92. gala wręczenia Oscarów na żywo tylko w CANAL+

0
CANAL+ wyemituje 92. galę wręczenia nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej® jako jedyna telewizja w Polsce. Transmisja na żywo z najważniejszego wydarzenia w świecie filmu będzie miała miejsce w nocy z 9 na 10 lutego. Oscary® zostaną wyemitowane w paśmie odkodowanym dla wszystkich abonentów platformy CANAL+ oraz abonentów wybranych sieci kablowych. Wśród nominowanych w kategorii „Najlepszy film nieanglojęzyczny” znalazło się Boże ciało Jana Komasy, film powstały w koprodukcji CANAL+.

W nocy z 9 na 10 lutego miłośnicy kina będą mogli oglądać na żywo 89. ceremonię wręczenia Oscarów®, którą poprzedzą rozmowy w studiu z ekspertami z branży filmowej. W poniedziałek lutego w  godzinach 00:30 – 2:00 będzie mieć miejsce transmisja z czerwonego dywanu. O godzinie 2:00 czasu polskiego rozpocznie się gala oscarowa®. Planowany koniec transmisji to 5:00. Tego samego dnia, 9 lutego o 22:30 CANAL+ wyemituje skrót z gali. Studio oscarowe® CANAL+ poprowadzą dziennikarze filmowi Karolina Korwin-Piotrowska (prowadząca Aktualności filmowe w CANAL+) oraz Błażej Hrapkowicz (prowadzący Kino mówi w ALEKINO+).

Jednym z faworytów do statuetki za najlepszy film międzynarodowy jest koprodukcja CANAL+, Boże ciało w reżyserii Jana Komasy. Film od momentu premiery na festiwalu w Wenecji zdobył do tej pory już kilkadziesiąt nagród na wielu imprezach filmowych na całym świecie.

Gala Oscarowa® na żywo tylko w Canal+. Noc 9/10 lutego. Odkodowana dla wszystkich abonentów platformy Canal+ oraz wybranych operatorów kablowych.