Odszedł Kevin Conroy

Aktor miał 66 lat. 

Spieszymy ze smutną informacją. Odszedł głos Mrocznego Rycerza, Kevin Conroy, którego możecie kojarzyć z Batman: The animated series oraz serii gier Arkham. 

Warner Bros. potwierdziło 11 listopada 2022 r., że Conroy zmarł dzień wcześniej, 10 listopada.

„Kevin był perfekcją” – wspomina Mark Hamill, który na nowo zdefiniował Jokera grającego u boku Batmana Conroya. „Był jednym z moich ulubionych ludzi na świecie i kochałem go jak brata. Naprawdę troszczył się o otaczających go ludzi – jego przyzwoitość błyszczała we wszystkim, co robił. Za każdym razem, gdy go widziałem lub rozmawiałem z nim, podnosiłem się na duchu. Kevin był genialnym aktorem. Od kilku pokoleń jest definitywnym Batmanem. To był jeden z tych idealnych scenariuszy, w których dostali dokładnie odpowiedniego faceta do odpowiedniej części, a świat był do tego lepszy. Jego rytmy i subtelności, ton i sposób przekazu – to wszystko pomogło również w moim występie. Był idealnym partnerem — to było takie uzupełniające, twórcze doświadczenie. Nie mógłbym tego zrobić bez niego. Zawsze będzie moim Batmanem”.

Najsłynniejszą rolą Conroya była rola Batmana / Bruce’a Wayne’a, którego zaczął odtwarzać w serialu Batman: The Animated Series z 1992 roku i przez resztę swojego życia kontynuował głos w różnych filmach, programach i grach wideo. Jego najnowszy portret postaci pojawił się w tegorocznym MultiVersusie. Conroy pojawił się także w Dynasty, Tour of Duty i Ohara oraz gościł w takich programach jak Cheers, Murphy Brown, Spenser: For Hire i Matlock.

Głosu możecie posłuchać w krótkim materiale poniżej:

Świat stracił człowieka łączącego pokolenia. Postać Batmana już nigdy nie będzie taka sama. Spoczywaj w spokoju, mistrzu.

ŹródłoComing Soon
Karol Riebandt
Karol Riebandthttp://improbite.pl/
Gość, do którego dzwoni Rick, gdy Morty ma wolne. Maruda i gracz, ale nie pogardzi też dobrym komiksem i książką.

Popularne w tym tygodniu