„Wiedźmin” – kolejni aktorzy dołączają do obsady serialu

Trochę czasu minęło od premiery pierwszego sezonu przygód Wiedźmina. O produkcji nie da się jednak zapomnieć. Co i rusz Netflix raczy nas kolejnymi informacjami jej dotyczącymi. Dziś przyszedł czas na ogłoszenie nowych członków obsady. 

Netflix ogłosił dziś, że w drugim sezonie serialu Wiedźmin do obsady dołączą:

Adjoa Andoh (Bridgertonowie, Milczący świadek) jako Nenneke,
Cassie Clare (Nowy Wspaniały Świat, The Bisexual, Ferajna z Baker Street) jako Fillippa Eilhart,
Liz Carr (Milczący świadek, Devs) jako Fenn,
Graham McTavish (Outlander, Hobbit) jako Dijkstra,
Kevin Doyle (Downton Abbey, Happy Valley) jako Ba’lian,
Simon Callow (Pokój z widokiem, Cztery wesela i pogrzeb) jako Codringher,
Chris Fulton (Bridgertonowie, Król wyjęty spod prawa) jako Rience.

O drugim sezonie serialu Wiedźmin:

Przekonany, że Yennefer zginęła w bitwie o Wzgórze Sodden, Geralt z Rivii zabiera księżniczkę Cirillę w najbezpieczniejsze miejsce, jakie zna — dom jego dzieciństwa w Kaer Morhen. Podczas gdy za jego murami królowie, elfy, ludzie i demony walczą o panowanie na Kontynencie, Geralt musi chronić dziewczynę przed czymś o wiele groźniejszym: tajemniczą mocą, jaką skrywa w sobie księżniczka.

W drugim sezonie ponownie wystąpią: Henry Cavill, Anya Chalotra, Freya Allan, Joey Batey, MyAnna Buring, Tom Canton, Lilly Cooper, Jeremy Crawford, Eamon Farren, Mahesh Jadu, Terence Maynard, Lars Mikkelsen, Mimî M Khayisa, Royce Pierreson, Wilson Mbomio, Anna Shaffer i Therica Wilson-Read.

Wcześniej ogłoszono już, że w drugim sezonie zagrają również: Yasen Atour w roli Coena, Agnes Born jako Vereena, Paul Bullion jako Lambert, Basil Eidenbenz jako Eskel, Aisha Fabienne Ross w roli Lydii, Kristofer Hivju jako Nivellen, Mecia Simson jako Francesca oraz Kim Bodnia jako Vesemir.

Lauren Schmidt Hissrich jest showrunnerką i producentką wykonawczą serialu.

Producentami wykonawczymi są: Lauren Schmidt Hissrich, Tomek Bagiński, Jason F. Brown, Sean Daniel, Mike Ostrowski, Steve Gaub oraz Jarosław Sawko.

Reżyserami drugiego sezonu są: Stephen Surjik (The Umbrella Academy), Sarah O’Gorman (Przeklęta), Ed Bazalgette (Upadek królestwa) i Louise Hooper (Oszustka).

Cassie Clare

Od czasu debiutu w produkcji National Youth Theatre 20 Cigarettes w Soho Theatre w Londynie w 2007 roku, Cassie Clare rozwinęła imponujące portfolio występów teatralnych i ekranowych.

Cassie, utalentowana aktorka, piosenkarka i tancerka/choreografka, urodziła się w Hackney we wschodnim Londynie. Kształciła się na trzyletnim kursie na Urdang Academy w Londynie i występowała w najbardziej prestiżowych teatrach, takich jak London Palladium (Koty), National Theatre (An Octoroon) i Royal Court Theatre w Londynie (Poet In Da Corner).

Jej kariera filmowa koncentrowała się na produkcjach różnych gatunków, od thrillerów takich jak Siedem sióstr (z Naomi Rapace, Glenn Close i Willemem Dafoe), po musicale (Mamma Mia: Here We Go Again, Aladyn oraz Piękna i Bestia) oraz filmy akcji/komedie, takie jak Tremors: Shrieker Island, Bulletproof 2 i Death Race: Anarchia.

Na małym ekranie Cassie wystąpiła między innymi w takich produkcjach jak Grace (ITV), Ferajna z Baker Street (Netflix), Maigret in Montmartre (ITV), Delicious (Sky), The Bisexual (C4), Nowy wspaniały świat (NBC), Endeavour (ITV) i Ransom (CBS).

Cassie niedługo pojawi się także w serialach The Sandman (Netflix) oraz Wiedźmin (Netflix).

Adjoa Andoh

Adjoa Andoh, jedna z czołowych brytyjskich aktorek, jest obecnie na szczycie popularności, dzięki roli Lady Danbury w najpopularniejszym serialu Netflix Bridgertonowie, za którą została nominowana do NAACP Image Awards w kategorii Najlepsza Aktorka Drugoplanowa. Na małym ekranie w 2020 roku zachwyciła jako Dr Isaccs w thrillerze psychologicznym Trauma. W zeszłym roku dołączyła również do obsady serialu BBC1 Milczący świadek, w którym gościnnie zagrała twardą policjantkę Ninę Rosen.

Adjoa jest uznaną aktorką teatralną, znaną z głównych ról w Royal Shakespeare Company, The National Theatre i legendarnym Shakespeare’s Globe Theatre, gdzie w 2019 roku była pomysłodawczynią, współreżyserką i odtwórczynią jednej z ról w sztuce Ryszard II.

W Hollywood zadebiutowała w 2009 roku, grając u boku Morgana Freemana rolę szefowej sztabu Nelsona Mandeli, Brendy Mazibuko, w biograficznym filmie sportowym Clinta Eastwooda Invictus – Niepokonany.

Jest niekwestionowaną królową słuchowisk radiowych, od ponad 30 lat występuje w radiu BBC i jest wielokrotnie nagradzaną narratorką ponad 150 audiobooków.

Adjoa Andoh jest Artystką Stowarzyszoną w Royal Shakespeare Company, Starszą Artystką Stowarzyszoną w The Bush Theatre i Ambasadorką Fairtrade.

Liz Carr

Liz jest najbardziej znana z roli Clarissy Mullery w serialu Milczący świadek (BBC One). Wystąpiła również w takich produkcjach jak Devs (FX), The OA (Netflix) i Les Miserables (BBC One). Będzie można ją zobaczyć u boku Marka Wahlberga w nadchodzącym thrillerze sci-fi Infinite, którego premiera planowana jest jeszcze w tym roku. W teatrze grała m.in. w And Others (National Theatre) i Abnormally Funny People (Soho Theatre).

Graham McTavish

Graham McTavish jest aktorem, pisarzem i producentem. Clan Lands, książka której jest współautorem, trafiła na szczyty wielu list bestsellerów.

McTavish wystąpił ostatnio w serialach Lucyfer i Colony, a wcześniej zagrał rolę Świętego od Morderców w serialu AMC Preacher. Graham znalazł się także w obsadzie nagradzanego serialu Starz Outlander, w którym wcielił się w rolę Dougala, makiawelicznego Szkota z XVII wieku. Graham i gwiazda Outlandera, Sam Heughan, współtworzyli również serial Men In Kilts, którego premiera odbyła się w Walentynki na kanale Starz.

Ostatnio McTavish pojawił się na dużym ekranie w filmie Czas próby, u boku Chrisa Pine’a i Caseya Afflecka. Historia opowiada o brawurowej próbie ratunku podjętej przez Straż Wybrzeża, po tym jak para tankowców została zniszczona podczas sztormu w 1952 roku. Graham wystąpił również w nominowanym do Oscara filmie Creed, w którym zagrał rolę trenera boksu, Tommy’ego Holidaya, u boku Sylvestra Stallone’a i Michaela B. Jordana.

W przeszłości Graham zasłynął z roli dzielnego krasnoluda Dwalina w ostatniej części Hobbita. Pojawił się także w poprzednich częściach trylogii: Hobbit: Niezwykła podróż oraz Hobbit: Pustkowie Smauga.

McTavish zyskał spore grono fanów dzięki swoim rolom dubbingowym jako Dracula w Castlevanii produkcji Netflix, Dante Aligheri w filmie animowanym i grze wideo Dante’s Inferno, a także użyczył głosu Lokiemu w serialach Wolverine and the X-Men, Hulk Vs. Thor, The Avengers: Earth’s Mightiest Heroes oraz Duck Tales dla Disneya.

Graham McTavish rozpoczął swoją karierę w Londynie, biorąc udział w takich projektach jak kultowy przebój Red Dwarf, King Lear Briana Blesseda oraz miniserial Empire. W tym samym czasie McTavish został obsadzony w głównych rolach w prestiżowych brytyjskich teatrach, w tym w Royal Court i National Theatre w Londynie oraz Royal Lyceum w Edynburgu.

Kevin Doyle

Kevin Doyle dla wielu jest znany przede wszystkim z roli Josepha Molesley’a w serialu Downton Abbey, którego obsada zdobyła międzynarodowe uznanie krytyków, m.in. zdobywając nagrodę SAG Award 2016 za wybitne role aktorów w serialu dramatycznym. Nagradzany serial został niedawno przeniesiony na duży ekran i od razu stał się kasowym hitem. Kevin zagrał Johna Wadswortha w nagrodzonym BAFTĄ brytyjskim serialu Happy Valley i wystąpił w miniserialu ITV Paranoid. Ostatnio został obsadzony w głównej roli w produkcji Blanche McIntyre Tartuffe w National Theatre, wcielając się w Orgona, a także w Fanny & Alexander w prestiżowym Old Vic oraz w produkcji This House w Headlong Theatre, która z Chichester trafiła na West End do Garrick Theatre.

„Wiedźmin” – kolejni aktorzy dołączają do obsady serialu

Simon Callow

Simon Callow jest aktorem, autorem i reżyserem. Dużą część swojej pracy poświęcił Karolowi Dickensowi, którego zagrał w monodramie The Mystery of Charles Dickens Petera Ackroyda; w filmie Hans Christian Andersen; oraz na małym ekranie, m.in. w An Audience with Charles Dickens i dwukrotnie w Doctor Who.

W 1979 roku stworzył rolę Mozarta w Amadeuszu Petera Shaffera w National Theatre; od tego czasu jego działalność teatralna obejmuje takie tytuły jak: The Woman in White oraz Waiting for Godot (West End), rolę Sir Johna Falstaffa w Chimes at Midnight oraz Martina Dysarta w Equus (Chichester), a także wiele monodramów m.in. Being Shakespeare, De Profundis, Inside Wagner’s Head oraz A Christmas Carol.

Wystąpił w takich filmach jak Pokój z widokiem, Cztery wesela i pogrzeb, Zakochany Szekspir, Upiór w Operze, Pałac wicekróla, Zawsze jest czas na miłość, Błękitna iguana, Powiernik królowej, The Man Who Invented Christmas oraz Opowieść wigilijna.

Wyreżyserował m.in. Shirley Valentine (West End i Broadway), Single Spies (National Theatre) i Les Enfants du Paradis (RSC).

Jest autorem biografii Oscara Wilde’a, Charlesa Laughtona, Charlesa Dickensa, Orsona Wellesa i Wagnera, a także trzech książek autobiograficznych: Being An Actor, Love Is Where It Falls i My Life in Pieces. Wielokrotnie występował z London Philharmonic Orchestra, London Symphony Orchestra i London Mozart Players.

Studiował na Queen’s University w Belfaście, a jako aktor kształcił się w Drama Centre w Londynie.

Chris Fulton

Chris Fulton pojawia się w serialu Bridgertonowie produkcji Netflix w roli Sir Philipa Crane’a, a już wkrótce będzie można go zobaczyć w serialu Extinction dla telewizji Sky. Wcześniej wystąpił w pierwszym sezonie Clique, serialu BBC, którego twórcami jest zespół odpowiedzialny za popularny serial Skins.

W telewizji występował również w takich produkcjach jak Sukcesja dla HBO, Endeavour dla ITV oraz One of Us dla BBC Scotland.

Aktor zagrał m.in. w filmie Król wyjęty spod prawa Davida Mackenzie oraz w komedii Our Ladies Michaela Caton-Jonesa.

Chris zadebiutował jako aktor w roli Ferga w miniserialu BBC1 Stonemouth.

Pochodzący z Castle Douglas w Szkocji, Chris jest absolwentem prestiżowego Royal Conservatory of Scotland, gdzie uzyskał tytuł Bachelor of Art na kierunku aktorskim. Obecnie mieszka w Londynie.

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu