„Minecraft Earth” – mobilna gra niczym „Pokemon Go”

0
Minecraft przeniesie się do naszego świata poprzez Minecraft Earth, nową grę mobilną opartą o rozszerzoną rzeczywistość, którą ujawnił dziś Microsoft.

Minecraft Earth to oczywiście gra AR (rozszerzona rzeczywistość), która pozwala połączyć rozgrywkę z prawdziwym światem za pomocą mobilnego urządzenia. Gracze mogą tworzyć, eksplorować i walczyć o przetrwanie łącząc dwie rzeczywistości:

Świat Minecraft przenosi się do naszego, zapewniając nowy wymiar realizmu dzięki mocy rzeczywistości rozszerzonej. Twórz, eksploruj i walcz o przetrwanie, jak nigdy dotąd!

Z innymi graczami będziemy w stanie przeżywać wspólne przygody, bazujące na zbieraniu surowców i licznych wyzwaniach do podjęcia (możemy to wykonywać też samemu). Eksplorując naszą okolicę z Minecraft Earth, napotkamy wiele popularnych mobów z Minecrafta, a nawet takie wcześniej nieznane. Ponadto, będziemy mogli hodować własne odmiany!

Minecraft Earth oficjalny zwiastun:

Minecraft Earth będzie dostępny dla wybranych użytkowników urządzeń Android i iOS już tego lata, bowiem wtedy startuje beta gry. Zapisywać się do niej możecie poprzez oficjalną stronę Minecraft Earth.