„The Last of Us 2” – wreszcie znamy datę premiery!

0
Sony i Naughty Dog ogłosili datę premiery długo wyczekiwanej drugiej części fenomenalnej gry The Last of Us.

W tej produkcji Ellie ma już 19 lat i układa sobie życie w Jackson. Kiedy jednak spokój zostaje przerwany przez brutalną sytuację, dziewczyna pragnie się zemścić, a napędza ją potrzeba wymierzenia sprawiedliwości sprawcom. Historia ma ukazywać fizyczny, emocjonalny i psychiczny stan bohaterki w każdym momencie rozgrywki.

Premierę ogłoszono na 21 lutego 2020 roku. Dostępna będzie także Edycja Kolekcjonerska, w której skład będzie wchodzić figurka Ellie, replika jej bransoletki, opakowanie SteelBook, czterdziestoośmiostronicowy artbook, sześć przypinek oraz zestaw naklejek. Ma pojawić się również Edycja Ellie, z plecakiem w pełnym rozmiarze czy płytą winylową z oryginalnym soundtrackiem.

Zaczęliśmy pracę nad tą grą ponad 5 lat temu. Ciężko opisać ogromną presję towarzyszącą nam ze względu na pierwszą część. Wiemy, jak bardzo kochacie ten świat i postaci – w szczególności Ellie i Joela. My też jesteśmy fanami, też ich uwielbiamy. Dlatego spędziliśmy lata dopracowując grę, która, w naszym mniemaniu, dostarczy bohaterom sprawiedliwości, jednocześnie opowiadając szczegółową historię, której przewodzi pytanie o to, jak daleko posunie się człowiek, by ukarać tych krzywdzących ludzi, których kocha?

To niezwykle emocjonalna i skomplikowana opowieść. Szybko zdaliśmy sobie sprawę, że to, co robimy z Naughty Dog to jeden z najbardziej ambitnych i najdłuższych projektów w naszej trzydziestopięcioletniej historii. Aby przedstawić taką fabułę, gra musiała być ogromna.

– mówi reżyser gry, Neil Druckkman.