Top 5 kryminałów, które warto przeczytać

-

Artykuł sponsorowany.

Książki typu kryminały to naprawdę świetne pozycje dla osób, które cenią akcję, ale też lubią rozwiązywać zagadki i poczuć dreszcz emocji. Niewątpliwie czytanie kryminałów jest ćwiczeniem, które pozwala na ulepszenie zdolności logicznego myślenia. Dziś przedstawimy Wam 5 najlepszych kryminałów, które naprawdę warto przeczytać.

Top 1: Charlotte Link Oszukana, czyli książka, którą trzeba przeczytać

Jeżeli lubicie śledzić wartką akcję, ale też rozwiązywać naprawdę zagmatwane zagadki, to pozycja pt. Oszukana Charlotte Link będzie strzałem w dziesiątkę. Fabuła jest naprawdę ciekawa. Bohaterką jest policjantka pracująca w Scotland Yard o imieniu Kate, która jest introwertyczką mającą wsparcie jedynie w ojcu, któremu bezgranicznie ufa. Gdy ten zostaje brutalnie zamordowany, Kate postanawia zrobić wszystko, by rozwiązać tę sprawę. Czy bohaterce się uda? Jak potoczy się jej dalsze życie? Aby się dowiedzieć, przeczytajcie pozycję Charlotte Link. Książka ta naprawdę zasługuje na uwagę.

Top 2: Nieznajoma z Sekwany Guillaume Musso

Na uwagę zasługuje nie tylko książka Charlotte Link. Książki Guillaume Musso to również niezbędnik na półce każdego miłośnika naprawdę mocnych kryminałów. Doskonałym wyborem jest pozycja pt. Nieznajoma z Sekwany. Jest to emocjonujący thriller, którego fabuła nawiązuje do greckiej mitologii, ale też najsłynniejszej historii kryminalnej Paryża. Pewnej mglistej nocy zostaje znalezione nagie ciało młodej kobiety. Jednak okazuje się, że dziewczyna jeszcze żyje, ale nic nie pamięta. Kilka godzin później znika. Dzięki analizie DNA okazuje się, że jest to światowej sławy pianistka, która co ciekawe miała zginąć rok wcześniej w katastrofie samolotu. Jak to więc możliwe? Co na ten temat wie narzeczony? W fabule jest pełno zagadek, ale trzeba przyznać, że przeczytacie tę książkę jednym tchem. Warto więc wybrać tę pozycję Guillaume Musso. Książka jest intrygująca i może zaciekawić już od pierwszej strony.

Top 3: Agatha Christie I nie było już nikogo

W naszym zestawienia nie może oczywiście zabraknąć pozycji Agathy Christie I nie było już nikogo. Tę powieść musi znać każdy miłośnik kryminału. Agata Christie I nie było już nikogo to książka pełna tajemnic, ale też pozycja rzeczywiście dość charakterystyczna i utrzymana w znanym wszystkim stylu autorki. 10 osób zostaje zaproszonych przez tajemniczego gospodarza do rezydencji. Niestety dwie z nich giną. To, co początkowo wydawało się nieszczęśliwym wypadkiem, jest tak naprawdę zabójstwem, tyle tylko, że nikt z gości ani też gospodarz nie mają alibi. Czy uda się rozwiązać sprawę? Czy pozostali goście są bezpieczni? Dowiecie się tego, sięgając po książkę I nie było już nikogo.

Top 4: Uważaj, czego pragniesz Adele Parks 

Uważaj, czego pragniesz to książka autorstwa Adele Parks. Ta pozycja jest pełna zwrotów akcji. Bohaterami jest małżeństwo Laxie i Jake Greenwoodowie, którzy od wielu lat przyjaźnią się z rodziną Pearsonów i Heathcotów. Tradycją znajomych jest cotygodniowe nadawanie kuponu lotto. Gdy okazuje się, że któregoś dnia kupon okazuje się wygrany, zaczynają się problemy, a niektórzy zrobią naprawdę wiele, by sięgnąć po wygraną. Czy pieniądze znaczą więcej niż przyjaźń?

Top 5: Rodzina Louise Jensen 

Kolejnym świetnym thrillerem jest pozycja Louise Jensen pod tytułem Rodzina. Ta mistrzyni kryminałów zabiera czytelników do świata pełnego tajemnic, gdzie nic nie jest oczywiste. Akcja rozgrywa się w zamkniętej społeczności, gdzie każdy coś ukrywa, a niektóre tajemnice są wręcz przerażające. Bohaterką jest Laura, która traci wszystko i zostaje eksmitowana. Niestety nikt nie chce zaoferować jej pomocy poza właścicielem biofarmy znajdującej się poza miastem. Jest nim Alex charyzmatyczny przywódca tamtejszej wspólnoty i wtedy zaczyna się cała akcja. Pomoc mężczyzny wcale nie jest bezinteresowna, a główna bohaterka narażona jest na skrajne niebezpieczeństwo.

Inne artykuły tego redaktora

Popularne w tym tygodniu