„Monster Hunter World: Iceborne” – nowy zwiastun i sesja beta

0
Capcom potwierdził dzisiaj szczegóły rozpoczynającej się w tym tygodniu bety Monster Hunter World: Iceborne na platformie PlayStation4.

Zarówno początkujący, jak i zaawansowani łowcy, będą mogli przygotować się na nową, nadchodzącą przygodę i sprawdzić zapowiedź zawartości rozszerzenia fabularnego IcebornePodczas sesji beta będzie można odwiedzić mroźną lokację Szronistego Brzegu, stawić czoła nowym potworom oraz wypróbować nowe opcje rozgrywki.

Tak prezentuje się zwiastun dodatku:

Pierwsza sesja bety Monster Hunter World: Iceborne będzie dostępna wyłącznie dla użytkowników, posiadających abonament PlayStation Plus i rozpocznie się 21 czerwca (piątek) o godzinie 12:00, a zakończy 24 czerwca (poniedziałek) o godzinie 12:00.

Druga sesja bety będzie dostępna dla wszystkich użytkowników PlayStation 4 28 czerwca (piątek) od godziny 12:00 i potrwa do 1 lipca (poniedziałek) godziny 12:00. Opcja wcześniejszego zainstalowania wersji beta będzie dostępna na kilka dni przed oficjalnym rozpoczęciem sesji. Podstawowa wersja gry Monster Hunter: World nie jest wymagana, aby wziąć udział w becie Iceborne.

Beta zaoferuje graczom trzy zadania do wykonania. Gracze, dopiero rozpoczynający przygodę z Monster Hunter World, zapolują na Wielkiego Jagrasa z podstawowej wersji gry. Na nieco bardziej zaawansowanych graczy czeka starcie z całkowicie nowym potworem – niezwykle brutalną wywerną Banbaro. Na najbardziej nieustraszonych graczy czeka powracający do serii Tigrex. Beta pozwoli graczom wypróbować wszystkich 14 typów broni w każdym z zadań oraz w obszarze treningowym. Bronie zawierają nowe usprawnienia oraz nowe opcje Procy, takie jak Pazur Chwytny. Wraz z ukończeniem zadań, łowcy otrzymają w sumie trzy zestawy przydatnych przedmiotów, które będzie można wykorzystać w pełnej wersji Iceborne po premierze. To jedynie namiastka tego, co czeka łowców w obszernym dodatku.

Monster Hunter World: Iceborne ukaże się na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One 6 września 2019. Wersja na komputery osobiste pojawi się w późniejszym czasie. Podstawowa wersja gry Monster Hunter: World jest wymagana, aby rozpocząć przygodę w Iceborne. Niektóre opcje rozgrywki, takie jak Proca czy aktualizacje broni, będą dostępne dla graczy od razu po zainstalowaniu rozszerzenia fabularnego Iceborne, ale aby rozpocząć kampanię fabularną należy ukończyć podstawowy tryb fabularny Monster Hunter: World z 16 rangą łowcy.

Monster Hunter World: Iceborne Master Edition będzie zawierać podstawową grę oraz rozszerzenie fabularne Iceborne.