Już dziś premiera gry „Pikmin 4” na Nintendo Switch

Nowa przygoda rozkwita wraz z dzisiejszą premierą gry Pikmin 4 na konsoli Nintendo Switch. Na osobliwej, odległej planecie utknęła grupa kosmicznych podróżników, czekających na ratunek. Jako najnowsi rekruci Rescue Corps gracze odbierają sygnały SOS i rozpoczynają odkrywanie nieznanego świata zamieszkanego przez różnorodne stworzenia. Na szczęście niektóre z nich okażą się przyjaciółmi.

Wraz z Pikminami, żywiołowymi pomocnikami, niewielkimi wzrostem, ale silnymi liczebnie, gracze będą odkrywać rozległe obszary, poszukiwać skarbów, walczyć z dzikimi stworzeniami, rozwiązywać zagadki i oczywiście ratować uwięzionych podróżników.

Znajduj Pikminy, dowodź nimi, aby radzić sobie z dużymi i małymi zadaniami. Pikminy występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Na przykład, czerwone Pikminy są odporne na płomienie i mogą pochwalić się potężnymi atakami, nowo odkryte lodowe Pikminy nie tracą zimnej krwi, zamrażając wrogów i otaczające ich środowisko, a niezwykłe nowe świecące Pikminy rozkwitające w ciemności mogą ogłuszać wrogów emitowanym przez siebie światłem.

Oatchi, uroczy szczeniak-ratownik, również dołączy do przygody. Ten niezawodny towarzysz potrafi rozbijać przeszkody, transportować ciężkie przedmioty i nosić na swoim grzbiecie zarówno gracza, jak i całą masę Pikminów. Oatchi może nauczyć się skakać, pływać albo błyskawicznie atakować wrogów.

Pełne zagadek wyzwania, dziwaczne stworzenia i potężni bossowie czekają na graczy nie tylko na powierzchni, ale także w jaskiniach rozsianych po całej planecie. W tych ciemnych głębinach czas płynie inaczej, więc gracze mogą schodzić i eksplorować we własnym tempie.

Doświadczeni planetarni badacze szukający wyzwań mogą również sprawdzić swoje umiejętności w nocnych wyprawach pełnych niebezpieczeństw i jeszcze groźniejszych stworzeń. Zadaniem jest obrona struktur zawierających świecącą substancję, po którą chętnie sięgają wrogie istoty. Te pojedynki zwane Dandori Battle wystawią na próbę umiejętności organizacyjne i sprawność każdego gracza, solo lub przeciwko innemu graczowi na tej samej konsoli. Aby wygrać i uratować rozbitka należy w określonym czasie zebrać więcej przedmiotów niż przeciwnik.

W Nintendo eShop jest do dyspozycji darmowe demo gry Pikmin 4, które pozwala graczom zagłębić się w tę kwiecistą przygodę. Wszelkie postępy można przenieść do pełnej wersji. To również świetny punkt wyjścia dla początkujących, pragnących poznać Pikminy.

Natalia Jóźwiak Kłysz
Natalia Jóźwiak Kłysz
Zabiegana artystka, stale poszukująca nowych wyzwań. Lubi spędzać wolny czas przy grach komputerowych, jak również pochylić się czasem nad planszą. Próbuje robić ładne zdjęcia. Matka Smoków, a raczej jednego, który jest jeżem.

Popularne w tym tygodniu