Premiera filmu „Wiedźmy” DVD i Blu-ray™ niebawem

Wiedźmy to wspaniała adaptacja ponadczasowej opowieści Roalda Dahla, stworzona przez światowej klasy filmowców i fantastycznych aktorów. W Polsce film zadebiutuje na nośnikach DVD i Blu-ray™ już 19 maja.  

Premiera filmu „Wiedźmy” DVD i Blu-ray™ niebawemWiedźmy to jedna z najpopularniejszych książek autorstwa Roalda Dahla, obecnie przetłumaczona na ponad 41 różnych języków na całym świecie. Wydana ponad 30 lat temu, opowiada o ponadczasowych wartościach takich jak życzliwość, odwaga i nadzieja, które pozostają aktualne dla kolejnych pokoleń młodych widzów i czytelników.

Film Roberta Zemeckisa, będący ekranizacją słynnej historii Dahla, to zarazem zabawna i wzruszająca opowieść rozgrywająca się w latach 60. XX wieku. Po śmierci rodziców mały czarnoskóry chłopiec trafia pod opiekę kochającej babci, która za młodu przeżyła przerażające spotkanie z wiedźmami. Kiedy kobieta uświadamia sobie, że czarownice wróciły, ucieka wraz z chłopcem na południe. Niestety, okazuje się, że bohaterowie trafiają prosto do gniazda wiedźm. Przewodzi im Najwyższa Czarownica, która zamierza zmienić wszystkie dzieci w myszy.

W filmie występują laureatki Oscara Anne Hathaway (Nędznicy, Ocean’s 8) i Octavia Spencer (Służące, Kształt wody), nominowany do Oscara Stanley Tucci (Igrzyska śmierci), a także Kristin Chenoweth (seriale Glee i BoJack Horseman) oraz wielokrotnie nagradzany, legendarny komik Chris Rock.

Scenariusz na podstawie książki Roalda Dahla napisali Robert Zemeckis i Kenya Barris oraz zdobywca Oscara Guillermo del Toro (Kształt wody).

Przy tworzeniu filmu, Zemeckisa wspierali go wieloletni współpracownicy, w tym nominowany do Oscara operator filmowy Don Burgess (Forrest Gump), scenograf Gary Freeman, montażyści Jeremiah O’Driscoll i Ryan Chan, nominowana do Oscara projektantka kostiumów Joanna Johnston (Lincoln) i nominowany do Oscara kompozytor Alan Silvestri (Ekspres polarny, Forrest Gump).

Premiera filmu „Wiedźmy” DVD i Blu-ray™ niebawem
Kadr z filmu „Wiedźmy”/@Serwis Galapagos

Film został nominowany między innymi do nagrody Saturn, Kid’s Choice oraz Visual Effects Society.

Wiedźmy to świetna zabawa dla całej rodziny!

DODATKI SPECJALNE W WYDANIU BLU-RAY:

  • Making of
  • Roald Dahl: historia Wiedźm
  • Wiedźmy: Magiczna Mikstura
  • Gagi z planu
  • Sceny niewykorzystane

 DODATKI SPECJALNE W WYDANIU DVD:

  • Sceny niewykorzystane
Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu