Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Witajcie drodzy Planszówkowicze! Wróciliśmy po miesięcznej przerwie pełni werwy i z porcją wieści prosto ze świata gier planszowych. Zapoznacie się z premierami i przedsprzedażami, które miały miejsce na przełomie września oraz października. Dowiecie się, na jakie tytuły czekamy jeszcze w tym roku. Zaczynamy!
PREMIERY

W środę. 14 października, doczekaliśmy się premiery Palca Bożego. Ta gra planszowa pierwotnie była zaplanowana na wrzesień, zatem z pewnością wiele osób czekało już na nią z ogromną niecierpliwością. W końcu możemy poznać jej bohaterów, którymi są bardzo znudzeni bogowie. Z powodu braku zajęcia zaczynają oni zawierać różne zakłady. Jako gracze przekonamy się, czy będziecie w stanie tak pokierować ich losem, by osiągnąć zwycięstwo. Na zagranicznym rynku ta planszówka stała się wielkim hitem, a jak będzie u nas? Grę wyróżnia też oryginalne opakowanie. Mogą w niej uczestniczyć już ośmioletnie dzieci, a minimalna liczba jej graczy wynosi dwa, zaś maksymalna cztery. Do końca wtorku na fanpage wydawnictwa trwa jeszcze konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarz Palca bożego.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Galakta wydała polską wersję Kitchen Rush od Pegasus Spiele, czyli Kuchenną Gorączkę. W grze wcielicie się w kucharzy, którzy w określonym czasie będą musieli przygotować dania. Oprócz tradycyjnego gotowania i pilnowania, aby nic nam się nie przypaliło albo wykipiało kucharze sami wyruszą po dostawy, aby uzupełnić brakujące składniki. Pora odpalić palniki, klienci czekają!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Dwie nowe gry z serii Exit: Gra tajemnic pojawiły się na sklepowych półkach! Pierwsza pozycja, Tajemnicze Muzeum, dedykowana jest dla początkujących, natomiast Złowieszcza Posiadłość będzie stanowiła wyzwanie dla zaawansowanych. Wraz z ogłoszeniem tych tytułów wydawnictwo zapowiedziało także dodruk wcześniejszych tytułów z tej serii. Gracze, którzy nie mieli jeszcze okazji zagrać w Grobowiec Faraona, Chatę w lesie oraz Tajemnicze laboratorium już wkrótce będę mieli okazję poznać gry lepiej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

W sobotę, 19 października, premierę miała gra Złota Kaczka od wydawnictwa Granna. W tej planszówce liczą się tylko wasze zachcianki. Zostaniecie obdarowani przez Złotą Kaczkę skarbem i będziecie musieli tak wykorzystać swoje bogactwo, by  przeznaczyć je tylko na własne cele. Czy uda Wam się ta sztuka? W tej rozgrywce ceniona jest umiejętność szybkiego podejmowania decyzji oraz otwarty umysł. Mechanika zabawy polega na odkrywaniu kart zadań, wykonywania zgodnych z nią czynności i zdobywania punktów w każdej rundzie. W zestawie znajdziecie: sześćdziesiąt kart skarbów, szesnaście kart zadań, sześć drewnianych pionków, planszę z torem punktów i instrukcję.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Wszyscy miłośnicy gry Brzdęk! W! Kosmosie! w końcu doczekali się dodatków: Stacji Kosmicznej 11 oraz Apokalipsy. Oba tytuły urozmaicą graczom galaktyczne podboje oferując nowe karty przygód oraz elementy planszy. Tym razem zmierzymy się z Komandor Preon, która szczególnie upodobała sobie wszelkie cybernetyczne cuda techniki, a także z Haldosem – cyborgiem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Phalanx ma dla nas w tym tygodniu dwie wiadomości. Najpierw dobra: na 28 października zaplanowano premierę dodatku Toskania do gry Viticulture: Essential Edition. Ale zanim zaczniecie rozbudowywać swoją winnicę, a wasze trunki dzięki pomocy sąsiadów podbiją XIX wieczne Włochy, pora na zły news: drukarskie chochliki znowu napsociły. Jak informuje wydawca, symbole bonusów na jednej ze stron mapy wpływów uległy przesunięciu, co może utrudnić ich prawidłowe odczytanie. By to naprawić, do każdego zestawu dodawana będzie naklejka korygująca – a jako bonus, do egzemplarzy zakupionych w sklepie wydawcy, dołączone zostaną specjalne karty pracowników.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Na sklepowych półkach pojawił się nowy tytuł od wydawnictwa Portal Games nawiązujący do dobrze znanego klasyka Robinsona Crusoe oraz dodruk jednej z najlepiej ocenianych gier asymetrycznych, poniżej notka prasowa:

Wyspa Przygód, czyli Robinson Crusoe w wersji light oraz dodruk Root

Wyspa Przygód, czyli kooperacyjna gra karciana dla dwóch do pięciu osób przypominająca Robinsona Crusoe w lżejszej wersji, będzie miała swoją premierę już w czwartek. W ten sam dzień premiera dodruku Root, jednej z najsłynniejszych gier asymetrycznych na rynku, wraz z dodatkiem Plemiona Rzeczne.

Wyspa Przygód jest lekkim, rodzinnym tytułem doskonale wprowadzającym nowych graczy w świat planszówek.

  • To kooperacyjna gra karciana, oparta o mechanikę prostych decyzji, w której gracze wysyłają swoje pionki do wykonania dostępnych akcji. Muszą zdobyć pożywienie, zebrać drewno, czy też rozpalić ogień: właśnie tak jak w bestsellerowej grze Ignacego Trzewiczka – Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie.
  • Postaci mają różny poziom poszczególnych umiejętności
  • Gracze mają możliwość odblokowania poszczególnych talii kart po podjęciu odpowiednich decyzji.
  • Mechanika zagrywania kart i możliwość „zapisu” bieżącego stanu gry w Wyspie Przygód, jest porównywana do tej w grze 7th Continent
  • Gra złożona jest z pięciu przygód, a choć jest to rodzaj kampanii, każdą z jej części można rozgrywać w innym gronie. Nie jest to typowa gra legacy, a żadne jej elementy nie zostają bezpowrotnie zniszczone.
  • Dostępna wersja z neoprenową matą do gry wielkości 52,5×55,5 cm.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Root doczekał się dodruku. Jedna z najlepiej rozpoznawalnych i cenionych gier asymetrycznych ostatnich lat, tak bardzo się wam spodobała, że postanowiliśmy wydać nowy nakład.

Root to gra z zarządzaniem jednostek na planszy, w której dowodzisz jedną z frakcji leśnych zwierzątek. Brzmi sielsko, ale Root to gra z silną rywalizacją. Asymetryczna rozgrywka, dzięki zupełnie innym umiejętnościom każdej frakcji oraz duża negatywna interakcja przysporzyły temu tytułowi wielu fanów na całym świecie.

Wraz z grą Root, oferujemy dodatek Plemiona Rzeczne. Rozszerzenie oferuje dwie nowe Frakcje, nowych Włóczęgów oraz nowe, bardzo ekscytujące tryby rozgrywki, dodające dużo do gry podstawowej.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Gry z serii Zachodnich Królestw

22 października swoją premierę miały trzy gry z cenionej serii Zachodnich Królestw autorstwa Shema Phillipsa.

Wicehrabiowie Zachodniego Królestwa to gra podstawowa, w której gracze dążą do jak największych wpływów w królestwie. Stawiają budynki, przepisują manuskrypty, włączają w lenno nowe ziemie oraz pracują w zamku. Zamek położony centralnie na planszy wyróżnia tę grę z serii. Interesująca jest mechanika rondla akcji oraz system zagrywania kart Mieszczan. Ich pula, a zarazem pula możliwych do wykonania akcji, zmienia się z każdą rundą.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Rozszerzenie: Architekci Zachodniego Królestwa: Wiek Rzemieślników, umożliwia grę dla sześciu graczy, zawiera nowe mechaniki i komponenty, w tym karty pomocników i budynków oraz dwie nowe akcje wytwarzania zdobień i narzędzi. Nowe akcje pozwalają na uzyskanie natychmiastowych korzyści, dodatkowych zdolności i punktów zwycięstwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Kroniki Zachodniego Królestwa oferują aż cztery nowe tryby rozgrywki: tryby kooperacji Architektów, Paladynów oraz Wicehrabiów Zachodniego Królestwa, a także tryb kampanii, podczas której gracze rozgrywają kolejno trzy gry podstawowe.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Na stołach graczy pojawiła się kolejna gra w świecie Harrego Pottera – Obrona przed czarną magią. Tytuł skierowany jest dla dwóch graczy, oparty na mechanice deck buildingu. Gracze wezmą udział w zajęciach z Obrony przed Czarną Magią. Żeby wygrać młodzi adepci magii będą musieli wykazać się nie lada sprytem i rozbroić swojego przeciwnika trzykrotnie!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Fani serii gier Time’s Up! zapewne ucieszą się z odświeżonej wersji gry. Do sprzedaży trafiły Time’s Up! Party, Time’s Up! Kids, Time’s Up Family. Zasady gry pozostały niezmienione, gracze, w zespołach, muszą w trackie trzech rund odgadnąć jak najwięcej haseł. W każdej rundzie sposób ich podawania wygląda inaczej. Na początku opisujemy wyrazy, później używamy tylko jednego słowa, a na końcu staramy się pokazać dane hasło, tak jak w kalamburach. Dobra zabawa gwarantowana!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Dobra wiadomość dla fanów tytułu Toma Lehmanna. Na sklepowych półkach pojawił się pierwszy dodatek do Res Arcany – Lux et Tenebrae. Oprócz dodatkowych enklaw mocy, kart magów, artefaktów i monumentów rozszerzenie wprowadza nową mechanikę, którą zapewne wykorzystają magowie: zwoje oraz demony. Ponadto w pojedynku weźmie udział dodatkowy, piąty gracz. Zasady zostały nieco zmienione, tak, aby gra skalowała się lepiej. Nie możemy się już doczekać pojedynków!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Odjechane Jednorożce: Bez cenzury, tak, dobrze widzicie. Imprezowy tytuł przeniósł się na zupełnie nowy – niegrzeczny – poziom. Tym razem stworzycie armię niesfornych jednorożców, które doprowadzą do prawdziwego chaosu. Przygotujcie się na dawkę negatywnej interakcji, a wszystko to przy salwach śmiechu. Główne zasady gry pozostały niezmienione, jednak możecie oczekiwać na jeszcze więcej uszczypliwych zagrywek pozostałych graczy. Czas wypełnić stajnie jednorożcami!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Premiera gry moralnych wyborów – Dylematu wagonika, jak czytamy na pudełku tytuł łączy w sobie „rozważania filozoficzne i krwawą jatkę w jednym”. Cóż, na pewno nie będzie łatwo, bowiem moralne decyzje, które przyjdzie nam rozwiązać zapewne przyczynią się do rozbicia niejednej przyjaźni. Ale czego się nie zrobi dla dobrej zabawy? Co rundę, jeden z graczy wcieli się w maszynistę szalonego, rozpędzonego wagonika, który zbliża się do rozwidlenia torów. Jego zadaniem będzie wybór, gdzie ma skręcić. Brzmi łatwo? To teraz uważajcie! Na torach znajdują się małe kotki, albo starsi ludzie, albo umierający z głodu, albo… Tutaj opcji będzie wiele, a zadaniem pozostałych graczy, po podzieleniu na dwie drużyny, jest przekonanie maszynisty do wyboru ich propozycji – kogo przejechać. Wciąż wam mało? To spróbujcie rozegrać dwa dodatkowe warianty!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

23 października premierę miał zestaw figurkowy do Władcy Pierścieni: Podróże przez Śródziemie. W pudełku Czyhający w Mroku znajdziemy trzy figurki wrogów, sześć nowych przedmiotów oraz trzy tytuły. Dodatek wykorzystacie w trakcie kampanii Cienistych Ścieżek oraz Grozy w Dale. Udanych podróży!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Możecie już zagrać w tytuł dedykowany najmłodszym graczom, który przeniesie dzieci do świata fantazji oraz nauczy je wymyślania własnych opowieści, poniżej notka prasowa:

Wkrocz do świata wyobraźni!

„Dawno, dawno temu, gdy dorośli byli mali i uwielbiali opowieści pełne przygód, Wilfried i Marie znaleźli magiczną księgę. Dzieci mogły wskakiwać do spisanych tam baśni, a po kilku takich wycieczkach zaprzyjaźniły się z zabawnymi zwierzętami zamieszkującymi stronice książki…”

Opowiadanki to gra stworzona z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Rodzice z dziećmi poznają bajki i decydują o tym, jakie zwierzaki zostaną bohaterami opowieści. Kotek to odważny rycerz, a może samotny muzykant? Wiewiórka to ciekawska wiedźma czy niezdarna wojowniczka kung-fu? Ulubiona historyjka nie przestanie Was bawić, jeśli za każdym razem będziecie zmieniać występujące w niej zwierzęta: zły strażnik z dzisiejszej opowieści w kolejnej może stać się nieustraszonym kapitanem. Wszystko zależy od Was!

Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 5+
Czas gry: 20 min.
Kategoria: dla dzieci, rodzinna
Mechanika: opowiadanie historii, wybór kart

Elementy:

książka z przezroczystymi kieszonkami
38 dwustronnych kart opowieści
86 kart postaci
plansza do głosowania i liczenia punktów
36 żetonów do głosowania
6 znaczników graczy
instrukcja

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

PLANY WYDAWNICZE

Wydawnictwo Czacha Games zapowiedziało najnowszą grę autorstwa Szymona Malińskiego oraz Bartłomieja Zielonki Cthulhu: Call of Madness. W grze wcielimy się w kapłanów kultu Cthulhu, którzy będą dążyć do przywołania Wielkiego Przedwiecznego. Jednak jak się okaże nie będzie to wcale takie proste. Gra przeznaczona zostanie dla od jednego do czterech graczy, powyżej dwunastego roku życia. Już na początku listopada 2020 na stronie wydawnictwa ruszy kampania społecznościowa, w celu ufundowania wydania planszówki. Pod koniec stycznia 2021 roku zaplanowano kampanię anglojęzycznej edycji gry na Kickstarterze.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Pod koniec zbliżającego się miesiąca, a dokładnie 28. października będą miały premierę dwa kolejne tytuły z serii Escape Quest od wydawnictwa Egmont: Sam w Salem i Świat Wirtualny.  Pierwszy z nich zabierze was na przygodę w celu poszukiwania czarownic i tym samym wprowadzi w klimat, w którym historia łączy się z okultyzmem. Jako gracze będziecie mogli odwiedzić miasto Salem i poznać jego tajemnice. W międzyczasie oczywiście musicie rozwiązywać różne zagadki i mieć się na baczności, by ciekawość nie sprowadziła was na złą drogę. Świat Wirtualny natomiast przeniesie wszystkich nim zainteresowanych w odległą przyszłość, bo aż do 2101 roku. Podejmujący wyzwanie będą musieli zmierzyć się ze Sztuczną Inteligencją, która pogrążyła wszystkich w śpiączce. Tylko w nich pokładana jest nadzieja na ratunek. Przemierzając cyberprzestrzeń będą starali się unikać pułapek zastawionych przez wroga i z powodzeniem zakończyć swoją misję. Obie gry wydane zostaną w formie książek, w których przygody znane z gier paragrafowych łączą się z zagadkami typu „escape room”.  Można je już zakupić w przedsprzedaży na stronie internetowej wydawnictwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

G3 zapowiedziało tytuł, który przeniesie nas do miasta świętych ptaków – Quetzal. Prowadząc ekipę poszukiwaczy przygód oraz archeologów wyruszymy po drogocenne łupy do starożytnych świątyń. Oczywiście w zdobyciu artefaktów przeszkodzą nam inne zespoły, dlatego gra spodoba się przede wszystkim fanom negatywnej interakcji. Jak podaje polski wydawca, gra typu worker placement  posiada również niespotykaną dotąd mechanikę „rzucania” meeplami. Nie możemy się doczekać!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Wydawnictwo Galakta uchyliło rąbek tajemnicy i ogłosiło prace na polską edycją gry The Thing. Tytuł będzie dostępny w dwóch wersjach: kickstarterowej oraz retail. Więcej szczegółów już wkrótce!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Co prawda nie zdąży na Halloween, ale lepiej późno, niż wcale: jak podaje Galakta, w drugiej połowie listopada możemy spodziewać się pierwszego transportu Zmowy nad Innsmouth. To rozszerzenie do Horror w Arkham wprowadzi dwa nowe scenariusze, pięciu badaczy, a także zmiany związane z mechanikami błogosławieństwa i klątwy. Czy będziecie mieli odwagę wejść we mgłę i sięgnąć po zatopione skarby…?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Wydawnictwo Lucrum Games zapowiedziało tytuł na 2021 rok. Mandala Stones jest pięknie wykonaną grą logiczną autorstwa Filipa Głowacza. W trakcie rozgrywki gracze układając kamienie na swoich planszetkach sami będą decydować, w jaki sposób je umieszczą oraz gdzie, tak aby zdobyć jak najwięcej punktów. Do wyboru mamy pięć pól, a każde pole to inny sposób punktowania za wyłożone kamienie. Szykuje się kolejna gratka dla fanów gier logiczno-abstrakcyjnych typu Azul. Nie wspominając o estetycznym wykonaniu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Wydawnictwo Rebel zapowiedziało plany wydawnicze z serii Dungeons & Dragons. Fani tej linii zapewne nie mogą się doczekać, ponieważ wśród zapowiedzianych tytułów znajdują się także gadżety, jak na przykład zestawy żetonów klas, czy nowy ekran mistrza gry. Po więcej szczegółów zapraszamy tutaj.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Kolejne tytuły od Czech Games Edition doczekają się w 2021 roku polskiej wersji od wydawnictwa Rebel. Pierwszy z nich, Lost Ruins of Arnak, przeniesie nas w głąb dżungli, gdzie gracze wyruszą na poszukiwania artefaktów. Do eksploracji terenu wykorzystamy naszych pracowników, przydzielając ich w odpowiednie miejsca oraz budując własną talię. Aby wygrać będziemy potrzebowali nie tylko drogocennych artefaktów, ale również zgromadzonych zasobów. Prawdziwa gratka dla fanów podejmowania taktycznych decyzji nad planszą! Drugą grą jest Under Falling Skies, gdzie przyjdzie nam się zmierzyć z najazdem kosmitów na Ziemię. Tylko tworząc drużynę ochotników z całego globu jesteśmy w stanie pokonać obcych. Co ciekawe tytuł jest przeznaczony tylko dla jednego gracza – prawdziwe wyzwanie czas zacząć!

Uwielbiacie niebezpieczne przygody i eksplorację ruin? Co powiedzie w takim razie na kolejną odsłonę Descenta: Legends of the Dark? Tytuł stanowi pierwszy akt całej przygody i wykorzystuje aplikację, która pomoże graczom przemierzać odległe zakamarki magicznej krainy. Gracze tworząc wspólnie czteroosobową drużynę poprowadzą swoich bohaterów do walki. Cała rozgrywka potrwa około pięćdziesiąt godzin – pojedyncza misja zajmie od trzech do czterech. Aplikacja umożliwia zapisanie stanu gry, oferując szybki powrót do partii od wczytania ostatniego momentu. Ponadto warstwa muzyczna oraz liczne animacje w trakcie przygody przyczynią się do zwiększonej immersji gry. Decyzje należy podejmować rozważnie, ponieważ będą miały wpływ na dalszy rozwój postaci i na to, jak potoczą się ich losy. Pamiętajcie, że przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

21 września wystartowała przedsprzedaż podręcznika do Pulp Cthulhu Lodowaty płomień duszy, która stanowi sześcioczęściową kampanię. Ponadto książka jest zbiorem nowych zasad, umiejętności parapsychicznych, zaklęć oraz przybliża szczegółowo krainy K’n-yan. W środku znajdziemy również sześcioro gotowych do sesji badaczy. Pora zakasać rękawy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Black Monk rozpoczął także przedsprzedaż Tajemnic Powodzi: samodzielnej kontynuacji gry fabularnej Tajemnice Pętli. Cztery zawarte w książce przygody tworzą spójną kampanię, a przeniosą nas do alternatywnych lat 90. XX wieku: na wyspy szwedzkiego jeziora Melar, do amerykańskiego Boulder City w stanie Nevada oraz do wielkopolskiej Wrześni. Tylko ostrożnie – podobno tym razem śmierć to nie tylko czcza pogróżka!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Poznaliśmy datę rozpoczęcia przedsprzedaży gry Rallyman: DIRT. Od 1 października na stronie wydawnictwa Czacha Games można było złożyć swoje zamówienia. Podczas kampanii przedsprzedażowej dostępna była także zawartość ekskluzywna z Kickstartera. Warto wspomnieć, że była to jedyna okazja na jej zdobycie, ponieważ nie trafi do regularnej sprzedaży. Rallyman: DIRT to gra wyścigowa dla od jednego do sześciu graczy, wykorzystująca mechanikę roll and move. Jest to nowa wersja klasycznej Rallyman: Dirt, jednak z nowymi ilustracjami przygotowanym przez Loic Muzy i dopracowanymi zasadami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Gotowi na nowe polityczne wyzwania? Phalanx zaprasza do przedsprzedaży polskiej wersji gry Imperial Struggle. W grze poprowadzicie jednym z dwóch państw: Francją albo Wielką Brytanią. Prowadząc inwestycje dotyczące sfer militarnej, dyplomatycznej oraz ekonomicznej weźmiecie udział w „II wojnie stuletniej”. Ponadto karty wydarzeń, które będziecie zagrywać, odzwierciedlą ów okres historyczny, co tylko podkręci klimat rozgrywki i zmusi graczy do podjęcia decyzji mających odzwierciedlenie w objętej strategii. Warunkiem wydania polskiej wersji językowej jest zebranie dwustu pięćdziesięciu zamówień.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Portal Games odpalił nowe przedsprzedaże swoich tytułów. Poniżej notka prasowa:

Ruszyła przedsprzedaż aż pięciu nowych gier i dodatków: Smartphone Inc., Aquatica, Aquatica Mroźne Wody, Zombicide: Nie Zazna Spokoju Kto Przeklęty oraz Czółko Junior.

Tylko w przedsprzedaży możecie otrzymać specjalne bonusy do gier!

Smartphone Inc.

Pełna napięcia gra ekonomiczna o rywalizacji na rynkach wysokich technologii. Gra dla 1-5 graczy z silną interakcją i łatwymi do wyjaśnienia zasadami. Świetna skalowalność dzięki osobnym planszom do rozgrywki w 1-3 graczy i 4-5 graczy. Unikalna mechanika ukrytego planowanie akcji. Dodatek Aktualizacja 1.1. dla doświadczonych graczy. W bonusie w przedsprzedaży 6 kafli ulepszeń.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Aquatica

Pięknie wykonana gra dla 1-4 osób utrzymana w podwodnym klimacie fantasy. Mechanika draftu kart, budowania talii oraz unikatowa mechanika podnoszenia kart dla ich wzmocnienia i przynoszenia większych korzyści. Zbieranie morskich kreatur pomagających w eksploracji kolejnych niezbadanych zakątków oceanu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Aquatica: Mroźne Wody

Dodatek do gry Aquatica zawierający nowe Postaci z nowym typem efektu, karty Oceanu, Królów, i Lokacji z Mroźnymi Głębinami i Manty. Rozszerzenie dające możliwość gry w 5 osób. Nowa mechanika: moduły Plemion, które zastępują tory Celów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Zombicide: Nie Zazna Spokoju, Kto Przeklęty

Rozszerzenie do gry Zombicide serii fantasy. 35 szczegółowo wykonanych figurek, w tym nowa bestia: Nekromantyczny Smok, a do tego 15 rojów Szczurów i 18 Widmowych Szwendaczy. Nowa machina: balista oraz bonus: minidodatek Bob i Montablan z figurkami.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Czółko Junior

Rodzinna edycja popularnej gry towarzyskiej. Zupełnie nowe, przejrzyste hasła w formie ilustracji z podpisem. 330 haseł na 165 dwustronnych kartach w 8 kategoriach. Angażująca gra w odgadywanie idealna do zabawy z dziećmi.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Czas wyruszyć w podróż i poznać nowe gatunki ptaków. Ruszyła przedsprzedaż kolejnego dodatku do gry Na skrzydłach. Ptaki Oceanii wprowadzają przede wszystkim nowe karty z ptakami oraz żetony pożywienia. W pudełku znajdziemy również plansze graczy odpowiednio dostosowane do gatunków ptaków pojawiających się w rezerwatach. Całości dopełniają kolorowe, żółte jajka wnoszące dodatkowy walor estetyczny.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Jeszcze więcej eksplozji, jeszcze więcej kotków! Już możecie zakupić w przedsprzedaży Eksplodujące Kotki: Imprezka. Co czeka nas tym razem? Rozgrywka dziesięcioosobowa i aż sto dwadzieścia kart w pudełku. Założenie wciąż takie same – nie odpaść z gry. Fani negatywnej interakcji na pewno nie będą zawiedzeni! A jeśli wciąż będzie mało negatywnych doznań to czeka na nas Edycja tylko dla dorosłych skierowana dla graczy powyżej osiemnastego roku życia. Rozgrywka przeznaczona dla od dwóch do pięciu osób. Nastawcie się na ciężki humor!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020

WSPIERAJKI

W ubiegłą środę, 21 października, What The Frog zakończył kampanię crowfundingową, której celem jest wydanie polskiej wersji gry Tsukuyumi Full Moon Down (wraz z frakcjami dodatkowymi oraz rozszerzeniami). Mamy w niej objąć dowodzenie nad jedną z frakcji walczących o przyszłą Ziemię, skupiając się przy tym na strategii i ostatecznej walce z białym smokiem Tsukuyumi.  Z radością stwierdzam, że udało się zebrać 199% wymaganej sumy, pozostało nam więc czekać, na przekazanie gry do druku – ma to nastąpić w pierwszym kwartale 2021 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 19.09.-23.10.2020


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu