Amazon tworzy nowe MMO w uniwersum „Władcy Pierścieni”

0
Amazon Game Studios ogłosiło, że będzie współtworzyć nową grę MMO w uniwersum Władcy Pierścieni. Gra ma trafić na komputery stacjonarne oraz konsole.

Według zapowiedzi produkcja bazować ma na powieściach J.R.R. Tolkiena, a nie na filmowej adaptacji Petera Jacksona. Amazon poinformował także, że gra nie będzie w żaden sposób powiązana z serialem telewizyjnym Władcy Pierścieni szykowanym przez firmę.

Amazon Game Studios ogłasza, że będzie współpracować z Leyou Technologies i Middle-earth Enterprises przy tworzeniu i wydawaniu gry massively multiplayer online (MMO) opartej na modelu free-to-play.

– tak przeczytamy w oficjalnym oświadczeniu. Tytuł będzie więc dostępny za darmo, jednak będzie posiadać mikropłatności.

Sama zapowiedź gry miała miejsce w ubiegłym roku, kiedy to należące do Leyou Technologies Holdings Limited studio Athlon Games ogłosiło, że tworzy Lord of the Rings MMO. Według opublikowanych wówczas informacji ma to być „gra sieciowa osadzona w Śródziemiu na długo przed wydarzeniami z Władcy Pierścieni, która skupia się na poznawaniu ziem, ludzi i stworzeń, jakich nigdy wcześniej nie widzieli fani uniwersum Tolkiena.”

Data premiery nie jest znana.