„Ostateczny argument” Joe Abercrombie – zapowiedź książki

0

Tym razem mamy dla was coś od wydawnictwa MAG. Kolejna niesamowita powieść, niesamowitego autora z niesamowitą okładką. To trzeci tom, więc zanim po niego sięgniecie, zaznajomcie się z dwoma wcześniejszymi. Premiera Ostatecznego argumentu została ustalona na 26 kwietnia.

„Ostateczny argument” Joe Abercrombie – zapowiedź książkiLogen Dziewięciopalcy musi stoczyć jeszcze jedną walkę. Poprzysiągł sobie, że będą o niej kiedyś rozprawiać i zapisze się ona na kartach historii. Na Północy kraju szaleje wojna. Tylko jeden człowiek może powstrzymać Króla Północy – jego dawny przyjaciel i dawny wróg.

Przyszła pora by Krwawy-Dziewięć wrócił do domu. Superior Glokta prowadzi zupełnie inną wojnę. Potajemną walkę, w której nikt nie może czuć się bezpieczny i nikomu nie można ufać. Niegdyś był mistrzem fechtunku, ale te dni odeszły w przeszłość. Całe szczęście dla niego, że szantaż, groźby i tortury nic nie straciły ze swej skuteczności.

Jezal dan Luthar doszedł do wniosku, że ma dosyć ciągłej wojny i walki, więc porzuca wojaczkę na rzecz życia z kobietą, którą darzy głębokim uczuciem. Okaże się jednak, że miłość także potrafi sprawić ból, a chwała ma w zwyczaju dopadać człowieka wtedy, kiedy najmniej się tego spodziewa…

 


Źródło: nota wydawcy
Grafiki: Wydawnictwo MAG/Dark Crayon