Planszowa GDArena 2023 Festiwal Gier Planszowych

Zaplanuj weekend pełen zabawy i emocji na Planszowej GDArenie 2023, gdzie rywalizacja spotyka się z kreatywnością, a świat gier planszowych łączy graczy wszystkich wieków w Polsat Plus Arena Gdańsk!

Odkryj planszówki w wyjątkowej atmosferze jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju! Organizatorzy największego festiwalu gier planszowych w Polsce — Festiwalu GRAMY — zapraszają do odwiedzenia zupełnie nowej — planszówkowej — imprezy na mapie Trójmiasta! Dwa dni pełne emocji, niespodziewanych zwrotów akcji i niezapomnianych doświadczeń czekają na Was podczas pierwszej edycji festiwalu gier planszowych Planszowa GDArena w Polsat Plus Arena w Gdańsku.

Festiwal otworzy swoje drzwi w sobotę o godzinie 12:00, natomiast w niedzielę startujemy już o 10:00. Podczas tych dwóch dni Polsat Plus Arena zamieni się nie tylko w arenę gier planszowych, ale też w festiwal z atrakcjami dla całej rodziny. A wszystko to z okazji zbliżającego się święta – Dnia Gier Planszowych 10.10.2023!

ZAGRAJ

Dla tych, którzy lubią rywalizować, przygotowaliśmy gralnię z ponad setką stołów i biblioteką zawierającą aż 1500 nowoczesnych gier do wypożyczenia. Przestronna sala z widokiem na płytę jednego z najpiękniejszych obiektów sportowych w kraju zapewni niebywałą okazję, by poznać nowe planszówki w wyjątkowej atmosferze. Na szczególną uwagę zasługuje strefa gier fabularnych (RPG), w której będzie można spróbować czegoś nowego i poszerzać swoje growe horyzonty. Dla głodnych okołoteatralnych wrażeń znajdzie się również okazja do wzięcia udziału w krótkich grach typu LARP.

Zagrać będzie też można na specjalnych stoiskach pokazowych, gdzie z pewnością odnajdą się wielbiciele kolekcjonerskich gier karcianych (Star Wars: Unlimited), szybkich zręcznościówek (KLASK), escape roomów (SideQuest) oraz gier imprezowych (MLEM: Space Agency).

Wszystkich, którzy wpadną do nas, nawet na krótką chwilę, zapraszamy do wzięcia udziału
w festiwalowym konkursie obiegówkowym – zwiedź cały stadion, zbieraj punkty i zdobywaj
cenne nagrody!

ZOBACZ

O tym, że świat gier bez prądu pełen jest wyjątkowych ludzi, przekonasz się w strefie inicjatyw społecznych. To tutaj zapoznasz się z ofertą gdańskich klubów fantastyki (GKF, KF Zardzewiały Topór i GSF Alkor), dowiesz się też, na czym polega słynna Poczta Planszówkowa i jak założyć własny Klub Gier Planszowych. W sali warsztatowej czeka na Ciebie mnóstwo fascynującej wiedzy. Dowiesz się, jak projektować własne gry planszowe (będzie też okazja do zagrania w prototypy z grupy Portotypy) i jak malować figurki. Zgłębisz też inne tajniki planszówkowego świata, jak wykorzystanie gier w edukacji (Zgrana Szkoła) i wiele, wiele więcej! A jeśli należysz do fanów gier bitewnych, koniecznie zobacz, jak radzą sobie najlepsi gracze w Polsce w trakcie rozgrywek w ramach serii Organized Play, które stanowią bezpośrednie eliminacje do mistrzostw świata!

KUP

Planszowa GDArena to także święto zakupowiczów! Na najwyższym piętrze wydarzenia, znajdziesz przestrzeń, w której będzie można upolować planszówkowe nowości, a także akcesoria dla graczy w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. Dla wielbicieli mocnych wrażeń odbędzie się także aukcja holenderska z pakietami gier dla planszówkowych wyjadaczy.

POCZUJ

Pamiętajmy też, że gra to nie tylko rywalizacja, ale przede wszystkim dobra zabawa! Dla najmłodszych przygotowaliśmy dmuchańce, strefę młodych Poszukiwaczy Przygód, a dla wszystkich głodnych również część gastronomiczną z food truckami. Ponadto, podczas naszego wydarzenia będziecie mieli okazję wesprzeć niesamowitą inicjatywę, oddając krew w specjalnym ambulansie Krewnych Pyrkonu. Czy może być lepszy plan na weekend niż spędzenie go w gronie innych entuzjastów gier planszowych? Dołącz do nas podczas festiwalu Planszowa GDArena i przeżyj niezapomniane chwile przy planszy. Czekamy na Ciebie!

Do zobaczenia w Polsat Plus Arena Gdańsk!

Miejsce: Polsat Plus Arena Gdańsk, ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

Data i godziny otwarcia: 7-8.10.2023 r., sobota 12.00 – 20.00, niedziela 10.00 – 18.00

Wstęp wolny, parking płatny

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu