„Projekt Riese” Remigiusza Mroza tylko w Empik Go

Jeden z najpopularniejszych polskich pisarzy powraca z niespodzianką dla swoich fanów. Projekt Riese to katastroficzna historia, w której Mróz zabiera bohaterów książki w podróż, z której nie ma odwrotu. Premierze powieści towarzyszy serial audio w gwiazdorskiej obsadzie. W głównych rolach usłyszymy m.in. Michała Żurawskiego, Kornelię Strzelecką, Sebastiana Delę oraz Karolinę Gorczycę. Premiera 26 stycznia w aplikacji Empik Go.

Remigiusz Mróz w swojej najnowszej powieści (Wydawnictwo Filia) łączy wydawałoby się dwa odległe światy: pandemiczną rzeczywistość oraz owiany tajemnicą, największy projekt nazistowskich Niemiec.

Cała ta historia zasadza się na odkrywaniu prawdy razem z naszymi bohaterami, więc nie można zdradzić wiele. Ale osią fabuły jest pewien czarny scenariusz pandemii, który miał uwidocznić, że wszyscy, jak świat długi i szeroki, jesteśmy jedną tkanką. Zdawaliśmy sobie z tego sprawę na początku, kiedy w skali globalnej dotknęło nas to samo – potem jednak zapomnieliśmy o tym, że żyjemy w układzie naczyń połączonych.

mówi Remigiusz Mróz.

Audioserial na podstawie powieści Projekt Riese to produkcja audio, której akcja rozpoczyna się w starym, poniemieckim kompleksie Riese w Górach Sowich. Grupa turystów postanawia zwiedzić stare tunele Riese. Podczas ich eksploracji dochodzi do trzęsienia, a stropy ulegają zawaleniu, odcinając ludzi od świata i pozbawiając szans na ratunek. Natalia Szatecka i Parker, grani w słuchowisku przez Kornelię Strzelecką i Michała Żurawskiego, robią wszystko, by przeżyć. Kiedy udaje im się wydostać na powierzchnię, odkrywają, że świat, który znali, przestał istnieć – a oni mogą być jedynymi, którzy przetrwali kataklizm. Rzeczywistość stworzona w nowej powieści przez Remigiusza Mroza zaskakuje swoją różnorodnością. Jak zaznacza Aleksandra Szatkowska, kierowniczka produkcji audio, oddanie klimatu powieści było sporym wyzwaniem dla twórców.

Już na etapie pracy nad scenariuszem i wyboru obsady należało dokładnie przyjrzeć się światom przedstawionym przez autora. Musieliśmy stworzyć dokładną mapę, rozrysować plan, uwzględnić wielowymiarowość każdej postaci. Sporym wyzwaniem okazała się także praca nad dźwiękiem. Bardzo zależało nam na tym, by przy pomocy muzyki oraz dźwięków równocześnie uwydatnić cechy każdego miejsca, ale także zadbać o motyw przewodni całej produkcji.

wskazuje Szatkowska.

Projekt Riese

Premiera: 26 stycznia w aplikacji Empik Go.

W rolach głównych:
Parker – Michał Żurawski
Natasza – Kornelia Strzelecka
Hawro – Sebastian Dela
Radek – Kamil Pruban
Bronia – Elżbieta Kijowska
Pezalska – Karolina Gorczyca
Rodecki – Krystian Pesta
Murański – Marek Kalita
Narrator: Maciej Więckowski

W pozostałych rolach: Leszek Zduń, Joanna Kwiatkowska – Zduń, Szymon Kukla, Oliwer Witek, Mikołaj Trynda, Jakub Jakubiec, Wiktor Piechowski, Grzegorz Szponder

Reżyseria: Krzysztof Czeczot i Wojciech Pątkiewicz
Nagrania i realizacja Dźwięku: Wojciech Pątkiewicz, Jan Świtlak i Mikołaj Dobber
Adaptacja scenariusza: Aleksandra Szatkowska
Kierownictwo produkcji: Aleksandra Szatkowska
Producent wykonawczy: OSORNO
Producent: Paweł Heba i Anita Rochalska (Empik Go)

Źródłonota prasowa
GrafikaEmpik Go
Monika Doerre
Monika Doerre
Dawno, dawno temu odkryła magię książek. Teraz jest dumnym książkoholikiem i nie wyobraża sobie dnia bez przeczytania przynajmniej kilku stron jakiejś historii. Później odkryła seriale (filmy już znała i kochała). I wpadła po uszy. Bo przecież wielką nieskończoną miłością można obdarzyć wiele światów, nieskończoną liczbę bohaterów i bohaterek.

Popularne w tym tygodniu