Nowa gra „The Lord of the Rings: Gollum” zabierze nas do świata „Władcy Pierścieni”

0
Niemieckie studio Daedalic Entertainment zapowiedziało właśnie wydanie nowej przygodowej gry akcji osadzonej w uniwersum Władcy Pierścieni. Będzie nosić tytuł The Lord of the Rings: Gollum.

The Hollywood Reporter rozmawiało z dyrektorem generalnym Daedalic Entertainment, który zdradził kilka szczegółów związanych z nadchodzącą produkcją. The Lord of the Rings: Gollum położyć ma silny nacisk na fabułę oraz jej wierność z materiałem źródłowym. Historia opowiedziana zostanie z perspektywy Smeagola i będzie dotyczyła wydarzeń, które mają miejsce po tym, jak znajduje on Jedyny Pierścień.

Będzie to pierwsza produkcja powstała we współpracy Daedalic Entertainment i Middle-earth Enterprises. Przewidywana jest już jednak jej kontynuacja. Wiadomo także, że The Lord of the Rings: Gollum będzie działał na silniku Unreal Engine 4 od studia Epic Games.

Nowa gra "The Lord of the Rings: Gollum" zabierze nas do świata "Władcy Pierścieni"
Źródło grafiki: Kotaku

Premierę The Lord of the Rings: Gollum zaplanowano na 2021 roku. Gra zmierza na wszystkie najważniejsze platformy sprzętowe i będzie przetłumaczona na wiele języków.


Źródło: Comicbook
Grafika: Nerd4.life