„Chłopak, który otworzył drzwi do Wszechświata” Preston Norton – zapowiedź książki

0
Wydawnictwo Filia nie próżnuje i już w kwietniu zaserwuje nam kolejną młodzieżową pozycję. Tym razem książkę Prestona Nortona pod tytułem Chłopak, który otworzył drzwi do Wszechświata.

„Chłopak, który otworzył drzwi do Wszechświata” Preston Norton – zapowiedź książkiCliff Hubbard to ofiara losu. Dosłownie. W liceum w Happy Valley nazywają go Neandertalczykiem, bo jest wyjątkowo wysoki i masywny. Nie ma przyjaciół, mieszka na osiedlu przyczep kempingowych, a jego życie znacznie pogorszyło się po samobójczej śmierci brata.

Najbardziej na świecie nienawidzi uwielbianego przez wszystkich rozgrywającego szkolnej drużyny, Aarona Zimmermana, który wraca do szkoły po otarciu się o śmierć i zachęca wszystkich, by ich szkoła stała się przyjaznym miejscem. A pomóc w tym może mu tylko Neandertalczyk.

Ku własnemu zdziwieniu Cliff zgadza się współpracować. Kiedy chłopcy skreślają kolejne zadania z listy, Cliff czuje, że bierze udział w czymś znaczącym. Naprawienie relacji w szkole nie jest jednak łatwe, a kiedy Neandertalczykowi wydaje się, że dopiął swego, uświadamia sobie, że misja była ważniejsza, niż mu się wydawało.


Źródło: nota prasowa
Grafiki: Wydawnictwo Filia