Ryan Coogler stworzy serial o Wakandzie dla Disney+

Świetna wiadomość dla fanów Marvela – powstanie serial o Wakandzie od Disney+.

Walt Disney Company zawarło pięcioletnią umowę z Proximity Media Ryana Cooglera, który współtworzył scenariusz i wyreżyserował film Czarna Pantera. Coogler w tej chwili pracuje również nad sequelem kinowej produkcji, ale także zajmie się serialem rozgrywającym się w ojczyźnie T’Challi.

Dyrektor WDC wspomina, że Coogler jest świetnym opowieściopisarzem, którego wizje sprawiły, iż stał się jednym z najbardziej wyróżniających się twórców filmowych swojego pokolenia.

W Czarnej Panterze Ryan powołał do życia przełomową historię i ikonicznych bohaterów w znaczący i warty zapamiętania sposób (…)

– mówi Bob Iger.

To zaszczyt pracować z The Walt Disney Company. (…) Szczególnie cieszymy się na współpracę z Kevinem Feigem, Louisem D’Esposito, Victiorią Alonso i ich partnerami z Marvel Studios, gdzie pochylimy się razem nad kilkoma wybranymi serialami MCU dla Disney+. (…)

– wypowiada się Ryan Coogler.

Więcej szczegółów na temat nowej produkcji nie podano, ale będziemy was o wszystkim informować!

Adrianna Dworzyńska
Adrianna Dworzyńska
Geek i fanatyczka popkulturalna. Fascynatka astrofizyki, miłośniczka wszystkiego, co azjatyckie, a także była tumblreciara. Członkini wielkiej trójki fandomów. Ceni magię ponad efektami, dlatego kocha Doctora Who i Merlina nad życie. Dyrektor ds. Memologii 2.0, śmieszek 24/7, ale przede wszystkim stuprocentowy hobbit - lubi święty spokój, jedzenie i spanie.

Popularne w tym tygodniu