Festiwal w Cannes przesunięty

0
Wszelkie premiery filmowe, prace na planie produkcji – czy to kinowych, czy telewizyjnych, trasy koncertowe, spotkania i festiwale zostają odwołane. Powód? Chyba nie trzeba nikomu pisać, dlaczego odwołuje się tyle rzeczy. W maju miał się odbyć Festiwal w Cannes, jedna z najbardziej prestiżowych imprez światka filmowego. Tymczasem ze względu na koronawirusa nie odbędzie się ona.

Festiwal Filmowy w Cannes 2020 miał się odbyć w maju – w dniach od 12 maja do 23. Ogłoszono, że impreza została przesunięta. Organizatorzy zastanawiają się nad urządzeniem w tym terminie wirylnych targów, jednak obecnie jest to tylko plan, nic potwierdzonego.

Organizatorzy Cannes ogłosili:

W momencie globalnego kryzysu zdrowotnego nasze myśli są z ofiarami COVID-19 i łączymy się ze wszystkimi walczącymi z chorobą. Dzisiaj podjęliśmy następującą decyzję: Festiwal w Cannes nie może się odbyć w wyznaczonym terminie, od 12 do 23 maja. Rozważamy kilka opcji, by zabezpieczyć jego trwanie, główny dotyczy odroczenia imprezy w Cannes, koniec czerwca początek lipca 2020.