„The Queen of Nothing” Holly Black – zagraniczna zapowiedź książki

0
Wprawdzie o polskiej premierze trzeciej części nowej serii Holly Black jeszcze nic nie wiadomo, jednak za granicą podano już datę jej ukazania się. Zresztą nie tylko datę, zaprezentowano również okładkę. Co o niej sądzicie? Książka w oryginale ukaże się 7. stycznia 2020 roku. Przyjdzie nam więc na nią trochę poczekać.

„The Queen of Nothing” Holly Black – zagraniczna zapowiedź książkiPo uzyskaniu tytułu królowej wróżek i nagłym wygnaniu przez Nikczemnego Króla Cardana, Jude czuje się porzuconą królową niczego. Spędza czas razem z Vivi i Dębem, ogląda sporo programów typu reality i zajmuje się kilkoma specyficznymi zajęciami, takimi jak próba przekonania kanibalistycznych wróżek do tego, aby przestały polować na nią w świecie śmiertelników.

Kiedy zjawia się jej siostra bliźniaczka, Taryn, prosząc o przysługę, Jude korzysta z szansy powrotu do świata Fearie – nawet jeśli to oznacza, że będzie musiała się zmierzyć z Cardanem, którego wciąż kocha, pomimo jego zdrady.

Kiedy po raz pierwszy ujawnia się mroczna klątwa, Jude musi stać się pierwszą śmiertelną Królową Wróżek i odkryć, jak przełamać czar – lub zaryzykować zachwianie równowagi całego świata wróżek.


Źródło: goodreads.com
Zdjęcie: Little, Brown