„Wonka” – magiczny zwiastun z Timothée Chalametem w roli głównej

Willy’ego Wonkę najpewniej kojarzycie z internetowych memów, ale czy wiedzieliście, że jeszcze w tym roku ma ukazać się film poświęcony tej postaci?

Willy Wonka to fikcyjna postać występująca w powieści Charlie i fabryka czekolady Roalda Dahla oraz jej filmowych adaptacjach. Wcielali się w niego Gene Wilder (1971 r.) oraz Johnny Depp (2005 r.), zaś w tym roku będzie to Timothée Chalamet kojarzony z ról w Tamtych dniach, tamtych nocachMałych kobietkach czy Diunie.

O czym jednak opowiada Wonka? To historia tytułowego protagonisty, który postanawia poświęcić się produkowaniu słodyczy mimo przeciwności losu i nieprzychylnych spojrzeń. Zapowiadana na grudzień tego roku produkcja zachwyca rozmachem i musicalowym zacięciem, zachęca także klimatyczną kolorystyką oraz doborową obsadą. Na ekranie zobaczymy, między innymi, Calah Lane, Sally Hawkins, Matta Lucasa, Rowana Arkinsona czy Jima Cartera, z gościnnym udziałem Olivii Colman i Hugh Granta.

Za reżyserię i scenariusz filmu Wonka odpowiada Paul King, który ma na swoim koncie reżyserię filmów w serii Paddington. Dołączyli do niego David Heyman (producent Harry’ego PotteraFantastycznych zwierząt), Alexandra Derbyshire (PaddingtonJurassic World: Dominion) i Luke Kelly. Wśród obsady wymienia się także operatora kamery Chunghoona Chunga (Ostatniej nocy w Soho, Obi-Wan Kenobi, To) oraz kompozytora Joby’ego Talbota (film Sing).

Kinowa premiera Wonki planowana jest na 15 grudnia – w sam raz na bożonarodzeniowy seans. Będziecie chcieli obejrzeć?

ŹródłoEmpire Online
Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu