Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

0
Witajcie drodzy Planszówkowicze! Jak co tydzień spieszymy z najświeższymi nowościami ze świata gier planszowych. Musimy przyznać, że ostatni tydzień był bogaty w premiery oraz zapowiedzi. Przeczytacie o planach wydawniczych Egmontu oraz G3, a także o sałatkowej grze od Barda. Radzimy przygotować portfele, ponieważ w przedsprzedażach kuszące tytuły od Portal Games i powrót klasyka Black Monka! Wzięliśmy pod lupę obecne projekty na Kickstarterze, a na samym końcu zamieściliśmy kolejne gry print&play przygotowane przez Rebel oraz Galaktę w ramach trwającej kwarantanny. Zaczynamy!
PREMIERY
27 kwietnia swoją premierę miała zabawna karcianka familijna Point Salad od wydawnictwa Bard. W grze postaramy się stworzyć swoją wyjątkową sałatkę, poprzez najlepsze kombinacje warzyw i kart punktowanych w nieustannie zmieniającym się targu. Sposobów na zdobywanie punktów istnieje ponad sto, więc z pewnością każda rozgrywka będzie inna od poprzedniej.
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Ukazał się już dodruk Magicznego Labiryntu od wydawnictwa G3. Tytuł jest dedykowany nie tylko najmłodszym, ale również świetnie się sprawdzi w rodzinnym gronie i przetestuje waszą pamięć oraz wyobraźnię przestrzenną. Wcielając się w magów będziecie starali się dotrzeć swoim pionkiem do wylosowanego obrazka. Zadanie nie należy jednak do najłatwiejszych, ponieważ pod planszą znajduje się labirynt, który ogranicza wasze ruchy i tym samym zmusza do zapamiętania owego układu. Kto pierwszy dotrze do celu?

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Kolejny dodruk od G3 zaspokoi graczy roll&write, ponieważ już możecie kupić zapasowe bloczki do gry Rzuć na tacę: bloczek podstawowy i wyzwanie I.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

PLANY WYDAWNICZE

Na 13 maja wydawnictwo Egmont zapowiedziało premierę dwóch tytułów z serii Gry do plecaka: Łap za słówka i Kajko i Kokosz. Szkoła latania. Oba są grami karcianymi, przy czym pierwsza z nich jest idealna do przeprowadzania rozgrywek podczas trwania różnych imprez, a w obecnej sytuacji, zwłaszcza tych organizowanych w gronie rodzinnym. Zestaw Łap za słówka składa się: 30 kart kategorii, 42 kart liter (w dwóch kolorach rewersów) i 38 kart punktów. Zaczynając turniej układamy karty w taki sposób, by odkryte były dwie litery i nazwa jednej z kategorii. Zadaniem graczy jest odnalezienie i zapisanie na swoich kartkach takich słów, które rozpoczynają się na wskazaną literę i koniecznie pasują do danej kategorii. Co ważne punkty przyznawane są tylko za wyrazy, których nie zapisali nasi przeciwnicy. Taka forma zabawy wspomaga rozwój naszej kreatywności i dostarcza dużo radości.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Druga z gier, a więc Szkoła latania oparta jest na fabule znanych komiksów z Kajko i Kokoszem w rolach głównych. Zabawa ta ma bardzo proste zasady: wystarczy zagrać karty i za sprawą siły przypisanej do konkretnej postaci, pokonać swoich rywali. Gra posiada dwie wersje, dlatego jest odpowiednia zarówno dla dzieci młodszych, a konkretnie dla tych od siódmego roku życia, jak i tych o kilka lat starszych. Warto także obejrzeć filmik przedstawiający unboxing owej gry.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

G3 zapowiedziało kolejne tytuły z serii swoich łamigłówek. Pierwszy z nich przeniesie was na Wesołą Farmę, która oferuje pięćdziesiąt łamigłówek. Natomiast druga gra przeniesie dzielnych śmiałków do Egiptu, gdzie będziecie poszukiwać drogocennych skarbów Tutenchamona. Premiery już w pierwszej połowie maja!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

6 maja będzie dniem premier w wydawnictwie Zielona Sowa. Do zapowiadanych już wcześniej: Kotka i motylków oraz Mew dołączy także gra zatytułowana Nakarm chomiczka. Jest ona dedykowana dzieciom od czwartego roku życia. Ich zadaniem będzie nakarmienie głodnego zwierzątka zapasami ze spiżarni. Tutaj będzie liczyła się spostrzegawczość oraz umiejętność planowania zdrowego i zrównoważonego menu. Trzeba bowiem zadbać o jak najlepszą kondycję chomiczka, by rósł szybko i nie chorował. Gra z pewnością w ciekawy sposób dostarczy dzieciom wartościowej wiedzy o zdrowym odżywianiu oraz mnóstwo dobrej zabawy.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

PRZEDSPRZEDAŻE

Wielki Munchkin od Black Monk powraca! A wraz z nim seria dodatków od 2 do 5! Tytuł jest klasykiem wśród karcianek i wręcz ocieka negatywną interakcją. Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej grze, to już spieszymy z pomocą. Wcielając się w dzielnych bohaterów będziecie przemierzać korytarzami mrocznych lochów i ubijać potwory, a po drodze zdobywać Skarby i Poziomy oraz zyskiwać nowe klasy i rasy. Wysyłka rozpocznie się już 11 maja. Czas podbić lochy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Polscy miłośnicy gier logicznych mogą poszerzyć swoją azulową rodzinę o dodatek do pierwszej odsłony tego tytułu. Kryształowa Mozaika jest odpowiedzią na uwagi fanów, ponieważ w pudełku znajdziemy między innymi specjalne nakładki zapobiegające przesuwaniu się komponentów na planszy. Rozszerzenie znacząco urozmaici rozgrywkę dzięki nowym planszom z pulami premiowymi i zmienionymi polami podłogi. Przypominamy, że do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja Azula. Główkowanie zacznie się 11 maja!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Ruszyła przedsprzedaż dodatków do Aeon’s End od Portal Games. Otchłań poszerzy grupę Magów Bram o dwóch nowych czarodziejów. Waszym zadaniem będzie pokonanie czterech czempionów wysłanych przez Bezimiennego. Co więcej, jeden z Magów zdradzi swoich współtowarzyszy… Kto nim będzie? Niezbadany Mrok przeniesie graczy do tytułowej nicości. Potężne legiony wysłane przez Bezimiennych całkowicie zrujnują pozostałości Gravehold, ale może jeszcze nie jest dla was za późno, ponieważ możecie liczyć na pomoc dwóch nowych Magów Bram. Ponadto możecie także zakupić dwa poprzednie dodatki, które ukazały się w ramach dodruku, Bezimienni oraz Czeluście.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

WSPIERAJKI

Na Kickstarterze ruszyła kampania wpierająca projekt sequela gry Odlotowy Wyścig (org. Steampunk Rally) — Steampunk Rally Fusion. Będzie to samodzielny tytuł, ale po połączeniu z podstawową wersją gry stanie się wyjątkowym dodatkiem. Planszówka jest przeznaczona dla od dwóch do ośmiu graczy. Podobnie jak w pierwowzorze wcielimy się w konstruktorów przedziwnych maszyn i weźmiemy udział w szaleńczym wyścigu. Budowa pojazdów będzie opierać się na mechanice draftu, natomiast za pomocą kości aktywujemy ich specjalne zdolności.

Wśród nagród kampanii znajdują się także wersja Deluxe planszówki, jak również pakiet obu tytułów z rodziny Steampunk Rally, zamknięty w jednym dużym boxie.

Wysyłka gier przewidziana została na wrzesień 2020 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020
28 kwietnia ruszyła kampania, która została ufundowana w siedem i pół godziny. Mowa o wpierajce przezabawnej gry planszowej Dodos Riding Dinos. Jest to figurkowa gra wyścigowa, gdzie wszystkie ruchy są dozwolone. Rzut bananem, deszcz meteorytów czy uderzenie jajem. Szybka i dynamiczna planszówka, która zdobyła już uznanie wśród graczy zdobywając tytuł Najlepszej Gry podczas Roll A Game Expo 2019. Dodos Riding Dinos przeznaczona została dla od jednego do sześciu graczy.
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020
To już trzecia odsłona planszówki osadzonej w realiach Resident EvilResident Evil™ 3: The Board Game to gra kooperacyjna z rodzaju survival horroru, w którą zagrać można solo lub z trójką innych graczy. Śmiałkowie wcielą się w ocalałych uwięzionych w Racconn City próbujących uciec z miasta. Będą musieli współpracować, aby skutecznie przeszukiwać okolicę, walczyć z zombiakami oraz Nemesis. Podstawowa gra zawiera w sumie czternaście scenariuszy. Wysyłka planszówek została zaplanowana na czerwiec 2021 roku.
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020
#ZOSTANWDOMU #GRAJWPLANSZOWKI

Wydawnictwo Galakta przygotowało dla Was polską wersję darmowego scenariusza do gry Catan. Scenariusz #zostanwdomu jest minidodatkiem, który wykorzystacie z podstawką oraz połączycie go z Żeglarzami oraz Miastami i Rycerzami. Co zmieniło się w rozgrywce? Złodziej przestał kraść surowce, a zamiast tego zdecydował się je rozdawać! Zatem nożyczki w dłoń i do dzieła!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020

Brak pomysłów na udaną majówkę? W takim razie, co powiecie na planszówki? Oferta print&play wydawnictwa Rebel powiększyła się o kolejne tytuły. Teraz możecie przenieść się w czasie do lat pięćdziesiątych i uratować Damiena w Time Stories, albo wysłać List Miłosny do pięknej królewny. Drukujemy i gramy!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 25.04.-01.05.2020


Artykuł przygotowały: Paulina Adamczuk, Natalia Jóźwiak, Sylwia Smolińska