„Attack on Titan” – finał już na wiosnę?

Attack on Titan to jedna z bardziej popularnych i bardziej rozpoznawalnych marek anime na świecie. Serial oparty na mandze Hajime Isayamy (w Polsce komiks wydawano nakładem wydawnictwa J.P. Fantastica pod tytułem Atak tytanów) zdaje się jednak… nie kończyć.

17 stycznia 2023 roku w sieci pojawił się zwiastun kolejnej produkcji kontynuującej historie Erena, Mikasy i spółki. Ledwie trzydziestosekundowy klip to zaledwie przedsmak tego, co przygotowali dla widzów twórcy.

Premierze zwiastuna towarzyszyły dwie istotne informacje. Po pierwsze, kolejne perypetie naszych bohaterów zostaną wyemitowane 3 marca 2023 roku w japońskiej stacji telewizyjnej NHK. Po drugie, to tylko część pierwsza finału. Druga część wyemitowana zostanie w 2023 roku, konkretnej daty nie podano. Ogłoszenie nie precyzuje, czy w tym roku czekają nas dwa sezony serialu, czy może pojedyncze odcinki specjalne. Mamy jednak nadzieję, że tegoroczna odsłona „finałowego sezonu” faktycznie domknie tę opowieść.

Przypomnijmy, że emisję Attack on Titan The Final Season rozpoczęto w japońskiej telewizji w grudniu 2020 roku, kończąc pod koniec marca 2021 roku po szesnastu odcinkach. Historii daleko było jeszcze do końca, a twórcy jasno dali do zrozumienia, że zakończą adaptację tej opowieści w kolejnym sezonie animacji. Ta nadeszła w styczniu 2022 roku, podbijając serca wielu miłośników anime wyjątkowym openingiem The Rumbling. Attack on Titan The Final Season Part 2 rozgrzało emocje widzów do czerwoności, ale po dwunastu odcinkach okazało się… że to nadal nie koniec.

Króciutki zwiastun załączamy poniżej. Planujecie seans?

Klaudia Ciurka
Klaudia Ciurkahttps://moje-czytadla.blogspot.com/
Książkoholiczka stawiająca pierwsze kroki w świecie gier wideo i planszówek. Seriale ogląda rzadko, ale od anime nie stroni. Kociara i herbatoholiczka z wyboru, okularnica z konieczności.

Popularne w tym tygodniu