„Królewna Śnieżka” – powstanie wersja aktorska bajki od Disneya

0
Kolejna klasyczna animacja od Disneya doczeka się wersji aktorskiej. Tym razem mowa o Królewnie Śnieżce (ang. Snow White). Jest już kandydat na reżysera produkcji.

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków to jeden z najstarszych filmów animowanych studia Walt Disney. Bajka została nakręcona w 1937 roku i opowiada o tytułowej Królewnie, która zostaje wygnana z zamku przez swoją zazdrosną macochę. Choć ciąży na niej wyrok śmierci, dziewczynie udaje się ujść z życiem i znajduje schronienie w domku siedmiu krasnoludków.

O tym, że studio przymierza się do nakręcenia wersji aktorskiej Królewny śnieżki słychać było już w 2016 roku. Jednak dopiero teraz na poważnie zaczęto rozważać ten projekt. Jak podaje portal Variety, znaleziono już nawet reżysera. Za kamerą ma zasiąść Marc Webb (500 dni miłości, Niesamowity Spider-Man). Za stworzenie piosenek do filmu odpowiadać będą Benj Pasek i Justin Paul (La La Land, Król rozrywki). Scenariusz podobno ma napisać Erin Cressida Wilson (Dziewczyna z pociągu), jednak i w tym przypadku umowa nie jest jeszcze sfinalizowana.

Więcej szczegółów odnośnie tej produkcji nie podano.