Magiczne połączenie „Gry o Tron” i „Czerwonej Królowej”! Wygraj powieść „Narodziny królowej” [ZAKOŃCZONY]

-

Rebecca Ross to urodzona w Georgii autorka powieści młodzieżowych i fantasy, która uwielbia swojego męża, psa i stale rosnący stos książek do przeczytania. Nie może żyć bez kawy, pieszych wędrówek po górach i dzikich kwiatów, które zbiera za swoim domem. Żyje po to, aby pisać. Pisze po to, aby inni mogli żyć jej historiami.

Narodziny królowej to nowa powieść autorki. Wraz z Wydawnictwem Kobiecym przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym mamy do rozdania aż dwa egzemplarze tego tytułu!

Co trzeba zrobić?

Opiszcie w komentarzu, jak wyglądałby dzień waszych rządów.

Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 30 września 2018, do godziny 23:59.

Opis książki

Valenia to Królestwo, w którym wyjątkowo uzdolnione dziewczyny uczą się w prestiżowej szkole, aby rozwinąć jedną z pięciu pasji. Dziadek Brienny umieścił swoją wnuczkę w jednej z placówek, chociaż doskonale wiedział, że dziewczyna nie ma w sobie odpowiednich zdolności, aby zdobyć patrona.

W dniu letniego przesilenia Brienna jako jedyna z uczennic zostaje bez opiekuna, przez co nie może dalej się rozwijać. Kilka miesięcy później na jej progu zjawia się tajemniczy mężczyzna, który oferuje pomoc. Nowy sojusznik tak naprawdę chce ją wykorzystać, aby obalić króla i przywrócić tron prawowitej królowej przylegającego królestwa.

W świecie, w którym to kobiety mogą władać magią, a ostatnia królowa Maevany została zdetronizowana podstępem, Brienna będzie musiała dokonać trudnego wyboru. Czy stanie po stronie biologicznego ojca, którego nigdy nie poznała czy może wraz z nowym opiekunem zwróci tron królowej?

 

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 30 września 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze tę najciekawszą według niego. Wręczone zostaną dwa egzemplarze książki Narodziny królowej Rebecci Ross (wybranych zostanie dwoje zwycięzców, każdy otrzyma po jednym egzemplarzu).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni od zakończenia konkursu.

10. Nagrodę stanowi książka Narodziny królowej Rebecci Ross.

11. Koszt nadania nagród ponosi Wydawnictwo Kobiece. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym “nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Inne artykuły tego redaktora

12 komentarzy

 1. Zapoznałem się z regulaminem i akceptuje go. Jeżeli miałabym możliwość rządzenia przez jeden dzień zorganizowałabym największą i najlepszą imprezę na ziemi. Zaprosiłabym wszystkich przedstawicieli państw i pokazałabym że pieniądze cieszą tylko wtedy gdy je wydajesz a władza jest po to by dostrzegać nierówności każdego aspektu życia publicznego i próbować je wyrównywać.

 2. Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  Jak wyglądałby dzień moich rządów? Cóż, na pewno starałabym się by życie moich poddanych było jak najlepsze. W moim państwie każdy miałby prawo głosu, obniżyłabym również podatki. Raz w tygodniu udzielałabym audiencji moim poddanym, wysłuchując ich zmartwień i trosk. Starałabym się pomóc moim poddanym ze wszystkich sił. Starałabym się też utrzymywać przyjazne stosunki z sąsiednimi krajami żeby nie dopuścić do wojny, jako że ta wywarłaby niekorzystny wpływ na życie zwykłych obywateli. Wprowadziłabym też – jak w Bhutanie – wskaźnik szczęścia narodowego brutto jako wskaźnik służący do mierzenia poziomu jakości życia w sposób bardziej całościowy niż PKB.

 3. Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  Dzień moich rządów zależałby od tego, czy byłabym władczynią cały czas, czy tylko na jeden dzień wstąpiła w jej ciało.
  Jakbym była nią cały czas, na pewno bym się starała dbać o swój lud. Codziennie rano odbywałyby się audiencje, na których przyjmowałabym każdego, kto chciałby ze mną porozmawiać. Wysłuchiwałabym problemów ludzi, starałabym się im pomóc. Nie pozwoliłabym, aby działa im się krzywda. Również podatki w królestwie byłby podzielone według klas społecznych. Nie mogłabym odebrać chłopom im całego dobytku. Starłabym się też, aby w królestwie panował spokój, aby ludzie szanowali siebie nawzajem. Tutaj głównie skupiłabym się na szlachcie. Nie pozwoliłabym, aby poniżała i gnębiła ludzi niższego stanu. W moim państwie każdy byłby równy i miał prawo do głosu.
  Oprócz audiencji wybrałabym się na przejażdżkę po królestwie, aby zobaczyć, czy wszystko jest w porządku. Czy nic nikomu nie brakuje. W międzyczasie pewnie pojawiły by się jakieś posiłki. Nawet królowa musi jeść. ^^ Po powrocie do zamku, poszłabym do swojej komnaty na spoczynek.
  A jakbym wstąpiła w ciało władczyni na jeden dzień, to najpierw pewnie bym spanikowała. Nie wiedziałabym, co mam robić. Nie miałabym pojęcia, jak się zachować. Mimo to starałabym się jakoś nie zdradzić z faktem, że ja to ja. Próbowałabym spełnić choć po części swoje obowiązki – czy to spotkania z poddanymi, czy narady królewskie. Pewnie byłabym wtedy dość powściągliwa, bo nie wiedziałabym co powiedzieć. Nie wiem, czy udałoby mi się coś zdziałać podczas tego jednego dnia, ale jakby się udało, to chciałabym pomóc najbiedniejszym. Może udałoby mi się zmniejszyć im podatki? A może uratowałabym jakiegoś nieszczęśnika od niesprawiedliwej kary? Albo zatrudniła kogoś potrzebującego pracy? Co by to nie było, próbowałabym to osiągnąć, bo może ten jeden dzień znaczyłby dla kogoś wiele więcej niż dla mnie. 🙂

 4. Zapoznałam się z regulaminem i akceptuję go.

  Dzień moich rządów wyglądałby zapewne katastrofalnie i spowodowałby koniec świata, ale niech będzie, spróbuję sobie to wyobrazić:
  Zwolniłabym (na jeden dzień, rzecz jasna) pracowników Muzeum Narodowego, tam zbudowałabym (znaczy: kazałbym zbudować) tron z samych książek i szybko wprowadziła w życie kilka przepisów (skoro i tak byłyby krótkotrwałe), m.in. zamieniłabym walutę z banknotowo-monetowych na czekoladę, przywróciła pracę dla gołębi pocztowych (na poczcie), napisała nową podstawę programową dla szkół (i to w kilka godzin), w której pojawiłaby się np. ortografia subiektywna (w skrócie: pisz jak chcesz, co za różnica: “żaba” czy “rzaba” i tak wiadomo, o co chodzi), wprowadziła mandat za złośliwe uwagi i zlikwidowała… nie wiem, może ZUS? Coś fajnie byłoby zlikwidować.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Popularne w tym tygodniu