„Mafia: Edycja Ostateczna” na wyczekiwanym gameplayu

0
Na kilka godzin przed oficjalną prezentacją do Sieci trafił materiał prezentujący rozgrywkę z gry Mafia: Edycja Ostateczna.

Mafia: Edycja Ostateczna to remake gry z 2002 r. wchodzący w skład dostępnego już pakietu Mafia Trilogy, ale też i sprzedawana osobno za cenę 169 zł. Z racji, że gra ukaże się 25 września fani wyczekiwali na pierwszy, obszerny pokaz jak wygląda odświeżona produkcja na silniku trzeciej odsłony.

Oficjalnie będzie miał on miejsce o godzinie 17:00, lecz redakcja IGN się pośpieszyła i zamieściła kilka godzin wcześniej, a nawet opublikowała wywiad, w którym prezes studia Hangar 13 — Haden Blackman wyjawił, co zostało zmienione.

Wiedzieliśmy od początku, że rdzeń narracji trzyma się dobrze. Nie było wielkich dziur fabularnych, które trzeba było wypełnić. Ciąg misji, ich ilość – wiedzieliśmy, że to się trzyma. Wydźwięk historii i główne akcenty wraz z realiami – epoka prohibicji – wiedzieliśmy, że to wszystko się obroni. Wtedy zaczęliśmy spoglądać na kolejną warstwę, to tam musieliśmy poprawić rozgrywkę do dzisiejszych standardów. Sposób w jaki przekazujemy historię, jakość przerywników filmowych, reprezentowanie niektórych postaci. Sposób w jaki Mafia 1 działała, sprawiał, że same sekwencje rozgrywki opowiadały historię i były bardzo specyficzne dla konkretnych misji. Chcieliśmy więc to kontynuować i upewnić się, że sekwencje rozgrywki są porównywalnie prawdziwe jak te w oryginale, ale także mają także podskórnie wszyte solidne mechaniki. W związku z tym zdecydowaliśmy się na system strzelania z Mafii 3 i jeszcze bardziej go poprawiliśmy

Oprócz tego usprawniony został model jazdy i plan miasta Lost Heaven, ponieważ aktualnie pole widzenia jest większe, a sam silnik Mafii 3 został wzbogacony o nowy model oświetlenia i dźwięku przestrzennego. Sama gra będzie działać na PlayStation 5 oraz Xbox Series X w ramach wstecznej kompatybilności.