin i wiele innych przeciwników z którymi sobie poradził. Prawdziwy heros z krwi i kości wspomagany technologiami godnymi prawdziwego podziwu i wykonania. Dla mnie Batman od zawsze był najlepszy chodź inni również starali mu się dorównać, jednak w moim odczuciu niestety nie zdołali. Batman Forever!!! W przypadku wygranej proszę o wersję DVD.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu