Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 – 10.09.2021

Drodzy planszówkowicze, przedstawiamy najgorętsze wrześniowe premiery gier planszowych minionego tygodnia. Nie zabrakło również kolejnych zapowiedzi, także na przyszły rok! 
Premiery
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Karak: Goblin, Albi

Z lekkim poślizgiem, ale już jest! Na sklepowych półkach dostępna już jest karciana wersja znanego bestsellera wydawnictwa Albi. Zło przebudziło się w jaskiniach! W Karak: Goblin, bo to o niej mowa, wcielicie się w swoją ulubioną postać i przemierzycie niebezpieczne podziemia! Zwycięstwo z goblinem daje nową kartę w Waszej talii, a każda kolejna przybliża Was do zostania bohaterem królestwa! Jest to pozycji typu deck-building.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Tajny Agent, Albi

Nakładem wydawnictwa Albo pojawiła się bardzo ciekawa pozycja – nieoficjalny podręcznik CIA. Tajny Agent to gamebook, w którym znajdziecie zestawy zadań do rozwiązania z kategorii takich, jak logiczne i abstrakcyjne myślenie, stosunki międzynarodowe, pamięć, percepcja, historia i konflikty światowe oraz techniki szpiegowskie.

Ubongo 3D Junior, Egmont

Gra Ubongo autorstwa Grzegorza Rejchtmana swój wielki sukces zawdzięcza niezwykle prostym zasadom i niepowtarzalności rozgrywek. Popularność tej rodzinno-imprezowej układanki sprawiła, że wydawnictwo Egmont regularnie poszerza serię o kolejne tytuły, które choć na pozór są do siebie podobne, to dostarczają zupełnie nowej rozrywki graczom w różnym wieku.  Już 15 września br. do rodziny Ubongo dołączy doskonała gra dla najmłodszych fanów gier planszowych – Ubongo 3D Junior. Gra ma łatwe zasady rozwijające spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zdolności manualne. Można w nią zagrać także w połączeniu z Ubongo 3D, aby zrównoważyć szanse młodszych i starszych graczy. Od 8 września grę można kupić w księgarni Egmont.pl.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Terra, Egmont

Na kartach TERRY zebrano 900 zaskakujących zadań, umożliwiających rozegranie kilkudziesięciu partii bez powtórki. W grze czekają różne niespodzianki, trudne zagadki, nieoczekiwane fakty, zadziwiające informacje. Nie sposób przecież spamiętać wszystkich pytań. Dlatego punkty można zdobyć także za przybliżone odpowiedzi. Gracze mają wiele możliwości, by je otrzymać. Nie muszą znać poprawnej odpowiedzi, ale mogą ją oszacować. Warto przy tym obserwować, jak obstawiają inni gracze i uważać, aby nie ryzykować za bardzo, bo można stracić wcześniej zdobyte punkty!

Lamaland, Lacerta

Jeśli chociaż raz marzyliście o własnej hodowli lam Lamaland pozwoli spełnić te marzenia. W grze wcielicie się w rolników dbających o swoją zwierzynę. Punkty zwycięstwa pozyskacie za karmienie lam oraz realizację zadań, o ile przeciwnicy nie okażą się szybsi. W grze bardzo pomocni będą mieszkańcy okolicznych wiosek, których możecie zatrudnić.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021

Descent: Legendy Mroku, Rebel

Descent: Legendy Mroku to przygoda złożona z epickich kampanii zamkniętych w 3 aktach. Całość da nam rozbudowaną, w pełni powiązaną opowieść o czwórce śmiałków walczących z siłami ciemności.

Przez całą rozgrywkę poprowadzi Was specjalnie przygotowana aplikacja, wyposażona zarówno w informacje dotyczące przebiegu historii, jak i ścieżki rozwoju Waszych postaci. Descent: Legendy Mroku to rozbudowana opowieść, a kolejność podejmowanych przez Was działań i Wasze decyzje będą miały realny wpływ na jej kształt.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021

Zapowiedzi
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Ufodron, Lucrum Games

Czego można spodziewać się po grze o nazwie Ufodron? Chyba się domyślacie – przy pomocy prawdziwego latającego drona pokonaj przeciwników i jako pierwszy pomóż wrócić do domu wszystkim swoim ufoludkom. Zapowiada się spotkanie trzeciego stopnia… Ciekawego czy podczas rozgrywki trzeba będzie zamykać okna by element gry nam nie uciekł. Premiera wkrótce!

 

 

Wirus! Halloween, Muduko 

Wydawnictwo Muduko zapowiedziało datę premiery dodatku do fantastycznej gry karcianej Wirus!. Wirus! Halloween to rozszerzenie, które wprowadzi dwanaście dodatkowych kart. Pojawią się dodatkowe terapie, a nawet zupełnie nowy narząd do leczenia. Premiera 20 września.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Naturalnie, Lacerta

Już 30 września na sklepowych półkach pojawi się Naturalnie: niecodzienne połączenie domino i area control z mnóstwem kombinowania. Gdy podczas jednej z pieszych wędrówek natrafiacie na bardzo zaniedbaną i zanieczyszczoną dolinę, nie możecie przejść obok tego widoku obojętnie: trzeba pomóc naturze odzyskać utracone piękno! Podczas gry będziecie zdobywać punkty za sprowadzanie do doliny zwierząt, układając płytki domina wzdłuż rwących potoków, oraz za sadzenie drzew i krzewów na przylegających do nich nieużytkach. Gra dobiegnie końca, kiedy wykorzystacie wszystkie płytki domina. Zwycięży ten, kto po ostatecznej punktacji będzie w posiadaniu największej liczby punktów.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Zapowiedzi wydawnictwa Egmont

Poznaliśmy zapowiedzi gier planszowych od wydawnictwa Egmont, których premiera planowana jest w listopadzie tego roku. Będą to dwa nowe tytuły z serii książko-gier Escape Quest, a więc Alcatraz: Infiltracja i Superbohaterowie. Pojawią się w sprzedaży 17. listopada. Pierwszy z nich przeniesie graczy do 1963 roku. Gracz przyjmie rolę dziennikarza śledczego, którego zadaniem będzie dostanie się do osnutego złą sławą więzienia Alcatraz. W tym celu przebierze się za więźnia. To okazja do poznania tamtejszych tajemnic i przeżycia niezwykłej przygody. Niestety dziennikarz nie będzie miał specjalnych przywilejów i to od niego zależy, jak zakończy się ta wyprawa. Drugi tytuł z serii to Superbohaterowie. Dzięki niemu gracz wcieli się w zwykłego człowieka, który zostanie zaproszony do Akademii Superbohaterów. Jakie drzemią w nim ukryte moce i czy poradzi sobie z odpowiedzialnością, która od tej pory na nim spocznie? W oba tytuły mogą zagrać już dwunastolatkowie. Natomiast 24. listopada odbędzie się premier dwóch kolejnych planszówek, tym, razem z serii DC Deck Building Game. DC Batman: Metal to gra wymagająca od uczestników budowania talii najmocniejszych kart. Muszą oni właściwie wykorzystywać umiejętności na nich umieszczone. Gracze rywalizują nie tylko pomiędzy sobą, ale także z inną grą z serii, a więc Superłotrami. Na koniec czeka ich zaś walka z Barbatosem. Kolejna nowość ze wspomnianej serii to DC Batman: Ninja. Ten zestaw oparto na serialu animowanym o tym samym tytule. Jest on kompatybilny z wszystkimi innymi grami z cyklu. Gracze mogą wcielić się w Batmana lub jego sojuszników, walczących w feudalnej Japonii. Na koniec czeka ich ostateczne wyzwanie polegające na zbudowaniu potężnego zamku poprzez połączenie pięciu Superłotrów. Gra skierowana jest do osób od czternastego roku życia. 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021

Przedsprzedaże
Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Catan 3D,  Horroru w Arkham: dodatki, Galakta

Wydawnictwa Galakta wystartowało w tym tygodniu z przedsprzedażą dwóch tytułów dla bardzo odmiennych grup fanów. W narożniku lewym mamy kultowy Catan, tym razem jednak w wersji 3D. Osadnicy ruszą więc na podbój trójwymiarowej planszy, a ponadto wszystkie elementy zostały ręcznie pomalowane. W prawym natomiast na chętnych czeka zestaw dla fanów Holrroru w Arkham: rozszerzenie do trzeciej edycji planszówkowej – Tajemnice zakonu oraz Powrót Przerwanego Kręgu, dodatek do karcianej wersji. Ciekawe kto zwycięży? Premiery kolejno 22 i 15 września!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Time’s Up Harry Potter, Rebel

Nietypowe kalambury, w których musimy nie tylko kreatywnie przedstawić wylosowane słowa, ale też zapamiętać, jak robią to inni? To właśnie Time’s Up! Podczas 3 rund naszym zadaniem jest zaprezentować hasła drużynie: najpierw opisując, co mamy na myśli, później używając tylko jednego słowa, a na koniec pokazując treść bez mówienia. 

Time’s Up Harry Potter zawiera 440 haseł związanych ze światem małego czarodzieja. Znajdziesz wśród nich znane miejsca i postacie, zaklęcia, stworzenia i przedmioty. Słowem: wszystko to, co jest bliskie sercu każdego fana serii. Dodatkowo gra oferuje aż 3 poziomy trudności („uczeń”, „profesor” oraz „dyrektor”), dzięki czemu możemy ją dopasować do tego, jak dobrze znamy czarodziejski świat.

Premiera już w przyszłym miesiącu!

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Gra o Tron: Sojusze, Rebel

Wciel się w słynnego bohatera albo złoczyńcę z Westeros i snuj intrygi, aby przejąć kontrolę. Zawieraj korzystne sojusze, a w odpowiednim momencie wbij przyjaciołom nóż w plecy. Pamiętaj jednak, że z upływem pór roku czeka na Ciebie śmiertelne niebezpieczeństwo! 

Gra o Tron: Sojusze to dynamiczna karcianka, w której wcielasz się w jednego głównych bohaterów Pieśni lodu i ognia George’a R.R. Martina. Zagrywaj karty wpływu i pozyskuj znanych z powieści sojuszników, nakłaniając ich, aby stanęli po Twojej stronie. Miej się jednak na baczności! Ci, którzy deklarują Ci przyjaźń, również mogą wchodzić w układy ze swoimi sąsiadami. W tym brutalnym świecie nawet najbliższy towarzysz może okazać się zdrajcą!

Premiera gry została zaplanowana na drugi kwartał 2022 roku.

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021Miasto w chmurach, FoxGames

W minionym tygodniu ruszyła przedsprzedaż gry Miasto w chmurach od wydawnictwa FoxGames. Jej premiera odbędzie się 29. września. Gracze zostaną zaproszeni przez władze miasta do wzięcia udziału w niezwykle ciekawym projekcie. Ich celem jest rozwój metropolii za pomocą budowy kompleksowych wieżowców i… podniebnych korytarzy w chmurach. Uczestnicy gry wcielą się zatem w rolę architektów walczących o uznanie i realizację swoich projektów. Żeby zbudować najdoskonalszy plan miasta, muszą dobrze przemyśleć, gdzie ułożyć wybraną przez siebie płytkę. W grze mogą uczestniczyć już dziesięciolatkowie, a minimalna liczba graczy potrzebna do przeprowadzenia rozgrywki to dwie osoby. 

Wydarzenia
Nadchodzi Dzień Gier Planszowych! 10 października 2021

Tak jak Dzień Hot Doga jest dobrym pretekstem do zjedzenia parówki w bułce, tak Dzień Gier Planszowych to moment, w którym zagrać może każda chętna osoba. Nawet jeśli nigdy do tej pory nie grała! 

Poprzednia edycja Dnia Gier Planszowych była ogromnym sukcesem. We wspólnym świętowaniu wzięły udział dziesiątki wydawnictw, sklepów i planszowych influencerów oraz tysiące fanów planszówek.

Również w tym roku nie obędzie się bez hucznego świętowania. Popbookownik przyłączył się do wspólnej zabawy, dlatego też spodziewajcie się również u nas planszówkowych niespodzianek! 

Tygodniowe Wieści Planszówkowej Treści: 04.09.2021 - 10.09.2021


Artykuł przygotowali: Paulina Adamczuk, Przemysław Ekiert, Natalia Jóźwiak

Popbookownik
Popbookownik
Britney była królową popu, a my jesteśmy królowymi i królami popkultury. Nowa recenzja, artykuł czy świeży news? Ups! Zrobiliśmy to znowu! Nie mamy swojego Timberlake’a, ale za to możemy pochwalić się tekstami, które są równie atrakcyjne.

Popularne w tym tygodniu