„Shang-Chi” – kiedy ruszą zdjęcia? Pierwsze informacje na temat bohaterów

0
Shang-Chi ma być pierwszym filmem w MCU o azjatyckim superbohaterze. Poznaliśmy pierwsze szczegóły na temat tej produkcji.

Shang-Chi to chiński heros znany z uniwersum Domu Pomysłów. Będzie to pierwszy film Marvela z azjatyckim protagonistą w roli głównej. Za kamerą widowiska stanie Destin Daniel Cretton (Short Term 12, The Glass Castle). Za scenariusz filmu odpowiadał będzie Dave Callaham (Wonder Woman 1984).

Tymczasem, jak podaje były reporter That Hashtag Show, Charles Murphy, Marvel szykuje się do rozpoczęcia produkcji jesienią tego roku. W swoim podcaście powiedział:

Jestem na 100% tego pewny, widziałem na własne oczy, że przeprowadzane są castingi do „Shang-Chi”. Zdjęcia mają ruszyć w Australii tej jesieni.

Reporter zdradził również, jakich osób poszukuje studio. Według niego, ma to być azjatycki mężczyzna w wieku 40-60 lat, który wcieli się w „mądrego, starego męża stanu” będącego „liderem swoich ludzi”. Poszukiwana jest także azjatycka kobieta po trzydziestce lub czterdziestce, która zagra „jedną z najzdolniejszych wojowników przywódcy”.

Przypomnijmy, że Shang-Chi to bohater, który nie posiada supermocy, jednak przez lata życia w odosobnieniu od świata zewnętrznego stał się wielkim mistrzem sztuk walki, rozwijając w znacznym stopniu również inne umiejętności jak refleks lub szybkość.

Data premiery widowiska nie jest na razie znana.