George R.R. Martin będzie pracował przy japońskiej grze wideo

0
George R.R. Martin, twórca kultowej już sagi Pieśń Ognia i Lodu, przyznał, że prowadzi konsultacje z deweloperami z Japonii przy projekcie nowej gry wideo.

Niespełna dwa miesiące temu pojawiła się plotka łącząca osobę George’a R.R. Martina z japońskim studiem From Software, twórcami takich gier, jak Dark Souls III czy Sekiro: Shadows Die Twice. Teraz pisarz sam wspomniał o nowej przygodzie na blogu.

A ja? Wciąż tu jestem i nadal jestem zajęty. Jako producent, mam pięć występów w HBO (niektóre nie mają nic wspólnego ze światem Westeros), dwa w Hulu, jeden w History Channel. Jestem zaangażowany w wiele projektów fabularnych, niektóre oparte na moich własnych historiach i książkach, kolejne na materiałach stworzonych przez innych. Są takie krótkie filmy, które mam nadzieję nakręcić, adaptacje klasycznych historii jednego z najbardziej błyskotliwych, dziwacznych i oryginalnych pisarzy, jakich nasz gatunek kiedykolwiek stworzył. Konsultowałem się w sprawie gry wideo z Japonii. I jeszcze Meow Wolf….

Redakcja Gematsu postanowiła poruszyć temat u swoich informatorów i osoba z From Software potwierdziła współpracę z „GR” – tak jest określany w zespole Martin. Japończycy mają kreować wielki, otwarty świat, po którym gracze będą podróżować i otrzymają szansę podbijania kolejnych królestw. Zabicie dowódcy pozwoli nam przejąć jego moc i tym samym nasz protagonista stanie się silniejszy.

Szczegóły gry mają nadejść już na E3 2019.