„Godzilla II: Król potworów” – już na Blu-ray i DVD

0
Po sukcesie kinowym superprodukcji Godzilla i Kong: Wyspa Czaszki przyszedł czas na nową odsłonę filmowego MonsterVerse. Godzilla II: Król potworów, zachwycający wizualnie film akcji, w którym Godzilla staje do walki o uratowanie ludzkości jest już dostępny na 4K UHD Blu-ray, Blu-ray 3D, Blu-ray i DVD.

Pięć lat po tym jak ludzkość dowiedziała się o istnieniu „Tytanów”, prastarej rasy potworów rządzącej Ziemią jeszcze przed pojawieniem się na niej ludzi, paleobiolog Dr. Emma Russell (Vera Farmiga) i jej córka Madison (Millie Bobby Brown) są świadkami przyjścia na świat kolejnego ich przedstawiciela, larwy nazwanej Mothra. Niestety ich praca zostaje brutalnie przerwana, kiedy budynek, w którym pracowały zostaje zaatkowany przez ekoterrorystów pod wodzą Alana Jonaha (Charles Dance). Emma i jej córka zostają porwane, a Mothra wydostaje się na wolność.

Mark Russell (Kyle Chandler), były mąż Emmy i ojciec Madison rozpoczyna prywatną akcję mającą na celu uratowanie porwanych kobiet. Wspólnie z pracownikami kryptozoologicznej agencji Monarch – firmy byłej żony – wyruszają na Arktykę, gdzie, jak podejrzewają, Alan Jonah chce dokonać kolejnego ataku. Muszą tu zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem — trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację… a to stawia na szali przetrwanie całej ludzkości.

Superpodukcję Godzilla II: Król potworów wyreżyserował Michael Dougherty, autor Superman: Powrót i Upiorna noc Halloween Główne role w produkcji zagrali laureat nagrody Emmy® Kyle Chandler (Wieczór gier), nominowana do Oscara® Vera Farmiga (W chmurach), dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy® Millie Bobby Brown (serial Stranger Things), nominowany do Oscara® Ken Watanabe (Incepcja), nominowana do Złotego Globu Zhang Ziyi (Przyczajony tygrys, ukryty smok), trzykrotnie nominowany do Złotego Globu Bradley Whitford (serial Opowieść podręcznej), dwukrotnie nominowana do Oscara® Sally Hawkins (Kształt wody), trzykrotnie nominowany do nagrody Emmy® Charles Dance (serial Gra o tron), nominowany do nagrody Emmy® Thomas Middleditch (serial Dolina Krzemowa) oraz nominowany do Oscara® David Strathairn (Good Night and Good Luck).

Filmy opowiadające o Godzilli oferują rozmach i rozrywkę, ale poza epickimi walkami potworów i apokaliptyczną destrukcją mają też wydźwięk alegoryczny. Początkowo Japończycy właśnie w taki sposób wyobrażali sobie tę postać. Myślę, że to jedna z przyczyn, dla których Godzilla nadal pozostaje popularny.

– mówi reżyser i współscenarzysta filmu Godzilla II: Król potworów, Michael Dougherty.

Od czasu jego wybuchowego przebudzenia w 1954 r. do epickiego odrodzenia w 2014 r. Godzilla zawsze był czymś więcej niż tylko potworem. Niszczyciel, wybawca, legenda, król – ewoluował i był definiowany na nowo przez całe dziesięciolecia zachodzących przemian społecznych, politycznych i ekologicznych, począwszy od niszczycielskiego żywiołu, a skończywszy na ostatnim, samotnym samuraju. − To typowe kino rozrywkowe, ale można się w nim doszukiwać metafor. Mimo że motywy przewodnie filmów uległy zmianie na przestrzeni lat, wszystkie ostatecznie ostrzegają przed tym samym: jeśli nie uszanujesz natury, ona się na tobie zemści

− kontynuuje reżyser.

To kino rozrywkowe w najlepszym wydaniu

− podkreśla aktor Kyle Chandler wcielający się w postać Marka Russella.

Mike przedstawił nam zapierającą dech w piersiach wizję świata opanowanego przez 150-metrowe potwory i historię, która sprawia, że los ludzi znajdujących się u ich stóp nie jest ci obojętny. Nie mogę się doczekać, kiedy ich ścieżki się przetną. Bardzo liczę na to, że kiedy widzowie siedzący w kinie zobaczą ten ogromny świat, uwierzą, że mógł on istnieć naprawdę

– dodaje aktor.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.