„Ant-Man i Osa: Kwantomania” na Blu-ray™ i DVD

Ant-Man i Osa powracają w nowym, pełnym przygód filmie! Wraz z najbliższymi przemierzą Wymiar Kwantowy, gdzie spotkają zadziwiające, nieznane istoty. To, co tam przeżyją, zmieni ich wyobrażenia o tym, co jest możliwe. Ant-Man i Osa: Kwantomania ­– wielkie otwarcie 5. Fazy MCU już od 31 maja na Blu-ray™ i DVD.

Scott Lang i Hope van Dyne nadal wiodą życie jako para superbohaterów. Los traktuje ich dobrze – Scott napisał książkę, Hope działa charytatywnie i wreszcie mogą utrzymywać codzienne relacje z rodziną: rodzicami Hope – Janet van Dyne i Hankiem Pymem oraz córką Scotta – Cassie. Cassie, jak się okazuje, podziela pasję swojej nowej rodziny do nauki i technologii, a w szczególności do wymiaru kwantowego. Ale ciekawość niespodziewanie zaprowadzi całą rodzinę do niezmierzonego świata subatomowego, gdzie na swojej drodze spotykają dziwne, nieznane stworzenia, zwaśnioną społeczność i władcę czasu rozpoczynającego realizację swojego groźnego planu. Scott i Cassie zostają rozłączeni z Hope, Janet i Hankiem. Bohaterowie gubią się w świecie ogarniętym wojną nie mając pojęcia jak i czy w ogóle znajdą drogę do domu.

Charakteryzujący się szybką akcją film przygodowy rozpoczynający 5. fazę filmowego uniwersum Marvela ma w sobie dokładnie te emocje i humor, jakich oczekują fani.

Filmy o Ant-Manie zawsze koncentrowały się na rodzinie.

– mówi reżyser Peyton Reed.

W Kwantomanii pogłębiamy i komplikujemy relacje wewnątrzrodzinne, jednocześnie malując obraz o znacznie większej skali. W pierwszych filmach wymiar kwantowy pojawiał się, ale tym razem chcieliśmy nadać filmowi zupełnie inny charakter: to niezapomniane przeżycie.

Stawka jest wysoka, dodaje Reed – Ant-Man i Osa: Kwantomania jest wprowadzeniem do kolejnych filmów.

Właśnie to było dla mnie niezwykle ekscytujące.

– mówi.

Stworzenie wymiaru kwantowego to fundamentalny akt stworzenia świata. Chodzi o to, że bohaterowie wchodzą głębiej w ten wymiar, niż w poprzednich filmach. Musieliśmy nie tylko stworzyć stronę wizualną tych miast i cywilizacji, musieliśmy też wymyślić ich wewnętrzną logikę i historię, a następnie zapełnić je stworzeniami, istotami i budowlami.

Jak dodaje producent Stephen Broussard:

To subatomowa przestrzeń istniejąca wewnątrz znanego nam świata. Zadaliśmy sobie pytanie: Jak wygląda tam technologia? Jak wygląda tam społeczeństwo? Jak wygląda tam religia i polityka? Myślę, że jednym z powodów, dla których filmowe uniwersum Marvela odniosło sukces i jest tak długotrwałe jest to, że traktujemy nowe postacie i nowe historie jako możliwość wyważania drzwi do zupełnie nowych światów.

Nie inaczej jest i tym razem. Ant-Man i Osa: Kwantomania to jednak poza otwarciem zupełnie nowych możliwości tak dla tych postaci, jak i całego uniwersum Marvela, także powrót do uwielbianych bohaterów na zupełnie nowym etapie ich życia. Jak wyjawia producent Stephen Broussard, bohaterowie znajdą się w nowym otoczeniu, gdzie spotkają wiele nieznanych twarzy. Niektóre z nich będą przyjazne, inne nie.

Ant-Man i Osa: Kwantomania to film wielowymiarowy.

– mówi Broussard.

Przede wszystkim jest to familijny film przygodowy. Opowiada historię rodziny superbohaterów wciągniętej do wymiaru kwantowego, po czym staje się spektakularnym filmem science fiction i opowieścią o dojrzewaniu. W tej jednej produkcji odnajdziemy wiele różnych motywów.

W filmie pojawiają się aktorzy dobrze znani z poprzednich odsłon. Paul Rudd wcielający się w Scotta Langa (tytułowego Ant-Mana), oraz Evangeline Lilly jako Hope van Dyne (znana jako Osa). Zobaczyć możemy również Kathryn Newton jako Cassie Lang, a także Michelle Pfeiffer jako Janet van Dyne, czy Michaela Douglasa jako Hanka Pyma. Ale Kwantomania to również film wprowadzający do tego świata zupełnie nowe postacie. Po raz pierwszy możemy tutaj zobaczyć Lorda Krylara, zagranego przez uwielbianego Billa Murraya, a także Kanga Zdobywcę – głównego antagonistę i kluczową dla dalszego rozwoju uniwersum postać. W tej roli wystąpił Jonathan Majors.

ant man

Peyton Reed powracający po raz trzeci do roli reżysera filmu o Ant-Manie zna głównych bohaterów na wylot. Ochoczo zabrał się do stawiania ich przed nowymi wyzwaniami nie tracąc z oczu wartości rodzinnych, którymi się kierują.

Córka Scotta, Cassie Lang, ma już 18 lat.

– mówi Reed.

A relacja Scotta i Cassie zawsze była kluczowym elementem filmów o Ant-Manie. Jego największym dążeniem w życiu jest być dobrym ojcem dla córki, ale różne wydarzenia uniemożliwiały mu spędzanie z nią czasu. W tym filmie Scott odczuwa konflikt związany z tym, że traktuje Cassie jak dziecko, kiedy ona już wkroczyła w dorosłość. W dodatku jest idealistką. Ma własny pomysł na życie, co jest źródłem wielu dramatycznych i komediowych napięć.

Chcieliśmy zgłębić motyw członków rodziny ukrywających przed sobą jakieś sekrety.

– kontynuuje Reed.

Hope i Hank uratowali Janet z wymiaru kwantowego, gdzie żyła przez 30 lat. Łatwo sobie wyobrazić, że Hope miała własne wyobrażenia o  spotkaniu z mamą po latach – o tym, jak będą sobie wszystko opowiadać, jak dowie się o tym, co robiła podczas rozłąki. Ale co by było, gdyby mama nie chciała opowiadać, co się tam wydarzyło? Co by się stało, gdyby otoczyła się emocjonalnym murem? Film jest naprawdę o tym, że możesz zostawić przeszłość za sobą, ale przeszłość nigdy nie zostawi ciebie.

Scenarzysta Jeff Loveness, do którego zwrócono się o pomoc przy eksploracji wymiaru kwantowego na potrzeby nowego filmu, był zaintrygowany możliwością przeniesienia Ant-Mana i Osy z San Francisco do nieznanego, przerażającego nowego świata.

Podczas pierwszego spotkania z Peytonem [Reedem] i Marvelem niesamowicie podekscytował nas pomysł realizacji spektakularnego, wielkiego, przygodowego filmu z najmniej spodziewanym superbohaterem. Od początku chodziło o to, by postawić bohaterów w obliczu zagrożenia na poziomie Avengers, naprzeciw kolejnego wielkiego złoczyńcy uniwersum – Kanga Zdobywcy, tymczasem przecież protagoniści to zaledwie Scott, Hope i ich rodziny.

Według Broussarda sposób budowania poszczególnych postaci jest kluczem do narracji.

Jednym z elementów naszej filozofii, zgodnie z którym zawsze postępujemy w studiu, jest stawianie postaci w centrum, zakorzenianie fabuły w postaciach. Science-fiction i budowanie światów jest fajne, ale ostatecznie są to tylko dodatki do bohaterów przebywających swoją drogę. Myślę, że dopóki nie zapomnimy, że jest to opowieść o ojcu i córce, a tym w zasadzie jest ten film, to cała otoczka multiwersum, cała otoczka wymiaru kwantowego sama się układa, bo wystarczy zrozumieć, że to historia ojca i córki.

Ant-Man i Osa: Kwantomania to w końcu zupełnie samodzielny film, ale z fabułą mającą znaczący wpływ na przyszłość filmowego uniwersum Marvela. Jak mówi Broussard:

Zrównujemy ten film z tytułami takimi jak Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, w którym byliśmy świadkami upadku T.A.R.C.Z.Y., co wydawało się zdarzeniem przełomowym dla całego uniwersum. Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów to kolejna produkcja, gdzie bohaterowie byli podzieleni na różne zwalczające się frakcje. Naprawdę miało się wrażenie, że przyszłość uniwersum będzie zdeterminowana przez pokazane w niej zdarzenia. Bardzo spodobał nam się pomysł, aby film o Ant-Manie był tak samo ważnym elementem przyszłości filmowego uniwersum Marvela.

Ant-Man i Osa: Kwantomania to pełen akcji i przygód film, który wprowadza nową postać Kanga Zdobywcy oraz otwiera uniwersum Marvela na zupełnie nowy wymiar rozpoczynając kolejną fazę MCU. W polskich kinach zadebiutował 17 lutego, a już 31 maja ukaże się na Blu-ray™ i DVD.

Dodatki specjalne w wydaniu blu-ray™:

  • Wszystko w rodzinie
  • Potężni wrogowie
  • Gagi
  • Sceny niewykorzystane
  • Komentarze audio twórców

Więcej informacji o premierach DVD i Blu-ray™ na profilu: facebook.com/MojeFilmyDVD

Źródłonota prasowa
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu