„Assasin’s Creed: Valhalla” – Wikingowie na pierwszym zwiastunie od Ubisoftu

0
Zgodnie z zapowiedzią, Ubisoft zaprezentował pierwszy zwiastun swojej najnowszej gry — Assasin’s Creed: Valhalla

Assasin’s Creed: Valhalla to najnowsza odsłona flagowej serii Ubisoftu, wydawanej od 2007 roku. O osadzenie akcji w erze Wikingów fani prosili od dobrych kilku lat. Ich oczekiwania są tak wysokie, że podczas transmisji z tworzenia grafiki, publiczność narzekała na ewentualną możliwość wcielenia się w asasynkę. Dlatego firma do stworzenia tej produkcji zaangażowała aż 14 swoich studiów!

Jednak mamy już pewność, że historia poruszy temat sporu Wikingów z Anglikami, a głównym bohaterem będzie Eivor — łupieżca wychowany na opowieściach o bitwie i chwale.Jak twierdzi dyrektor kreatywny, Ashraf Ismail:

Wcielenie się w Eivora pozwoli zakosztować życia wikińskiego najeźdźcy i przywódcy klanu. Gracze zmierzą się z wieloma wyzwaniami podczas budowy nowego domu, w samym środku walki o wpływy i kontrolę nad Anglią.

Jednak tak jak w przypadku poprzedniej gry, będziemy mogli wcielić się w kobietę, którą będziemy mogli spersonalizować, a przebieg rozgrywki będzie nieliniowy. Co ciekawe, do dyspozycji twórcy oddadzą nam własną osadę, którą będziemy mogli ulepszać  budować koszary, kuźnie czy warsztat tatuatora. Do tego będzie można werbować najemników stworzonych i udostępnionych online przez innych graczy.

"Assasin's Creed: Valhalla" - Wikingowie na pierwszym zwiastunie od Ubisoftu

Dużą nowością pod kątem gameplayu będą najazdy na żołnierzy i fortece w Anglii, gdzie celem gracza jest zebranie surowców potrzebnych do przetrwania. Oprócz tego twórcy obiecują ulepszony system walki poprzez użycie dwóch broni na raz. Nie zabraknie także efektownych wykończeń jak ścinanie głowy czy naszpikowanie strzałami oraz pobocznych aktywności jak chociażby wdanie się w pijackie pyskówki.

W grę zagramy pod koniec tego roku na PlayStation 4, Xboksie One, PC, a także na konsolach nowej generacji i Google Stadia. Ponadto zamawiając Assasin’s Creed: Valhalla w przedsprzedaży otrzymacie dostęp do misji Droga Berserka. Wiadomo także co będą zawierać poszczególne edycje sprzedażowe:

  • Złota – gra i przepustka sezonowa
  • Ultimate – dostęp do unikatowej zawartości personalizacji: pakietu wyposażenia berserka, pakietu osadniczy berserka, pakietu szkutniczego  berserka, a także zestawu run ulepszających uzbrojenie lub wyposażenie.
  • Kolekcjonerska (dostępna jedynie w Ubisoft Store): replika Eivor z drakkarem o wysokości 30 cm od Ubicollectibles, pudełko kolekcjonerskie, steelbook, certyfikat autentyczności, wikiński posążek Eivora z jego krukiem oraz duńskim toporem (wysokość: 5 cm), unikatowe litografie, ścieżka dźwiękowa z gry.

Assassins Creed Valhalla 4Assassins Creed Valhalla 3