Ruszyła produkcja prequela serialu „Gra o tron”

0
Chociaż serial Gra o tron dobiegł już końca, to nie oznacza, że na zawsze pożegnamy się ze światem wykreowanym przez George’a R.R. Martina. Właśnie ruszyły zdjęcia do prequela produkcji.

Jak podaje serwis Entertainment Weekly, zdjęcia do prequela Gry o tron właśnie się rozpoczęły – ekipa i aktorzy weszli na plan w Irlandii Północnej, gdzie wcześniej realizowano także zdjęcia do wspomnianego serialu.

Zobaczcie pierwsze zdjęcie, które trafiło do sieci:

Ruszyła produkcja prequela serialu "Gra o tron"
Grafika: HBO

Poza tym, że nowy cykl będzie rozgrywał się setki lat przed wydarzeniami z Gry o tron niewiele wiadomo na temat fabuły. W głównych rolach wystąpią: Naomi Watts i Josh Whitehouse oraz Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Georgie Henley, Alex Sharp, Toby Regbo, Marquis Rodriguez, John Simm, Richard McCabe, John Heffernan oraz Dixie Egerickx i Miranda Richardson.

Za reżyserię pilota odpowiada S.J. Clarkson (Tost. Historia chłopięcego głodu). Scenariusz napisała Jane Goldman (Kingsman: Tajne służby) na podstawie pomysłu George’a R.R. Martina. Oboje odpowiadają za produkcję cyklu.