„Slalom” premiera na Mojeekino

26 marca Slalom miał mieć premierę kinową. Premiera będzie ale na platformie kin studyjnych MOJEeKINO.pl, dzięki współpracy z dystrybutorem filmu MAYFLY.

Prosto z oficjalnej selekcji MFF Cannes 2020 porywający dramat debiutującej reżyserki Charlène Favier śledzi relacje między nastoletnią mistrzynią narciarstwa a jej drapieżnym instruktorem, w którego wcielił się częsty współpracownik braci Dardenne, Jérémie Renier. W przełomowej roli Noée Abita gra 15-letnią Lyz, uczennicę szkoły średniej we francuskich Alpach, która została przyjęta do elitarnego klubu narciarskiego, znanego z tego, że produkuje najlepszych profesjonalnych sportowców w kraju. Fred, były mistrz i trener, mimo braku doświadczenia, postanawia uczynić z Lyz swoją gwiazdę. Pod jego wpływem będzie musiała znieść nie tylko fizyczną i emocjonalną presję treningu. Czy determinacja Lyz pomoże jej wyrwać się z uścisku Freda?

Dzięki powściągliwemu scenariuszowi i niesamowitej głównej roli Noée Abity, reżyserka Charlène Favier przedstawia mocny, poruszający obraz wykorzystywania seksualnego w zawodowym narciarstwie. To głęboko osobista perspektywa, skandalicznych nadużyć, która mogłaby zasilić nie jeden nagłówek nie tylko w świecie sportu.

Wyreżyserowany z wyczuciem i swadą, ten trzymający w napięciu i przejmujący dramat dociera do sedna władzy, jaką sprawcy mają nad swoimi ofiarami.

Źródłonota prasowa
GrafikaMojeekino
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu