Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.02.2022 – 11.02.2022

Miniony tydzień został zdominowany przez wydawnictwo Galakta. Lista zapowiedzi jest naprawdę długa. Udało nam się je wszystkie zebrać, więc zapraszamy do lektury!
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.02.2022 - 11.02.2022Recto Verso, Egmont

Recto Verso to wyjątkowo szybka i prosta familijna gra imprezowa, która dostarczy wiele zabawy zarówno dzieciom jak i dorosłym. Szansę na wygraną zapewni tylko dobra współpraca z partnerem. Niezbędne jest opanowanie nerwów pomimo upływającego czasu. Celem gry, w każdej z rund, jest jak najszybsze skonstruowanie budowli pokazanej na karcie. Gra się w parach, a cała trudność polega na tym, że każdy z graczy widzi jedynie swoją stronę budowli: przód (recto) lub tył (verso). Im szybciej razem zbudują przedstawioną na karcie konstrukcję, tym więcej punktów otrzymają. Gracze mogą się porozumiewać, by skutecznie móc ułożyć drewniane elementy. Każdy z klocków musi się znaleźć na właściwym miejscu.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.02.2022 - 11.02.2022Gra kolorów, Nasza księgarnia

Gra kolorów wydawnictwa Nasza księgarnia to doskonała zabawa dla 2-7 osób. Jeden z graczy rzuca 2 kostkami i wszyscy jak najszybciej wykładają swoje karty. Wykładane karty muszą spełniać warunki wskazane przez kostki. Wygra osoba, która najszybciej wyłoży wszystkie swoje karty. Pełna emocji gra na spostrzegawczość dla dzieci i dorosłych!

czworo przeciw ciemnościCzworo przeciw ciemności, Foxgames

Gra książkowa Czworo przeciw ciemności powstała z myślą o rozgrywce jednoosobowej: tylko ty i drużyna twoich bohaterów kontra generowane losowo podziemne korytarze, pełne wyzwań i tajemnic. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby w zabawie wzięło udział więcej osób. Istnieją dwa dodatkowe warianty: kooperacyjny oraz narracyjny – stworzony z myślą o początkujących graczach i dzieciach.

Zapowiedzi, Galakta

Wydawnictwo Galakta nie zwalnia tempa i zapowiada kolejne tytuły w swych tegorocznych planach.

Oltree to wyjątkowa kooperacyjna gra przygodowa, w której wcielacie się w Zwiadowców – dzielnych strażników i zarządców jednej z dawnych satrapii Cesarstwa. Fabuła opiera się na scenariuszach zwanych Kronikami, stawiających przed wami najróżniejsze wyzwania. Gracze będą musieli rozbudowywać swoją Twierdzę, radzić sobie z problemami trapiącymi okoliczne społeczności, a zarazem realizować cele narzucone przez przełożonych ze stolicy.

Amulet to ekscytująca gra przygodowa, w której wcielicie się w łowców potworów, wybierając spośród pięciu unikalnych postaci. Waszym zadaniem będzie powstrzymanie sił zła wylewających się z ruin mrocznego zamczyska. Każdego dnia będziecie musieli odwiedzać różne obszary, zdobywać nowe zdolności i przydatne przedmioty, naprawiać swój ekwipunek, wykonywać zadania i oczywiście walczyć z różnymi potworami.

Icaion to rozbudowana gra typu euro, oparta o budowanie silniczka, kontrolowanie terenów i zarządzanie zasobami dla 2 do 5 graczy, zaprojektowana przez Martino Chiacchiera i Martę Ciaccasassi. Wcielicie się tu w Poszukiwaczy – doświadczonych awanturników wysłanych przez Organizację w poszukiwaniu skarbów, qoamu, reliktów i artefaktów ze starożytnych czasów. Będziecie musieli strategicznie poruszać się po mapie i odpowiednio rozmieszczać swoje różnorakie maszyny, aby przejmować kontrolę nad obszarami i czerpać z nich cenne zasoby.

Dodatek Na Fali do Wyspy Dinozaurów wprowadzi m.in. moduł dla pięciu graczy, plansze placówek specjalnych oraz karty menadżerów, które pozwalają każdemu graczowi zdobywać punkty na nowe sposoby i karty planów budowy, które nagradzają właścicieli najlepiej zorganizowanych park.

W grze Dzikie Serengeti każdy z graczy wcieli się w rolę ambitnego reżysera, który w czasie 6 rund, wykorzystując dostępną pulę akcji oraz gromadzone zasoby, będzie starał się realizować wyjątkowe kadry. W trakcie swojej tury gracz może wykonać jedną z podstawową akcję oraz dowolną liczbę akcji darmowych (o ile będzie miał możliwość ich wykonania). Do akcji podstawowych należy np. odkrywanie na planszy mapy nowych gatunków zwierząt.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 05.02.2022 - 11.02.2022

 W grze wcielisz się w tytułowego Szczurołapa – jedyną osobę zdolną zaradzić problemom Brie i przywrócić porządek w królestwie. Znasz zwyczaje szczurów i musisz użyć wszystkich swoich umiejętności, odwagi i sprytu, aby je pokonać. Uważaj jednak i lepiej się pospiesz: szczury zaczynają się zmieniać i to wcale nie na lepsze! Cel jest prosty – pozbierać magiczny ser i pozbyć się szczurów. Tylko dla graczy solo!

W grze Świat dinozaurów to od was, nowych menadżerów parków rozrywki, zależy stworzenie świata tak uzależniającego i kuszącego, że cały świat ustawi się w kolejce, aby wejść do środka. Jako kierownicy musicie zaplanować ich rozbudowę w taki sposób, aby pełne turystów dżipy mogły na swej trasie odwiedzić najciekawsze miejsca parku. Twórzcie zupełnie nowe dinozaury z wyizolowanych fragmentów DNA, budujcie nowe, ekscytujące atrakcje i rozkoszujcie się powiększaniem tego zwariowanego świata.

Rozszerzenie Thingvellir wprowadza do gry nowe karty Bohaterów, karty Najemników (potężnych przedstawicieli dwóch profesji) oraz posiadające unikatowe zdolności karty Artefaktów. Wszystko to przekłada się na jeszcze liczniejsze i bardziej zróżnicowane strategie do obrania i większy nacisk na odpowiednie wykorzystanie systemu ulepszania monet!Dzięki temu rozszerzeniu gracze mogą wybrać się do obozowiska po karty Najemników oraz Magicznych Artefaktów, zamiast zdobywać karty Krasnoludów i Królewskich Darów z karczm.

W grze Miasta Luny twoja firma ma szansę stać się głównym fundatorem pierwszej osady na powierzchni księżyca, która stanie się stolicą najbardziej kuszącego satelity w galaktyce! W ramach swojej tury gracze będą zagrywać kartę obszaru przedstawiającą plac budowy w taki sposób, aby uzyskać najlepszą możliwą konfiguracje z następnie umieszczonych na nich kafelków z projektami budowli. Będą punktować za rodzaje obiektów, ich ilość a także odpowiednie układy. Dodatkowe punkty będą mogli uzyskać spełniając warunki kart koncesji, które sprawią, że planowanie najbardziej optymalnego miasta będzie jeszcze ciekawsze.

W grocie Króla Gór to rywalizacyjny tytuł, w którym gracze wcielają się w naczelników klanów trolli. Przybywają do dawnej siedziby swego ludu i próbują przywrócić jej świetność drążąc korytarze, wydobywając cenne surowce, odkopując dawne artefakty i posągi, i wreszcie stawiając tytułowe groty – pyszne halle przypominające o chwale dawnych dni. Zdobywają przy tym punkty honoru, a ten, kto zgromadzi ich najwięcej, zasłuży na tytuł Króla Gór.

W grze Oriflamme: Pożoga będziesz umieszczał swoje zakryte karty, by przygotować nieczyste zagrywki. Będziesz miał za zadanie zabezpieczać swoje interesy lub przygotowywać kombinacje efektów. Będziesz musiał pamiętać o zastawianiu pułapek we właściwym momencie i w końcu zgromadzeniu wystarczająco dużej ilości punktów wpływu, by zdobyć tron! Podobnie jak w Oriflamme, o koronę będzie mogło zawalczyć 3-5 graczy.

Bohaterowie Tenefyru to kooperacyjna gra oparta na budowaniu talii, w której gracze muszą współpracować, aby wzmocnić siłę swojej grupy poszukiwaczy przygód i przeciwstawić się nadciągającemu zagrożeniu ze strony sił zła. Gracze będę mieli za zadanie eksplorować lochy, aby walczyć z potworami i zbierać łupy celem ulepszania swoich talii, szykując się na atak nadciągającego Bossa. W zależności od tego, czy uda wam się go pokonać czy nie, wspólnie odniesiecie zwycięstwo lub poniesiecie porażkę.

Ostry Dyżur to innowacyjna, kooperacyjna gra rozgrywana w czasie rzeczywistym, pozwalająca doświadczyć wyzwań i presji towarzyszących medycznej profesji. Mechanika rozmieszczania klepsydr jako pracowników szpitala pozwoli wam wykonywać szeroki wachlarz akcji. Jesteście lekarzami, którzy właśnie zostali zatrudnieni w świeżo otwartym, nowoczesnym Centrum Medycznym. Będziecie musieli współpracować z kolegami po fachu, aby przyjmować, diagnozować i leczyć pacjentów, którzy wymagają pomocy.

Opowieści z interioru to rozszerzenie do Waste Knights: Drugiej edycji, postapokaliptycznej gry o przygodach i przetrwaniu. Zawiera ono wszystkie nieekskluzywne elementy gry, jakie pojawiły się podczas zakończonej sukcesem kampanii społecznościowej na platformie Kickstarter, wzbogacając grę podstawową m.in. o 4 nowe przygody opisane w kolorowym, 20-stronicowym Przewodniku oraz 100-stronicowej Księdze Opowieści, 4 nowych Rycerzy wraz ze szczegółowo wykonanymi figurkami, arkuszami i kartami awansów i 4 nowe pojazdy idealne do przemierzania pustkowi.

Małe Epickie Podziemia to kooperacyjny dungeon crawler dla 1-4 graczy gotowych przemierzyć podziemia fantastycznego świata Aughmoore. W Małych Epickich Podziemiach gracze wcielają się w grupę bohaterskich śmiałków, odkrywających straszliwe podziemia w poszukiwaniu ich Bossa. Za każdym rogiem, w każdym kolejnym pomieszczeniu na bohaterów czyhają gobliny, potworni sługusi i groźne pułapki.

Zatoka kupców to silnie asymetryczna gra euro, w której każdy z graczy wcieli się w innego kupca ze świata fantasy, prowadzącego własny, wyjątkowy sklepik. Kupcy starają się sprzedać swoje towary podróżnikom przybyłym na trzy pomosty Zatoki, pełniące rolę najznakomitszych placów handlowych w całych Pięciu Krainach. Każdy gracz używa do gry własnego zestawu unikalnych elementów i mechanik przypisanych jego postaci, aby produkować towary, zwiększyć wydajność swojego sklepu i – przede wszystkim – wzbogacić się!

Zamek dodatek Sokół, Nasza Księgarnia

Sokół to dodatek do gry Zamek, która w 2020 roku zdobyła I miejsce w konkursie Gra Roku w kategorii Najlepsza Dwuosobowa Gra Roku 2020. Zamek to jedna z najlepszych dwuosobowych gier strategicznych, a w połączeniu z dodatkiem zyskuje nowe możliwości. Co ważne – dodatek Sokół wydany jest w poręcznym opakowaniu, które zmieści się w pudełku podstawowej wersji gry. Premiera już 27 kwietnia.

Podziel to, Muduko

W marcu będziecie mogli sprawdzić, jak Wam idzie to dzielenie się w nowej karciance wydawnictwa Muduko Podziel to przeznaczonej dla 2-4 graczy. W tej grze będziecie starali się zebrać jak najwięcej kart z każdego typu. Punkty za nie otrzymacie jednak tylko wtedy, gdy zbierzecie najwięcej kart o danej wartości. W każdej rundzie jeden z Was podzieli karty na dokładnie trzy strefy, a następnie wszyscy w sekrecie wybierzecie jedną z nich. Czy skusicie się na tę, gdzie jest najwięcej kart? A może tę najmniej atrakcyjną grupę? Hmm… A może wybierzecie tę z jokerem?

Przedsprzedaż
Jetlag, Rebel

Gdy trzeba dokończyć tytuł filmu albo popularne przysłowie, rozwiązanie nasuwa się samo. Ale czy potrafisz wykazać się takim skupieniem, żeby udzielić poprawnej odpowiedzi na pytanie, które zostało zadane jakiś czas temu? 

Jetlag to zwariowana gra towarzyska, łącząca sprawdzanie wiedzy z presją czasu i koniecznością skutecznego zapamiętywania! W każdej rundzie jeden z graczy odczytuje członkowi swojej drużyny pytania z danej kategorii. Wyzwanie tkwi w tym, że zawodnik nie udziela odpowiedzi na aktualne, a na poprzednie pytanie. Tym samym musi skutecznie zapamiętywać to, co chce powiedzieć, jednocześnie analizując kolejne zadania.

Dziennik. Księga rytuałów, FoxGames

W czwartek, 10. lutego ruszyła przedsprzedaż kolejnej części bestsellerowej serii Dzienników. Księga rytuałów swoją premierę będzie miała 9. marca. To oczywiście interaktywna książka z zagadkami. Zadanie graczy polega na odtworzeniu końcowego rytuału, wcielą się oni zatem w alchemików i otrzymają okazję do spędzenia trzydziestu godzin na rozwiązywanie zagadek, które spójnie tworzą jedną historię, z kilkoma wariantami jej przebiegu. Nie zabraknie im szczegółowej instrukcji przeprowadzenia zabawy. Dopiero po zapoznaniu się z żywiołami oraz zasadami operowania alchemicznymi składnikami mogą przystąpić do przeprowadzenia rytuału. Do rozgrywki należy posiadać smartfon z właściwą aplikacją. I już niebawem dostaniemy możliwość przystąpienia do tej fantastycznej przygody.


Artykuł przygotowali: Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak, Paulina Adamczuk

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu