Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 – 20.08.2021

Jak co tydzień przygotowaliśmy garść najciekawszych wieści ze świata gier planszowych. Planszowe premiery, zapowiedzi oraz przedsprzedaże, które nie mogą was ominąć.
Premiery
Praga Caput Regni, Portal Games

Praga Caput Regni to najnowsza gra twórcy Podwodnych Miast Vladimira Suchy’ego. Ta przepięknie wykonana gra nie tylko przyciąga do stołu swoim wyglądem, ale zatrzymuję przy nim fenomenalną rozgrywką. Nakład gry wyczerpał się już przed oficjalną premierą, dlatego też w sklepach znajdziecie dosłownie ostatnie sztuki. Wydawnictwo Portal Games zaplanowało już dodruk planszówki.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021

Superfarmer & Bocian, Granna

Z okazji 30-lecia wydawnictwa Granna, w piątek 20. sierpnia, odbyła się premiera kolejnej odsłony kultowej gry Superfarmer. Superfarmer & Bocian sprawi, że farmy graczy będą rozwijać się znacznie sprawniej dzięki pomocy… bociana. Dodatkowym atutem tytułu jest to, że można go łączyć z poprzednimi wersjami, a więc Superfarmerem & Borsukiem oraz Superfarmerem & Kozą

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021

Santa Monica, FoxGames

Santa Monica wydawnictwa FoxGames zadebiutowała 18 sierpnia. To pięknie ilustrowana planszówka, która zabierze was prosto nad wybrzeże słonecznej Kalifornii. Podczas rozgrywki będziecie wybierać karty krajobrazu, umieszczać je w swojej części miasta i zdobywać punkty zwycięstwa za realizację celów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021

Łowczyni potworów, FoxGames

18 sierpnia swoją premierę miał także komiks paragrafowy od wydawnictwa FoxGames – Łowczyni Potworów. „Co należy zrobić, gdy wilkołaki wyjdą na polowanie, a wampiry się przebudzą? Jak przystało na łowcę potworów – wykorzystać swoja umiejętności i pozbyć się ich wszystkich! Przeszukuj miasto, poluj na przerażające stworzenia, wykaż się wzorową odwagą w walce i wypełnij swoją misję, ponieważ bohaterem jesteś TY!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021Gutenberg, Granna 

Jesienią tego roku możemy spodziewać się premiery nowej gry z serii Granna Exper, zatytułowanej Gutenberg. Gra przeznaczona jest dla minimalnie jednego, a maksymalnie czterech graczy, którzy wcielają się w pionierów drukarstwa z XV wieku. Przygotujcie się na sprawną realizację zamówień, by osiągnąć sławę i bogactwo. Nie możecie też zapomnieć o usprawnianiu swoich zakładów i staranie się o wsparcie od mecenasów, aby rozwijać swoje zdolności produkcyjne. Osoba, która zyska największe uznanie, zwycięży. Gra jest skierowana do dzieci od dziesiątego roku życia oraz dorosłych. Zaś czas rozgrywki wynosi 120 minut. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021
Dziennik: Księga Rytuałów, FoxGames

Dziennik: Księga Rytuałów to pierwszy Dziennik dla dorosłych, który został stworzony przez polskich autorów. To oni są twórcami gier z serii Escape Tales oraz największej międzynarodowej platformy escape roomowej – LockMe. Tytuł ten ukaże się w przyszłym roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021DC Batman Ninja; DC Batman Metal, Egmont

Początkiem listopada, a dokładnie 3.11.2021 do sprzedaży trafią DC Batman Ninja  oraz DC Batman Metal. DC Batman Ninja to zestaw oparty na filmie animowanym o tym samym tytule. Można go łączyć z każdą grą z serii DC Deck Building Games i grać jako Batman oraz jego sojusznicy przeniesieni do feudalnej Japonii! Natomiast DC Batman: Metal to osobna gra typu deck building, polegająca na rozbudowaniu swojej talii kupując karty z banku oraz tworzenia swej strategii właściwie używając umiejętności na kartach. Gracze będą walczyć nie tylko pomiędzy sobą, ale również z grą, która atakuje ich Superłotrami z uniwersum DC, a pod koniec muszą zmierzyć się z potężnym Barbatosem.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021

Przedsprzedaże
Przedsprzedaże Wydawnictwa Lacerta

Wydawnictwo Lacerta ruszyło w tym tygodniu z aż dwoma przedsprzedażami. Po pierwsze: do sprzedaży powróciła Agricola dla dwóch osób, jednakże w wersji Big Boxzawierającej oba wydane wcześniej osobno dodatki. Wreszcie znowu będzie można W każdej rundzie wysyłać swoich parobków na pola, stawiać ogrodzenie wzdłuż pastwisk i budować pomieszczeń do hodowli zwierząt: czyli to, co gracze/rolnicy lubią najbardziej. A po drugie: fani Azula: Letniego Pawilonu będą mogli doposażyć się w najnowszy dodatek – Lśniący Pawilon. A tam, jak to zwykle w takich sytuacjach bywa, nowe warianty punktacji, inne ułożenia na planszach gracza, nakładki na planszetki graczy i główną planszę… Po prostu nic tylko brać.

Szarlatan z Pasikurowic, Karczma pod Pękatym Kuflem, G3

Już lada dzień, bo w pierwszym tygodniu września, na sklepowe półki za sprawą dodruku powrócą Szarlatan z Pasikurowic oraz Karczma pod Pękatym Kuflem. I choć już samo w to jest miłą niespodzianką, to prawdziwym newsem jest równoległa premiera nowych dodatków do podstawowych wersji gier. Odpowiednio Znachorzy wprowadza do rozgrywki laboratorium, w którym to alchemicy spróbują swych sił w leczeniu umysłów mieszkańców, odpędzając mary, koszmary i inne obsesje. Natomiast Karczma pod Pękatym Kuflem: Pokoje gościnne to kolejne 4 moduły: Pieśń o winie, Pokój proszę!, Godne życie Karczmarza oraz Wioska jest moja! Przedsprzedaż już trwa.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 14.08.2021 - 20.08.2021Dragomino, FoxGames

W poniedziałek, 16. sierpnia ruszyła przedsprzedaż gry opartej na Kingdomino, a więc Dragomino. Jej premiera odbędzie się 1. września. Gracze będą mogli odkrywać nowe krainy, przy okazji poszukiwania smoczątek. Śliczne ilustracje oraz proste zasady sprawią, że młodsze dzieci również chętnie rozpoczną ową przygodę. Wybierając jedną kartę, mogą eksplorować nowe obszary. Łącząc tereny należące do tej samej grupy, mają możliwość odnalezienia smoczątka lub tylko pustej skorupki. Ta gra jest przeznaczona tylko dla dwóch osób. Skierowana jest zaś do dzieci od piątego roku życia i oczywiście dorosłych także. 


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu