„Wonka” – Tom Holland kontra Timothée Chalamet

Warner Bros. Pictures oficjalnie potwierdziło, że powstanie prequel filmu Charlie i Fabryka czekolady a teraz wieść niesie, że studio rozważa dwie kandydatury do głównej roli.

Na „celowniku” są znany z serii o Spider-Manie i pracujący nad Uncharted Tom Holland, oraz występujący w Tamtych dniach, tamtych nocach, ale również mający pojawić się w Diunie Timothée Chalamet. W tej chwili ta dwójka to jedni z najbardziej poszukiwanych i pożądanych aktorów w Hollywood.

Wonka zostanie oparty na scenariuszu nominowanego do Emmy Simona Richa i będzie śledził losy młodego Willy’ego Wonki i jego przygód, jeszcze przed otwarciem jednej z najsłynniejszych fabryk czekolady. Przypomnijmy, że Charlie i Fabryka czekolady była już adaptowana na duże ekrany dwukrotnie – w 1971 roku, z Genem Wilderem w roli głównej, a następnie w 2005 roku – gdzie bohatera odegrał Johnny Depp, a produkcję wyreżyserował Tim Bruton.

Który z aktorów okaże się lepszy – Holland czy Chalamet? Odpowiedź poznamy pewnie niedługo.

Premierę Wonki zaplanowano na 1 marca 2023 roku.

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu