Aktor z „Gry o tron” w obsadzie serialu „Mroczna Wieża”

0
Mroczna Wieża to cykl powieściowy autorstwa Stephena Kinga, na podstawie którego w ostatnim czasie powstał film pełnometrażowy z Idrisem Elbą i Matthew McConaughey. Teraz Amazon Prime przeniesie historię Rewolwerowca na mały ekran.

Jak wiadomo od pewnego czasu, w główną rolę wcieli się Sam Strike (Nightflyers), a Jasper Pääkkönen (Wikingowie) zagra Człowieka w czerni. Za reżyserię odpowiedzialny jest Glen Mazzara, znany z The Walking Dead.

Tymczasem serwis Mirror poinformował, że aktor znany z serialu Gra o tron właśnie dołączył do obsady Mrocznej Wieży. Jerome Flynn, który we wspomnianej produkcji wciela się w Bronna, w nadchodzącej adaptacji zagra „kowboja”.

[perfectpullquote align=”full” bordertop=”false” cite=”” link=”” color=”#cc2854″ class=”” size=”18″] Od zawsze moim marzeniem było zagrać kowboja – i teraz to się spełnia. Jestem z tego powodu bardzo podekscytowany. [/perfectpullquote]

Historia będzie prawdopodobnie adaptacją czterech pierwszych tomów serii Mroczna Wieża, oraz serii kanonicznych komiksów, które prezentują młodość Rewolwerowca, jego pierwsze kontakty z Człowiekiem w Czerni oraz upadek Gilead.

Chociaż prace nad serialem trwają już od roku, Amazon nie dał jeszcze zielonego światła na realizację całego sezonu. Data premiery także nie jest znana.


Źródło: Screen Rant
Grafika: Den of Geek