Nowa animacja od Warner Bros. Za serial będzie odpowiadać Ava DuVernay

0
Showrunnerka Ava DuVernay prawdopodobnie zajmie się nowopowstającym serialem animowanym Skrzydła Ognia. Będzie to adaptacja cyklu powieści fantastycznych.

Autorką książek, na bazie których powstanie serial, jest Tui T. Sutherland. Jej powieści z serii Skrzydła Ognia wielokrotnie znajdowały się na szczycie listy bestsellerów New York Times i USA Today.

Książki opowiadają historię niezwykłej przygody w świecie zdominowanym przez smoki, gdzie to te mityczne stworzenia są głównymi bohaterami. Na przestrzeni dwóch kontynentów, wśród dziesięciu plemion, rozgrywają się wojny, utrwalają przyjaźnie, a także trwają misje dotyczące całych pokoleń smoków.

Łupek dorastał z przyjaciółmi pod górą. Zostali wychowani w tajemnicy przez Szpony Pokoju, aby wypełnić tajemniczą przepowiednię. Piątce małych smocząt pisane jest zakończyć wojnę, która rozszalała się między plemionami zamieszkującymi Pyrrię. Niestety, nikt nie wie, w jaki sposób mają tego dokonać. Nie każde smoczę marzy o wielkim przeznaczeniu. Kiedy jednemu z piątki grozi niebezpieczeństwo, Łupek i jego przyjaciele postanawiają uciec. Może zdołają odzyskać wolność i zarazem zakończyć wojnę… A może wręcz przeciwnie: zawiodą wszystkie pokładane w nich nadzieje…

Cykl składa się z piętnastu powieści, które w Polsce ukazały się nakładem wydawnictwa MAG.

Oficjalnie żaden showrunner nie został jeszcze wybrany do produkcji serialu, jednak Ava DuVernay (Jak nas widzą), aktywnie tworząca produkcje na mały ekran dla Warner Bros., najprawdopodobniej zostanie zaangażowana w prace nad Skrzydłami Ognia.

Odpowiedz

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.

Uzupełnij komentarz!
Podaj imię

UWAGA! Komentarze przechodzą wstępną weryfikację i pojawiają się na stronie z opóźnieniem.