WarnerMedia uruchamia własną platformę streamingową

0
WarnerMedia idzie za ciosem i ogłasza nazwę nowej platformy. Ma ona być odpowiedzią na globalną konkurencję Netflix, Disney+ czy Apple+.

Wytwórnia i nadawca telewizyjny WarnerMedia zamierza powalczyć o rynek VOD. Nowy serwis streamingowy będzie nazywać się HBO Max. W odróżnieniu od obecnych platform HBO NOW i HBO GO, najnowsza usługa ma zaoferować pełną bibliotekę, od seriali HBO, Cinemaxa, przez treści dla młodszych widzów Cartoon Network, aż po filmy znane z wytwórni Warner Bros, Hanna Barbara czy Looney Tunes.

Obejrzyjcie zapowiedź platformy, gdzie zostało zaprezentowane także oficjalne logo:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=41&v=LCS4CaZ9dwg

Według zagranicznych mediów, serwis VOD od WarnerMedia ma zawierać treści HBO (wspólny właściciel AT&T), a także hitowe filmy (m.in. Narodziny gwiazdy, Aquaman). W bibliotece znajdziemy również seriale, takie jak Przyjaciele, Kroniki Seinfelda czy Teoria Wielkiego Podrywu. Udostępniane będą także produkcje DC Comics, które już teraz można oglądać na antenie The CW, mowa m.in. o Batwoman czy Arrow.

Platforma ma oferować trzy poziomową subskrypcję:

  • najtańszy pakiet zaoferuje dostęp do ogromnej bazy filmów,
  • środkowy pakiet umożliwi oglądanie najnowszych hitów filmowych oraz oryginalne produkcje,
  • najdroższy pakiet oprócz wymienionych pozwoli na oglądanie także licencjonowanych produkcji.

Według informacji podanej przez Variety, pakiety mają być drogie w stosunku do Netflixa czy pozostałej konkurencji. Ceny wahają się na poziomie ok. 16-17 dolara (dla porównania, Netflix w USA kosztuje 14,99 dolara).

Wersja beta serwisu ma być dostępna jeszcze w tym roku. Oficjalne uruchomienie planowane jest na kwiecień 2020.