Wydawnictwo Mięta — nowy gracz na rynku wydawniczym

Katarzyna Zając, znana również jako pisarka Katarzyna Berenika Miszczuk, oraz Agnieszka Trzeszkowska-Bereza, redaktorka z wieloletnim stażem, połączył swoje siły oraz miętę jaką czują do literatury. Tym sposobem, na polskim rynku wydawniczym, pojawiło się nowe Wydawnictwo Mięta. 

Założycielki tak piszą o swoim nowym projekcie na fanpage’u:

Nazwa odnosi się do powiewu świeżości i orzeźwienia, które chcemy wnieść na polski rynek wydawniczy, (…). 

Będziemy wydawać szeroko pojętą literaturę rozrywkową dla dorosłych oraz literaturę dla dzieci i młodzieży. (…) Na rok 2022 mamy zaplanowanych 14 premier: pod główną marką Mięta, dla dzieci w imprincie Miętówka, romansowo-erotycznym Mojito i dla czytelników fantastyki w Mint Witch.

Wiadomo już, że w czerwcu nakładem wydawnictwa ukaże się Gniewa Miszczuk, czyli kontynuacja Jagi, prequelowej serii do Kwiatu paproci.

Wprawdzie strona internetowa Wydawnictwa Mięta (wydawnictwomieta.pl) nadal jest w budowie, ale zdecydowanie stawia ono na kontakt z czytelnikiem aktywnie odpowiadając zarówno na Instagramie jak i Facebooku. Zapowiada się ciekawie i świeżo. A nam czytelnikom nie pozostaje nic innego jak czekać na pierwszą oficjalną premierę, którą Wydawnictwo Mięta obiecuje w maju.

ŹródłoFacebook
GrafikaFacebook
Iwona Borkowska
Iwona Borkowskahttps://iwonamagdalena.pl/
Kobieta na emigracji. Mówi o sobie, że jest Gryzipiórką, bo nieustannie próbuje pisać. Czyta od kiedy skończyła 5 lat, najczęściej fantastykę. Ulubiona zabawa z dzieciństwa to szkoła i pisanie literek (chyba coś jej z tego zostało). Miała być dziennikarzem lub pracować w wydawnictwie — nie wyszło. Czasami stawia tarorta i chociaż bywa, że się sprawdza, to stwierdza, że jest z niej World Worst Witch. Nie może mieć czarnego kota, bo ma alergię (na wszystkie koty). Po godzinach udaje, że zna się na k-dramach.

Popularne w tym tygodniu