Wygraj egzemplarz wyjątkowej książki „Podniebny” [ZAKOŃCZONY]

Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W Święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po… właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość…

Nową powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej Trylogii Czasu i Silvera, może wygrać właśnie u nas! Dzięki Wydawnictwu Media Rodzina mamy do rozdania aż dwa egzemplarze!

Co trzeba zrobić?

Wystarczy, że odpowiecie na pytanie: Podróż do jakiego fantastycznego świata chciałbyś przeżyć i dlaczego?

Odpowiedzi udzielcie w komentarzu. Wygrają dwie, najbardziej kreatywne odpowiedzi. Na wasze zgłoszenia czekamy do 25 października 2018, do godziny 23:59.

 

Regulamin – UWAGA!!! W związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, prosimy o zapoznanie się z poniższym regulaminem.

1. Organizatorem konkursów jest strona Popbookownik (zwana dalej Organizatorem).

2. Konkurs odbywa się na stronie http://popbookownik.pl.

3. Konkurs trwa do 25 października 2018, do godziny 23:59.

4. By wziąć udział w konkursie, należy posiadać komputer lub urządzenie mobilne oraz dostęp do internetu.

5. W konkursie mogą wziąć udział osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych, mające ukończone 18 lat. W przypadku osób niepełnoletnich wymagana jest zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na wzięcie udziału w zabawie.

6. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest spełnienie punktu 4 i 5 tego regulaminu oraz napisanie komentarza pod postem konkursowym z odpowiedzią na zadane w tym poście pytanie, a także świadoma akceptacja niniejszego regulaminu, będąca jednocześnie dowodem na świadome wzięcie udziału w konkursie. Brak wyraźnej akceptacji warunków konkursu skutkować będzie niebraniem pod uwagę komentarza ze zgłoszeniem.

7. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zapoznanie się i akceptację niniejszego regulaminu.

8. Spośród wszystkich odpowiedzi, Organizator wybierze tę najciekawszą według niego. Wręczone zostaną dwa egzemplarze książki Podniebny Kerstin Gier (wybranych zostanie dwoje zwycięzców, każdy otrzyma po jednym egzemplarzu).

9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.

10. Nagrodę stanowi książka Podniebny Kerstin Gier.

11. Koszt nadania nagród ponosi Organizator. Wysyłka jedynie na terenie Polski, listem poleconym, Pocztą Polską.

12. Warunkiem uzyskania nagrody jest podanie przez zwycięzcę, po ogłoszeniu wyników, mailowo na adres Organizatora redakcja@popbookownik.pl, prawidłowego adresu korespondencyjnego oraz imienia i nazwiska, wraz w wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych w celu wysyłki nagrody. Organizator może poprosić także o podanie daty urodzenia, w celu weryfikacji pełnoletności uczestnika. Podanie wszystkich tych danych jest dobrowolne i powinno nastąpić świadomie.

13. Podane przez zwycięzcę dane zostaną wykorzystane jednorazowo – jedynie do wysłania nagrody, co stanowi cel ich przetwarzania.

14. Organizator nie będzie ich udostępniał osobom trzecim, ani wykorzystywał w żaden inny sposób.

15. Dane przechowywane będą na zabezpieczonym hasłem koncie e-mail Organizatora i jedynie przez okres niezbędny do realizacji wysyłki.

16. Po wysyłce nagrody Organizator zobowiązuje się do usunięcia wiadomości zawierających dane osobowe użytkownika.

17. Użytkownik ma prawo do wglądu do podanych danych, a także ich poprawiania oraz zażądania bycia zapomnianym, tj. całkowitego usunięcia jego danych z bazy.

18. Dane określone w punkcie 12 niniejszego regulaminu nie będą wymagane od osób, które nie wygrały konkursu. W związku z tym, komentarz pod postem konkursowym może być opatrzony zwykłym „nickiem”, nie zachodzi konieczność podawania swoich danych osobowych.

19. Nie można wymienić nagrody na jej równowartość pieniężną ani przekazać jej na rzecz osób trzecich.

20. Wszelkie reklamacje należy składać poprzez wiadomość prywatną do Organizatora. Czas na rozpatrzenie reklamacji to 14 dni.

Popbookownik jest stroną stworzoną z pasji przez fanów dla fanów. Znajdziecie tu publikacje dotyczące szeroko rozumianej popkultury – filmy, seriale, książki, komiksy, gry, muzykę, wydarzenia i wiele innych. Nie boimy się pisać tego, co myślimy i pragniemy poszerzać popkulturalne horyzonty naszych czytelników. Mamy nadzieję, że zostaniecie z nami na dłużej!

Komentarze

 • 10 listopada 2018 o 09:44

  Kiedy wyniki :)?

  Odpowiedz
  • Adrianna Dworzyńska
   10 listopada 2018 o 12:09

   Hej, zgodnie z punktem 9. regulaminu:
   9. Wyniki zostaną podane w ciągu 14 dni roboczych od zakończenia konkursu, a wysyłka nagród nastąpi w ciągu 14 dni roboczych od ogłoszenia wyników.

   Odpowiedz
 • 25 października 2018 o 23:45

  Akceptuję regulamin konkursu 🙂

  Ja osobiście tak naj, najbardziej chciałabym przeżyć podróż do Podziemia. Z naciskiem na tą część z „przeżyciem” 😀
  Pomyślcie tylko – byłabym pierwszym śmiertelnikiem, któremu udało się odwiedzić Tartar i opowiedzieć potem jak tam było! (Annabeth, Percy’ego i Nico jako półbogów nie liczę)
  Ale czemu w sumie mi zależy? Bo kocham zwiedzać! A Hades brzmi jak Święty Graal dla turysty. Już widzę te krajobrazy – Ereb z jego otępiającą pustką, Pole Elizejskie i Wyspy Błogosławionych oraz ich przepych, a do tego mroczne, zimne czeluście Tartaru.
  Marzę o wykąpaniu się w Styksie, „pożyczeniu” trochę wody z Lete czy o sympatycznym rejsie z Charonem w roli przewodnika. Chciałabym pobawić się z Cerberkiem, tym małym słodziakiem, i połazić po pałacu Hadesa. Swoją drogą bardzo mnie zastanawia, czy to prawda, że przy wystroju poszedł w kierunku makabry. Jeśli tak, dosłownie musiałabym pogadać z Persefoną, jak ona to znosi. No i fajnie byłoby zobaczyć jej ogród.
  No a Tartar? Crème de la crème, o ile jesteś tylko turystą. Żeby nie było, nie zamierzam upajać się cierpieniem dusz potępionych. Bardziej kręci mnie pogawędzenie z tytanami, bóstwami śmierci czy podrażnienie Eryni. Pomyślcie tylko – byłabym pierwszym śmiertelnikiem mającym okazję z nimi porozmawiać i na własnej skórze doświadczyć pełnej grozy, toksycznej atmosfery, jaka tam panuje.
  A może to w ogóle bujdy na resorach? Może pałac Hadesa wyłożony jest puchatymi dywanami, Pola Elizejskie mają dobrą opinię wyłącznie dzięki marketingowi, a cały Tartar porastają kwiaty w kolorach tęczy?
  Tak naprawdę nie wiadomo, bo i skąd? Dlatego tak bardzo marzę być pierwszym śmiertelnikiem, który ma okazję to sprawdzić! ^^

  Odpowiedz
  • Adrianna Dworzyńska
   14 listopada 2018 o 14:41

   Hej, gratulacje, wygrałaś 🙂
   Prześlij proszę dane do wysyłki na redakcja@popbookownik.pl i (jeśli się zgadzasz) napisz nam, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w celu otrzymania nagrody. Bez tej informacji nie będziemy mogli wysłać Ci książki.

   Wysyłka nastąpi w ciągu 14 dni roboczych.

   Odpowiedz
 • 25 października 2018 o 22:57

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  Istnieje pewna magiczna kraina. Kraina, w której magia jest obecna w każdym aspekcie życia. Tam jeżeli człowiekowi rozpadły się buty, nie robi nowych. Szuka drzewa butowego i zrywa dojrzałą parę. Zaś jedzenie może zdobyć na przykład z tykw zupnych, albo z drzewa chlebowca. Każdy jest tam obdarzony magiczną mocą, która może objawić się w transformowaniu istot lub tworzeniu różowych plam na ścianie.Trochę to skomplikowane, ale jeśli w grę wchodzi magia, trzeba się do tego przyzwyczaić. Nie ma ograniczeń co do rodzajów magii, jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie może się powtarzać. Spotyka tam się ludzi, centaury, demony, smoki, fauny, gargulce, gobliny, golemy, harpie, merfolki, nimfy, ogry, zombi, przeklęte belzebuby i… cóż, przyjmijmy, że można tam spotkać KAŻDEGO. Jest to kraina, w której przygoda goni przygodę, zaś życie jest bardzo niebezpieczne i wymaga stałej ostrożności, sprytu i fartu. Przynajmniej człowiek nie narzeka na nudę.
  Tą magiczną krainą jest Xanth z cyklu książek ,,Xanth” Piersa Anthony. Czasami, gdy mam dość świata realnego, uciekam do tej krainy. Niestety czynię to jedynie za pomocą kartek książki, lecz gdybym mogła, chciałabym się tam przenieść nie tylko umysłem, ale i ciałem. Przeżyłabym tam niezapomnianą przygodę, zwiedzając las szaleństwa lub dosiadając gryfa. Włożyłabym sukienkę z drzewa ubraniowego oraz spróbowała dojrzałego chleba prosto z drzewa. A co najważniejsze, odkryła swój własny magiczny talent!

  Odpowiedz
 • 25 października 2018 o 17:06

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  Marzy mi się choć na chwilę pobyt w krainie elfów, gdzie czas płynie wolniej niż w świecie ludzi (starczyłoby go na przeczytanie książek ze stosu hańby), gdzie przyroda jeszcze nie jest skażona działalnością człowieka (oddychałabym pełną piersią czymś innym niż pyłem zawieszonym), gdzie krajobrazy zapierają dech, a ogień tańczy z wodą na co dzień, gdzie niebo przybiera spektakularnie zadziwiające barwy i dwa razy w roku zaciera się granica między dniem a nocą. Marzy mi się pobyt w fantastyczniej krainie, która zwana jest często wrotami piekieł, w krainie zwanej lodową wyspą. Marzy mi się Islandia. 🙂

  Odpowiedz
 • 23 października 2018 o 22:05

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję:)
  Magiczną krainą do jakiej chciałabym się wybrać jest Idris wykreowany przez Cassandrę Clare w jej sławnej serii ,,Dary Anioła”. Idris to kraina Nocnych Łowców, położona w sąsiedztwie Szwajcarii. To terytoria równinnych lasów, wysokich pasm górskichi przede wszystkim jezior,na czele z mistycznym Jeziorem Lyn. Stolicą Idrisu jest wspaniałe i monumentalne Szklane Miasto czyli Alicante. Marzę by się tam przenieść choćby na chwilę,ponieważ jak powiedział jeden z bohaterów serii Clare,Hodge :,,Nie widziało się miasta, dopóki nie zobaczy się szklanych wież Alicante”. Dlaczego marzy mi się akurat podróż do Idrisu? Ponieważ to miasto ludzi silnych i zjednoczonych, którzy stali się dla mnie wzorami do naśladowania. To miejsce w którym kobiety mogą sprawować najważniejsze urzędy, prowadzić sklepy ,w których sprzedają broń i przede wszystkim: walczyć. Wizyta w Alicante pozwoliłaby mi poczuć się prawdziwą wojowniczką: taką,która zna swoją wartośc,wie,że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych,że jest równa mężczyznom i nigdy więcej nie będzie bezbronna. Z przyjemnością walczyłabym u boku moich ulubionych postaci,wykazując się wielką odwagą,na co nie zawsze stać mnie w prawdziwym życiu. Wizyta w Idrisie pomogłaby mi również przekonać się,że istnieją ludzie szlachetni,którzy walczą w służnej sprawie i że zdarzają się jeszcze mężczyźni idealni tacy jak boski Jace Herondale czy Alec Lightwood( pomimo faktu,że swoje serce oddał już Magnusowi).

  Odpowiedz
  • Adrianna Dworzyńska
   14 listopada 2018 o 14:42

   Hej, gratulacje, wygrałaś 🙂
   Prześlij proszę dane do wysyłki na redakcja@popbookownik.pl i (jeśli się zgadzasz) napisz nam, że wyrażasz zgodę na przetwarzanie tych danych w celu otrzymania nagrody. Bez tej informacji nie będziemy mogli wysłać Ci książki.

   Wysyłka nastąpi w ciągu 14 dni roboczych.

   Odpowiedz
 • 18 października 2018 o 21:56

  Akceptuję regulamin.
  Może nie będę zbyt oryginalna ale chciałabym przenieść się do Narnii. Pamiętam jak w 6 klasie przeczytałam tą książkę a następnie oglądnęłam film . Byłam bardzo zafascynowana tą krainą, a dialogi z filmu znam do teraz. Chciałabym poznać pana Tumnusa, bobry czy Aslana. Chętnie wzięłabym też udział w bitwie przeciwko Białej Czarownicy, oczywiście pod warunkiem że Łucja miałaby swój uzdrawiający napój. Aż się rozmarzyłam, jak to cudownie byłoby znaleźć się w takiej krainie.

  Odpowiedz
 • 14 października 2018 o 21:57

  Chciałabym wsiąść w samolot i polecieć do Londynu, aby znaleźć Liv Silver z Trylogii snów. Zagłębiłabym się wraz z nią w świat snów, odbyła niezwykłą i niezapomnianą podróż, mijała kolejne drzwi ze śmiesznie rzeźbionymi klamkami i ozdobnymi tabliczkami. Dlaczego właśnie tam? Przecież inne książkowe krainy są równie interesujące: Hogwart, Narnia, Obóz Herosów… Czemu ta wydaje mi się wyjątkowa? Otóż Kraina snów i jej korytarze byłyby dla mnie ucieczką. Swoistym wyrazem buntu, sprzeciwu, nawet pogardy dla rzeczywistego życia, które często daje mi ostatnio po kościach. Przeniosłabym się tam i nie musiała się dłużej martwić. Przecież w snach wszystko jest proste, wszystko jest możliwe… Nawet zamienianie się w Jaguara. Ochhh, jak ja bym chciała choć raz w życiu doświadczyć przemiany w dzikiego kota… 
  Akceptuję regulamin.

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 11:27

  Od zawsze marzyłam o tym aby odwiedzić świat Muminków. Mogłabym być którymkolwiek z bohaterów, no może oprócz Bobka 🙂 Z wielką przyjemnością odwiedziłabym magiczny świat, w którym codziennie czekałyby na mnie niesztampowe przygody, pyszności przygotowane przez Mamę Muminka, no i oczywiście wspaniali przyjaciele. Najchętniej wcieliłabym się we Włóczykija, głównie ze względu na Jego pęd ku wolności i niezależność a także ogromną skłonność ku minimalizmowi i prostocie.

  Akceptuję regulamin.

  Odpowiedz
 • 12 października 2018 o 09:07

  Zapoznałam się z treścią regulaminu i akceptuję regulamin. Chciałabym poznać Nibylandię i spotkać Piotrusia Pana byłoby cudownie

  Odpowiedz
 • 11 października 2018 o 13:05

  A ja z chęcią wybrałbym się do Cymierii. Głównie po to żeby przekonać się czy Conan faktycznie mówi z austriackim akcentem i wygląda jak Arnold Schwarzenegger 🙂

  akceptuję regulamin 🙂

  Odpowiedz
 • 9 października 2018 o 13:03

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  Krainą, do której chciałabym odbyć taką podróż jest Fantazjana z ,, Nie kończącej się historii” Michaela Ende. Jest to kraina bajeczna, w której możemy spotkać dziwne stworzenia, zobaczyć barwne krainy i przeżyć niezwykłe przygody. Jest to jednak świat naznaczony cierpieniem. Grozi mu zagłada. Fantazjanę pochłania Nicość. Ta cudowna kraina może przestać istnieć tylko dlatego, że ludzie przestają wierzyć w marzenia. Chociaż tej krainie zagraża zagłada to ja tak jak Bastian wierzę w jej ratunek. Odbudowuję ją krok po kroku w moich marzeniach. Wszystko jest możliwe dla tych, którzy kochają i potrafią marzyć.

  Odpowiedz
 • 6 października 2018 o 20:21

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  Harry Potter, Hobbit, to wszystko było. Ja bym zaryzykowała podróż do świata stworzonego przez Maggie Stiefvater, ponieważ nazbyt ją kocham, żeby sobie tego nie wyobrażać. Chciałabym odwiedzić szczególnie „Balladę” i „Lament”, mimo że przez każdą stronę książki jak nic uciekałabym przed stadem elfów czy faerii do momentu, aż któryś z nich by mi nie pomógł, a potem kto wie, może by mnie polubił… Dalszy ciąg zdarzeń można sobie dopowiedzieć 🙂
  Albo do cyklu Król Kruków… Powłóczyłabym się po kruczych grobowcach, poznała Cabeswater i całą dziwność tej niesamowitej krainy, nie opuszczając jej nawet na chwilę. Przyznaję, że prawdopodobnie próbowałabym przekonać Ronana do wyciągnięcia mi jakiegoś brylancika z jego snu, przecież tudno byłoby nie skorzystać z takiej okazji. Zanim wyrzuciliby mnie stamtąd, nauczyłabym się widzieć trzecim okiem. Kto wie, może mogłabym potem wykorzystać to w rzeczywistym życiu, by zostać wróżbitą jak Adam? Zostałaby mi jakaś namiastka po tej przygodzie. Albo nie! Zostałabym TAM na zawsze, uznając męskie wymówki za seksistowskie uwagi.

  Odpowiedz
 • 6 października 2018 o 00:15

  Marzy mi się podróż do Narnii
  Otwieram drzwi do szafy, zanurzam się w gęstwinę płaszczy na zimę, zamykam oczy, otwieram okno wyobraźni, już witam się z Tobą Aslanie, z Łucją, Zuzanną, Edmundem i Piotrem walczę z armią Białej Królowej, zwyciężamy ! Rozsuwasz konary drzewa odsyłasz mnie do domu Aslanie, poznać było Cię strasznie miło.
  Lecz to nie koniec podróży, morskie batalie mi się marzą, więc na horyzoncie cwanego pirata me oczy wypatrują, by zabrał mnie na pokład Czarnej Perły bym mogła z nim podbijać Karaiby.
  Gdy wygramy starcie z nieumarłą załogą, przechytrzymy Davy’ ego Jonesa, odzyskamy władzę nad oceanem Jack odstawi mnie na ląd kradnąc całusa z mych nieśmiałych ust. Odpłynie, a ja będę tęsknić niesłychanie!
  By miłym akcentem zakończyć swą podróż wpadnę na chwilę do Shire. Odwiedzę Bilba i Frodo, posłucham ich opowieści, przybiję piątkę z Gandalfem, pośpiewam z krasnoludami, zatańczę w blasku księżyca z elfami, zmęczona usnę na zielonej polanie, wnet wrócę z krainy marzeń do życia w realu, lecz zanim…oj, nie budź mnie jeszcze, wszak to nie pora na wstawanie 😉
  Akceptuję regulamin 😉

  Odpowiedz
 • 5 października 2018 o 12:33

  Zapoznałam się z regulaminem i go akceptuję.

  Wyjazd na Kubę śladami E. Hemingway byłby dla mnie podróżą do fantastycznego świata. Kto wie, może udałby się wypłynąć na wody Zatoki Meksykańskiej, gdzie łowił ryby i napisał powieść „Stary człowiek i morze”.
  Ech! Zanurzyć się w błękicie tej wody … A może nawet zobaczyć Fort Jeff na małych atolach w pobliżu Kuby – przecież on tam często bywał, bo kochał to miejsce. Usiąść razem z nim na jednej z łodzi domowej roboty; z silnikiem zrobionym z pralki czy radia, pogawędzić o książkach, podróżach, jedzeniu, albo posiedzieć bez słowa i razem wsłuchać się w szum fal. A potem, w jednej z tawern w której miał zwyczaj bywać, napić się za jego zdrowie – pysznej, kubańskiej kawy.

  Odpowiedz
 • 5 października 2018 o 12:08

  Akceptuję regulamin

  Odpowiedz
 • 5 października 2018 o 11:49

  Niewątpliwie HOBBITON (Shire) – kraina hobbitów z Władców Pierścieni.
  Cudowny klimat – klimat Shire jest chłodny, ale z niezbyt mroźnymi zimami i z dość ciepłym latem. Opady deszczu występują dość często.
  Wspaniali ludzie – Ludzie w hobbitonie są znani z bardzo miłych, radosnych i spokojnych upodobań. Wierzą w proste życie w rolnictwie, jedzeniu i życiu towarzyskim.
  Styl życia – Siedem posiłków dziennie
  Och, a także mógłbym palić te zioła, które przez cały dzień nazywają „trawką”. Życie byłoby tam cudowne.

  Odpowiedz
  • Monika Doerre
   5 października 2018 o 11:54

   Prosimy jeszcze o akceptację regulaminu;D

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.